Szymon Tracz drugi na etapie Giro della Regione Friuli Venezia Giulia

Szymon Tracz (CCC Development Team) zajął drugie miejsce na ostatnim etapie Giro della Regione Friuli Venezia Giulia (2.2).

Polak na mecie górskiego etapu w San Daniele del Friuli uległ tylko Francuzowi Clementowi Champoussinowi, który triumfował w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Polski zespół CCC Development Team startował w czterodniowym wyścigu we wschodniej partii Półwyspu Apenińskiego, w składzie mając Traca, Piotra Pękalę, Kamila Małeckiego, Damiana Papierskiego i Karola Wawrzyniaka. W wyścigu brali także udział Szymon Rekita i Filip Maciejuk (Leopard Team), Artur Sowiński (VPM Porto San Elpido) oraz Wojciech Pszczolarski (Tufo-Pardus Prostejov).

Champoussin i jego koledzy z klubu Chambery CC wygrali otwierającą jazdę drużynową na czas, o 4 sekundy pokonując luksemburski zespół Leopard. 21-latek, który zakontraktowany został już przez AG2R La Mondiale, na trzecim etapie znalazł się w kluczowej akcji i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej, a na 4. odcinku finiszował przed Traczem, Kolumbijczykiem Einerem Rubio oraz Mattią Baisem.

Dla Tracza to kolejny dobry wynik w tym sezonie: w ostatnich miesiącach zajął 6. miejsce w Karpackim Wyścigu Kurierów, wygrał czasówkę w ramach Wyścigu mjr. Hubala i zapisał 4. miejsce w klasyfikacji generalnej tegoż wyścigu.