Michał Paluta w CCC Team

Michał Paluta na poziom WorldTour wejdzie w polskiej ekipie CCC.

23-latek, mistrz Polski w wyścigu ze startu wspólnego, podpisał kontrakt z polskim zespołem najwyższej dywizji.

Jako młody zawodnik marzyłem o tym, by być zawodowym kolarzem w grupie WorldTour. Zawsze byłem w pełni skupiony na swojej pracy i zawsze w 100 procentach angażowałem się w to co robię. To zaprocentowało

– powiedział Paluta w komunikacie przesłanym przez ekipę.

W pomarańczowych barwach zawodnik ze Strzelec Krajeńskich pojawił się 2015 roku w barwach CCC Sprandi Polkowice. W jej barwach zajął 2. miejsce w Karpackim Wyścigu Kurierów i wygrał etap tej etapówki, a na koncie zapisał także dwa tytuły mistrza Polski orlików (2015 i 2016) i 8. miejsce w mistrzostwach globu w tej kategorii (2017).

Ostatni rok spędził w grupie CCC Development, zapleczu worldtourowego składu prowadzonego przez Jima Ochowicza. Tytuł mistrza Polski elity poparł 4. lokatą w Bałtyk-Karkonosze Tour i 8. miejscem w Wyścigu mjr Hubala.

Możliwość dalszego rozwoju w ekipie CCC Development Team była dodatkową motywacją, by przejść do pierwszej polskiej drużyny WorldTour. Jestem bardzo dumny, że mogę ścigać się w koszulce z orzełkiem na piersi i dam z siebie wszystko, by godnie ją prezentować w największych wyścigach

– dodał.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

6 Comments

 1. Tomek

  24 września 2019, 10:52 o 10:52

  Jeszcze Valter i Aniołkowski i będzie ok.

  • Simoni

   24 września 2019, 11:58 o 11:58

   Paluta to chyba tylko ze względu na koszulkę. Aniołowski i Valter lepsze wyniki robili. Jeszcze Małeckiego bym wziął.

   • Tomek

    24 września 2019, 12:21 o 12:21

    Małecki tylko początek sezonu miał dobry. Potem chyba kontuzja mu przeszkodziła. Ale i tak wyżej cenię Aniołkowskiego wolę młodego zdolnego Polaka od Kuby Mareczko. A Valter mógłbyć pomocnikiem dla Hirta, Zakarina i Masnady bo poza Dela Parte nie widać nikogo kto mógłby im pomóc.

    • Robert

     24 września 2019, 14:22 o 14:22

     Aniołkowski i Valter to powinny być naturalne wybory do awansu, widać po wynikach, że się wyróżniają na tle pozostałych i daliby world tourowemu zespołowi korzyści. W przypadku Michała chyba jest kwestia marketingowa - posiadania koszulki mistrza Polski, choć mam nadzieję, że zauważyli w nim coś co się przyda w elicie. Oczywiście dla nas Polaków Michał jest lepszym wyborem niż Jakub.

 2. Wlada

  24 września 2019, 15:13 o 15:13

  A ja uważam, że to dobry wybór , to zawodnik który rzadko jeździ dla siebie, dużo pomaga. Nie zdziwilabym się, gdyby zostawał przy GVA najdłużej z jego pomocników

 3. reko

  24 września 2019, 22:27 o 22:27

  no przynajmniej koszulka MP będzie w WT. Teraz czekam na Valtera...jak go nie wezmą to mi trochę rozwalą system. Aniołkowski powinien chyba zostać w Develop., powinni pod niego ustawić pociąg i szlifować sprinterski kunszt.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: