Niemka Lisa Brennauer (WNT-Rotor) wygrała 5. edycję Ceratizit Madrid Challenge by La Vuelta. Drugi i ostatni etap należał do Chloe Hosking (Alé Cipollini).
Australijka na finiszu z peletonu była szybsza od Letizii Paternoster (Trek-Segafredo Women) i Roxane Fournier (Movistar Team).
Aktywnie na trasie jechała Anna Plichta, ale jej próby odjazdu nie powiodły się. Zawodniczka Trek-Segafredo Women ukończyła zawody na 7. pozycji.
Na zmoczonej deszczem szosie wydarzyło się kilka przykrych upadków, krótko po swoim ataku kraksy nie uniknęła Małgorzata Jasińska (Movistar).
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Chloe Hosking | Alé Cipollini | 2:20:31 |
2. | Letizia Paternoster | Trek-Segafredo Women | |
3. | Roxane Fournier | Movistar Team | |
4. | Lucinda Brand | Team Sunweb | |
5. | Christine Majerus | Boels-Dolmans Cycling Team | |
6. | Maria Martins | Sopela Women's Team | |
7. | Jolien D'hoore | Boels-Dolmans Cycling Team | |
8. | Kirsten Wild | WNT-Rotor Pro Cycling | |
9. | Floortje Mackaij | Team Sunweb | |
10. | Eugénie Duval | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
11. | Marta Cavalli | Valcar Cylance Cycling | |
12. | Maria Giulia Confalonieri | Valcar Cylance Cycling | |
13. | Karlijn Swinkels | Alé Cipollini | |
14. | Franziska Koch | Team Sunweb | |
15. | Ruth Winder | Trek-Segafredo Women | |
16. | Lisa Brennauer | WNT-Rotor Pro Cycling | |
17. | Abigail van Twisk | Trek-Segafredo Women | |
18. | Eugenia Bujak | BTC City Ljubljana | |
19. | Aroa Nicole Gorostiza Ulloa | Bizkaia Durango | |
20. | Diana Penuela | Alé Cipollini | |
21. | Marjolein van 't Geloof | Alé Cipollini | |
22. | Sarah Roy | Mitchelton-Scott | |
23. | Karol-Ann Canuel | Boels-Dolmans Cycling Team | |
24. | Julia Soek | Team Sunweb | |
25. | Anastasiia Pliaskina | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | |
26. | Urša Pintar | BTC City Ljubljana | |
27. | Lauren Kitchen | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
28. | Moniek Tenniglo | Mitchelton-Scott | |
29. | Maelle Grossetete | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
30. | Lourdes Oyarbide | Movistar Team | |
31. | Anna Plichta | Trek-Segafredo Women | |
32. | Jip van Den Bos | Boels-Dolmans Cycling Team | |
33. | Olga Zabelinskaya | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | |
34. | Pernille Mathiesen | Team Sunweb | |
35. | Vita Heine | Hitec Products | |
36. | Coralie Demay | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
37. | Jessica Allen | Mitchelton-Scott | |
38. | Eva Buurman | Boels-Dolmans Cycling Team | |
39. | Juliette Labous | Team Sunweb | |
40. | Lea Lin Teutenberg | WNT-Rotor Pro Cycling | |
41. | Eri Yonamine | Alé Cipollini | |
42. | Edwige Pitel | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 00:07 |
43. | Romy Kasper | Alé Cipollini | 00:10 |
44. | Marta Tagliaferro | Hitec Products | |
45. | Lotta Lepisto | Trek-Segafredo Women | 00:18 |
46. | Belén Lopez | Massi-Tactic Women Team | 00:33 |
47. | Chiara Consonni | Valcar Cylance Cycling | 00:00 |
48. | Sara Martin | Sopela Women's Team | 01:31 |
49. | Anna Baidak | Eneicat | 01:37 |
50. | Clara Copponi | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 03:04 |
51. | Lara Vieceli | WNT-Rotor Pro Cycling | 03:16 |
52. | Mireia Benito | Massi-Tactic Women Team | 03:26 |
53. | Teresa Ripoll | Massi-Tactic Women Team | |
54. | Sofia Rodriguez | Sopela Women's Team | |
55. | Mariia Novolodskaia | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 05:13 |
56. | Julie Meyer Solvang | Hitec Products | 05:32 |
57. | Virginie Perizzolo Pointet | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | |
58. | Paula Patino | Movistar Team | 06:27 |
59. | Gloria Rodriguez | Movistar Team | |
60. | Sarah Rijkes | WNT-Rotor Pro Cycling | |
61. | Aafke Soet | WNT-Rotor Pro Cycling | |
62. | Maaike Boogaard | BTC City Ljubljana | |
63. | Lija Laizane | Eneicat | |
64. | Isabel Martin | Bizkaia Durango | 07:18 |
65. | Sandra Alonso | Bizkaia Durango | |
66. | Iurani Blanco | Sopela Women's Team | |
DNF | Charlotte Becker | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
DNF | Sandra Moral | Massi-Tactic Women Team | |
DNF | Mireia Trias Jordan | Sopela Women's Team | |
DNF | Gracie Elvin | Mitchelton-Scott | |
DNF | Georgia Williams | Mitchelton-Scott | |
DNF | Thale Kielland Bjerk | Hitec Products | |
DNF | Vittoria Guazzini | Valcar Cylance Cycling | |
DNF | Dolores Gomez | Massi-Tactic Women Team | |
DNF | Ariana Gilabert | Bizkaia Durango | |
DNF | Elisabet Escursell | Massi-Tactic Women Team | |
DNF | Małgorzata Jasińska | Movistar Team | |
DNF | Pernille Feldmann | Hitec Products | |
DNF | Skylar Schneider | Boels-Dolmans Cycling Team | |
DNF | Ainara Elbusto | Bizkaia Durango | |
DNF | Alessia Bulleri | Eneicat | |
DNF | Elisa Balsamo | Valcar Cylance Cycling | |
DNF | Varvara Fasoi | Eneicat | |
DNF | Ilaria Sanguineti | Valcar Cylance Cycling | |
DNF | Sheyla Gutierrez | Movistar Team | |
DNF | Alexandra Moreno Roca | Sopela Women's Team | |
DNF | Hayley Simmonds | BTC City Ljubljana | |
DNF | Ziortza Isasi | Eneicat | |
DNF | Tayler Wiles | Trek-Segafredo Women | |
DNF | Rossella Ratto | BTC City Ljubljana | |
DNF | Anastasiia Chursina | BTC City Ljubljana | |
DNF | Lucy van der Haar | Hitec Products |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Lisa Brennauer | WNT-Rotor Pro Cycling | 2:33:06 |
2. | Lucinda Brand | Team Sunweb | 00:10 |
3. | Pernille Mathiesen | Team Sunweb | 00:28 |
4. | Christine Majerus | Boels-Dolmans Cycling Team | 00:35 |
5. | Eugenia Bujak | BTC City Ljubljana | 00:36 |
6. | Karol-Ann Canuel | Boels-Dolmans Cycling Team | |
7. | Anna Plichta | Trek-Segafredo Women | 00:37 |
8. | Letizia Paternoster | Trek-Segafredo Women | 00:38 |
9. | Floortje Mackaij | Team Sunweb | 00:39 |
10. | Franziska Koch | Team Sunweb | 00:41 |
11. | Olga Zabelinskaya | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 00:42 |
12. | Vita Heine | Hitec Products | 00:44 |
13. | Ruth Winder | Trek-Segafredo Women | 00:45 |
14. | Coralie Demay | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 00:48 |
15. | Jip van Den Bos | Boels-Dolmans Cycling Team | |
16. | Maria Giulia Confalonieri | Valcar Cylance Cycling | 00:53 |
17. | Anastasiia Pliaskina | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | |
18. | Lourdes Oyarbide | Movistar Team | 00:58 |
19. | Juliette Labous | Team Sunweb | 00:59 |
20. | Moniek Tenniglo | Mitchelton-Scott | 01:02 |
21. | Karlijn Swinkels | Alé Cipollini | 01:03 |
22. | Maelle Grossetete | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 01:06 |
23. | Marta Cavalli | Valcar Cylance Cycling | 01:08 |
24. | Eri Yonamine | Alé Cipollini | 01:09 |
25. | Chloe Hosking | Alé Cipollini | 01:10 |
26. | Julia Soek | Team Sunweb | 01:13 |
27. | Urša Pintar | BTC City Ljubljana | |
28. | Kirsten Wild | WNT-Rotor Pro Cycling | 01:15 |
29. | Sarah Roy | Mitchelton-Scott | 01:16 |
30. | Eugénie Duval | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 01:17 |
31. | Edwige Pitel | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 01:28 |
32. | Marjolein van 't Geloof | Alé Cipollini | 01:29 |
33. | Lauren Kitchen | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 01:30 |
34. | Diana Penuela | Alé Cipollini | 01:34 |
35. | Lea Lin Teutenberg | WNT-Rotor Pro Cycling | 01:35 |
36. | Maria Martins | Sopela Women's Team | 01:36 |
37. | Lotta Lepisto | Trek-Segafredo Women | |
38. | Abigail van Twisk | Trek-Segafredo Women | |
39. | Eva Buurman | Boels-Dolmans Cycling Team | 01:37 |
40. | Chiara Consonni | Valcar Cylance Cycling | |
41. | Jessica Allen | Mitchelton-Scott | 01:38 |
42. | Roxane Fournier | Movistar Team | 01:43 |
43. | Jolien D'hoore | Boels-Dolmans Cycling Team | 01:52 |
44. | Romy Kasper | Alé Cipollini | 02:10 |
45. | Aroa Nicole Gorostiza Ulloa | Bizkaia Durango | 02:12 |
46. | Marta Tagliaferro | Hitec Products | 02:28 |
47. | Belén Lopez | Massi-Tactic Women Team | 02:40 |
48. | Sara Martin | Sopela Women's Team | 03:01 |
49. | Anna Baidak | Eneicat | 03:54 |
50. | Clara Copponi | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 04:26 |
51. | Lara Vieceli | WNT-Rotor Pro Cycling | 04:28 |
52. | Mireia Benito | Massi-Tactic Women Team | 05:17 |
53. | Sofia Rodriguez | Sopela Women's Team | 05:43 |
54. | Teresa Ripoll | Massi-Tactic Women Team | 06:24 |
55. | Mariia Novolodskaia | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 06:59 |
56. | Maaike Boogaard | BTC City Ljubljana | 07:30 |
57. | Aafke Soet | WNT-Rotor Pro Cycling | 07:33 |
58. | Gloria Rodriguez | Movistar Team | 07:42 |
59. | Julie Meyer Solvang | Hitec Products | 07:43 |
60. | Paula Patino | Movistar Team | 07:59 |
61. | Lija Laizane | Eneicat | 08:13 |
62. | Virginie Perizzolo Pointet | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 08:32 |
63. | Sarah Rijkes | WNT-Rotor Pro Cycling | 08:59 |
64. | Iurani Blanco | Sopela Women's Team | 09:14 |
65. | Isabel Martin | Bizkaia Durango | 09:22 |
66. | Sandra Alonso | Bizkaia Durango | 09:43 |
Xi Jinping na Tourmalet. Mediolan San Remo kobiet coraz bliżej. Wiadomości z wtorku, 7 maja.
Zapowiedź 5. etapu Giro d’Italia 2024. 8 maja (środa): Genua – Lukka (178 km ⭐️⭐️).
Jonathan Milan wygrał w liguryjskim miasteczku Andora czwarty etap wyścigu Giro d’Italia. Liderem wyścigu pozostał Słoweniec Tadej Pogacar.
Tadej Pogacar atakuje, ale tylko dla rozgrzewki. Merlier ponownie uczcił pamięć Woutera Weylandta. Wiadomości z poniedziałku, 6 maja.
Zapowiedź 4. etapu Giro d’Italia 2024. 7 maja (wtorek): Acqui Terme – Andora (190 km ⭐️⭐️).
Belg Tim Merlier wygrał po finiszu z peletonu trzeci odcinek Giro d’Italia.