MŚ Yorkshire 2019. Ben Swift dla Zjednoczonego Królestwa

Ben Swift (Team Ineos) stanie na czele reprezentacji Wielkiej Brytanii w wyścigu ze startu wspólnego o mistrzostwo świata.

31-latka wesprą Adam Yates (Mitchelton-Scott) oraz Geraint Thomas, Owain Doull, Tao Geoghegan Hart i Ian Stannard (wszyscy Team Ineos).

Swift sezon zaczął od kraksy na treningu, w której uszkodził śledzionę. Do formy wrócił jednak szybko, w czerwcu zdobywając tytuł mistrza kraju, a w czołówkach kończąc później etapy Tour de Pologne, Deutschland Tour oraz Tour of Britain.

W wyścigu ze startu wspólnego podczas mistrzostw świata zajął w 2017 roku 5. miejsce. W tym roku czempionat rozgrywany jest na drogach hrabstwa Yorkshire, z którego Swift pochodzi. Brytyjczyk potrafi skutecznie finiszować z mniejszych grupek, lubi atakować i ma doświadczenie w najdłuższych wyścigach w kalendarzu, co powinno pozwolić mu na włączenie się do walki z najlepszymi.

W wyścigu jazdy indywidualnej na czas wystąpią Alex Dowsett (Katusha-Alpecin) i Thomas. Drugi kolarz Tour de France na ten właśnie wyścig zamierza rzucić wszystkie siły, a w wyścigu za startu wspólnego pracował będzie na kolegów.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: