Daniel - odzież kolarska

Rohan Dennis przerwał milczenie

Rohan Dennis

Rohan Dennis udzielił pierwszej publicznej wypowiedzi od 2 miesięcy, kiedy to nagle wycofał się z Tour de France. W wywiadzie dla wydawanego w Adelajdzie „The Advertiser” rzucił nieco światła na powody jakimi się kierował i przedstawił swoje najbliższe plany sportowe.

Australijczyk nie pojawił się na kolarskich trasach od 12. etapu „Wielkiej Pętli”, dzień przed jazdą indywidualną na czas, w której to konkurencji jest wciąż mistrzem świata. Powodów swojego wycofania nie podał, jego ekipa Bahrain-Merida była tym skonfundowana, jak wszyscy inni.

Dennis potwierdził, że nie planował wycofać się z wyścigu, to była nagła decyzja, a konsekwencje tego doprowadziły do najtrudniejszego okresu w jego karierze.

Rozmawiałem o tym z moim menadżerem i uzgodniliśmy, że ukończę etap, odłożę to co mnie gryzie na później, bo inaczej wyleje się na mnie wiadro pomyj – nie sądziłem jednak, że to tak wybuchnie – ale w dłuższej perspektywie cieszę się z tej decyzji. Przez cały etap myślałem o wszystkim, to była bitwa w mojej głowie. Ale gdy nie masz właściwej przestrzeni dla siebie w zespole, nie jesteś szczęśliwy, może to być również najlepsza rzecz dla zespołu. O tym tamtego wieczoru rozmawiałem z chłopakami w hotelu i nie było jakiś pretensji.

29-latek przygotowuje się teraz do mistrzostw świata w Yorkshire, a w dalszej perspektywie chce powalczyć na Igrzyskach w Tokio.

Czasami mam mentalnie ciężkie dni, ale wierzę, że wciąż mogę wygrać w Yorkshire. Muszę walczyć ze sobą, ponieważ wszystko, co mam, to trening. Nie ścigam się, co by mi pomogło, na Vuelta a Espana mógłbym celować w etapy. Planowaliśmy przejechać całą Vueltę, aby sprawdzić, co by mi to dało na przyszłość, w kierunku przygotować do Tokio, czyli po Tour de France, jednak oczywiście do Hiszpanii nie pojechałem.

Dennis wciąż jest zawodnikiem Bahrain-Merida, ale nie wie jakie plany ma w stosunku do niego zespół. Umowa obowiązuje do 2020 roku. Charakterystyczne jest to, że w Yorkshire wystartuje na nieoznakowanym rowerze, wyposażonym przez australijską federację. Jego były szef i menadżer CCC Team, Jim Ochowicz, pytany o Dennisa podczas Tour de France, powiedział, że chętnie znów go by przytulił do siebie.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

5 Comments

 1. Yev

  11 września 2019, 12:56 o 12:56

  Czyli przerwał wystepy w TdF, bo nie widział dla siebie miejsca w Bahrainie?
  Nagle się odwidziało? Czy kumulacja nieszczęść?
  Czy może oczekiwał, że skoro Nibali i Pozzovivo jechali Giro to zostanie liderem na TdF... a nie wyszło?
  Niby przerwał milczenie,, a odpowiedzi nadal brak.

  • XMM2

   11 września 2019, 15:17 o 15:17

   Podobno chodziło o sprzęt, obiecali mu nowe kostiumy i lepszy sprzęt ale obietnicy nie dotrzymali.

 2. Simoni

  11 września 2019, 13:06 o 13:06

  W CCC mógłby być liderem na wszystko 😀

  • reko

   11 września 2019, 16:34 o 16:34

   ale już nie w przyszłym roku...

 3. Pio

  12 września 2019, 15:44 o 15:44

  Ja tam mu w nic już nie uwierzę. Każdy ogarnięty wie dlaczego się wycofał. Za długo siedzę w tym sporcie (jako kibic) żeby się nie zorientować o co chodzi :).

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: