MŚ Yorkshire 2019. Tiberi i Gareeva silniejsi od okoliczności losu

Aigul Gareeva

Włoch Antonio Tiberi i Rosjanka Aigul Gareeva zostali bohaterami drugiego dnia mistrzostw świata w Yorkshire. W wyścigach jazdy indywidualnej na czas nie tylko zdobyli złote medale, ale wywalczyli je mimo błędu i defektu.

Gareeva na 14-kilometrowej czasówce juniorek walczyła o złoto, a konkurencję miała sporą, gdyż na półmetku różnice nie były duże. Po 7 kilometrach zajmowała trzecie miejsce, 8 sekund za faworyzowaną Holenderką Shirin van Anrooij.

Rosjanka, wicemistrzyni Europy w jeździe na czas i mistrzyni w wyścigu ze startu wspólnego z roku ubiegłego, w końcówce zmyliła drogę.

Byłam już u granic własnych sił i przed ostatnim wirażem kierowałam się białą linią drogi, nie patrząc za bardzo gdzie jadę. To był mój błąd, więc tym większą ulgą okazała się wiadomość, że udało mi się wygrać. To coś wyjątkowego, jestem bardzo dumna, że zdobyłam tęczową koszulkę

– mówiła na mecie.

Sensacją był także Antonio Tiberi, który w wyścigu juniorów zaraz po zjeździe z rampy startowej zerwał łańcuch. Włoch, brązowy medalista mistrzostw Europy w tej konkurencji z roku 2018, nie spanikował. Zmiana roweru wprawdzie trwała, ale 18-latek ruszył po niej na trasę.

Na mecie miał o dziwo najlepszy czas i z pozycji lidera oglądał kolejnych rywali, którym na 28-kilometrowej trasie nie udało się poprawić jego wyniku.

Od razu zorientowałem się że zerwałem łańcuch, ale na szczęście zdołałem dojechać do auta i zmienić rower. W tym punkcie myślałem, że nie mam szans na wygranie, ale skupiłem się na nowo. Niespodzianką była informacja, że prowadzę... to dało mi olbrzymią motywację. Nie mogłem uwierzyć, że wygrałem

– tłumaczył Tiberi.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: