PostNord Danmark Rundt 2019: etap 5. Tim Merlier na koniec

Tim Merlier

22-letni Duńczyk Niklas Larsen (ColoQuick) triumfował w 29. wyścigu dookoła Danii. Ostatni etap wygrał Tim Merlier (Corendon – Circus).

Mistrz Belgii, którego specjalizacją jest kolarstwo przełajowe, na finiszu z peletonu pokonał Bryana Coquarda (Vital Concept - B&B Hotels) i Jaspera de Buysta (Lotto Soudal).

Wyniki 5. etapu PostNord Danmark Rundt 2019 (2.HC), Roskilde - Frederiksberg (165,6 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Tim MerlierCorendon-Circus3:41:37
2.Bryan CoquardVital Concept-B&B Hotels
3.Jasper de BuystLotto Soudal
4.Amaury CapiotSport Vlaanderen-Baloise
5.Amund Grøndahl JansenJumbo-Visma
6.Louis BendixenDenmark
7.Christoffer LissonBHS-Almeborg-Bornholm
8.Joris NieuwenhuisTeam Sunweb
9.Dennis van WindenIsrael Cycling Academy
10.Herman DahlJoker Fuel of Norway
11.Paolo SimionBardiani-CSF
12.Nicolai BrochnerRiwal Readynez Cycling Team
13.Sjoerd van GinnekenRoompot-Charles
14.Andrea PeronTeam Novo Nordisk
15.Edgar PintoW52 / FC Porto
16.Lasse Norman HansenCorendon-Circus
17.Michael CarbelTeam Waoo
18.Tiesj BenootLotto Soudal
19.Roy GoldsteinIsrael Cycling Academy
20.Niklas LarsenColoQuick
21.Kris BoeckmansVital Concept-B&B Hotels
22.Nicklas Amdi PedersenBHS-Almeborg-Bornholm
23.Brent van MoerLotto Soudal00:05
24.Rasmus QuaadeRiwal Readynez Cycling Team
25.Jonas VingegaardJumbo-Visma
26.Erik Nordsaeter ResellUno-X Norwegian Development Team
27.Johan Le BonVital Concept-B&B Hotels
28.Arjen LivynsRoompot-Charles
29.Jakub KaczmarekTeam Hurom
30.Marten KooistraTeam Sunweb
31.Ian GarrisonHagens Berman Axeon
32.Markus HoelgaardUno-X Norwegian Development Team
33.Declan IrvineTeam Novo Nordisk
34.Charles PlanetTeam Novo Nordisk
35.Elmar ReindersRoompot-Charles
36.Huub DuijnRoompot-Charles
37.Ole ForfangJoker Fuel of Norway
38.Jonas AbrahamsenUno-X Norwegian Development Team
39.Florian StorkTeam Sunweb
40.Aaron VerwilstSport Vlaanderen-Baloise
41.Thomas SprengersSport Vlaanderen-Baloise
42.Gerben ThijssenLotto Soudal
43.Samuel José CaldeiraW52 / FC Porto
44.Mathias BregnhojBHS-Almeborg-Bornholm
45.Gustavo CesarW52 / FC Porto
46.Oivind LukkedahlJoker Fuel of Norway
47.Conor DunneIsrael Cycling Academy
48.Justin TimmermansRoompot-Charles
49.Mikkel BjergHagens Berman Axeon
50.Koen BouwmanJumbo-Visma
51.Marco MaroneseBardiani-CSF
52.Norbert BanaszekTeam Hurom
53.Louis VervaekeTeam Sunweb
54.Péter KusztorTeam Novo Nordisk
55.Andre CarvalhoHagens Berman Axeon
56.Bjørn Tore HoemJoker Fuel of Norway00:17
57.Emil VinjeboRiwal Readynez Cycling Team
58.Jelle VanendertLotto Soudal
59.Pascal EenkhoornJumbo-Visma
60.Jesper SchultzTeam Waoo
61.Pieter WeeningRoompot-Charles
62.Rasmus GuldhammerTeam Waoo00:21
63.Silas Zacharias ClemmensenTeam Waoo
64.Antwan TolhoekJumbo-Visma
65.Julius JohansenColoQuick
66.Jonas RickaertCorendon-Circus
67.Sasha WeemaesSport Vlaanderen-Baloise00:26
68.João RodriguesW52 / FC Porto00:32
69.Marcin BudzińskiTeam Hurom
70.Frederik Irgens JensenDenmark
71.Emil ToudalBHS-Almeborg-Bornholm
72.Mirco MaestriBardiani-CSF
73.Mads RahbekBHS-Almeborg-Bornholm00:42
74.Jonas Aaen JorgensenRiwal Readynez Cycling Team
75.Tom LeezerJumbo-Visma
76.David van der PoelCorendon-Circus00:44
77.Maikel ZijlaardHagens Berman Axeon00:47
78.Asbjørn Kragh AndersenTeam Sunweb
79.Jonny BrownHagens Berman Axeon
80.Frederik MuffDenmark00:57
81.Torkil VeyheRiwal Readynez Cycling Team
82.Jakob EgholmHagens Berman Axeon
83.Ricardo MestreW52 / FC Porto
84.Mads Ostergaard KristensenDenmark
85.Joonas HenttalaTeam Novo Nordisk
86.Alexander KampRiwal Readynez Cycling Team
87.Bert de BackerVital Concept-B&B Hotels
88.Kévin RezaVital Concept-B&B Hotels
89.Martin SalmonTeam Sunweb01:02
90.Martin MortensenTeam Waoo01:03
91.Alessandro PessotBardiani-CSF01:05
92.Michael BrescianiBardiani-CSF
93.Mads Wurtz SchmidtDenmark01:23
94.Edward PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise01:29
95.Marcel MeisenCorendon-Circus01:39
96.Frederik RodenbergColoQuick01:44
97.Steffen MunkColoQuick
98.Andreas VangstadJoker Fuel of Norway01:59
99.Fridtjof RoinÅsJoker Fuel of Norway
100.Torstein TraeenUno-X Norwegian Development Team02:29
101.Kristoffer SkjerpingUno-X Norwegian Development Team
102.Rasmus IversenLotto Soudal03:09
103.Philipp WalslebenCorendon-Circus03:42
104.Umberto PoliTeam Novo Nordisk
105.Corentin ErmenaultVital Concept-B&B Hotels
106.Jeppe AaskovColoQuick04:47
107.Aksel Skot-hansenColoQuick
DNFMatthias BrandleIsrael Cycling Academy
DNFAdrian KurekTeam Hurom
DNFTobiasz PawlakTeam Hurom
DNFMartin Toft MadsenBHS-Almeborg-Bornholm

Klasyfikacja końcowa wyścigu

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Niklas LarsenColoQuick16:52:33
2.Jonas VingegaardJumbo-Visma00:11
3.Rasmus QuaadeRiwal Readynez Cycling Team00:12
4.Lasse Norman HansenCorendon-Circus
5.Jasper de BuystLotto Soudal00:19
6.Mikkel BjergHagens Berman Axeon00:39
7.Brent van MoerLotto Soudal01:10
8.Koen BouwmanJumbo-Visma01:13
9.Christoffer LissonBHS-Almeborg-Bornholm01:16
10.Edgar PintoW52 / FC Porto01:23
11.Johan Le BonVital Concept-B&B Hotels01:24
12.Tiesj BenootLotto Soudal01:26
13.Gustavo CesarW52 / FC Porto01:28
14.Samuel José CaldeiraW52 / FC Porto01:32
15.Markus HoelgaardUno-X Norwegian Development Team
16.Mathias BregnhojBHS-Almeborg-Bornholm01:34
17.Amaury CapiotSport Vlaanderen-Baloise01:39
18.Ian GarrisonHagens Berman Axeon01:41
19.Huub DuijnRoompot-Charles01:49
20.Florian StorkTeam Sunweb01:57
21.Joris NieuwenhuisTeam Sunweb01:58
22.Thomas SprengersSport Vlaanderen-Baloise02:02
23.Charles PlanetTeam Novo Nordisk02:13
24.Bjørn Tore HoemJoker Fuel of Norway02:37
25.Amund Grøndahl JansenJumbo-Visma02:52
26.Dennis van WindenIsrael Cycling Academy03:12
27.Oivind LukkedahlJoker Fuel of Norway03:14
28.Jesper SchultzTeam Waoo03:30
29.Pieter WeeningRoompot-Charles03:35
30.Mads RahbekBHS-Almeborg-Bornholm03:48
31.Aaron VerwilstSport Vlaanderen-Baloise03:53
32.Alexander KampRiwal Readynez Cycling Team04:22
33.Mads Wurtz SchmidtDenmark04:31
34.Asbjørn Kragh AndersenTeam Sunweb04:38
35.Pascal EenkhoornJumbo-Visma04:44
36.Elmar ReindersRoompot-Charles05:07
37.Rasmus GuldhammerTeam Waoo05:28
38.João RodriguesW52 / FC Porto05:37
39.Jonas AbrahamsenUno-X Norwegian Development Team
40.Louis VervaekeTeam Sunweb05:52
41.Roy GoldsteinIsrael Cycling Academy06:01
42.Antwan TolhoekJumbo-Visma06:07
43.Andre CarvalhoHagens Berman Axeon06:20
44.Erik Nordsaeter ResellUno-X Norwegian Development Team06:23
45.Emil VinjeboRiwal Readynez Cycling Team06:42
46.Arjen LivynsRoompot-Charles07:46
47.Martin SalmonTeam Sunweb07:59
48.Kévin RezaVital Concept-B&B Hotels08:02
49.Silas Zacharias ClemmensenTeam Waoo08:20
50.Philipp WalslebenCorendon-Circus08:35
51.Louis BendixenDenmark08:51
52.Marten KooistraTeam Sunweb09:27
53.Andrea PeronTeam Novo Nordisk09:46
54.Tim MerlierCorendon-Circus10:08
55.Péter KusztorTeam Novo Nordisk11:21
56.Michael CarbelTeam Waoo12:08
57.Jelle VanendertLotto Soudal12:14
58.Ole ForfangJoker Fuel of Norway12:15
59.Marcin BudzińskiTeam Hurom12:46
60.Krists NeilandsIsrael Cycling Academy12:49
61.Jeppe AaskovColoQuick12:56
62.Conor DunneIsrael Cycling Academy13:03
63.Bryan CoquardVital Concept-B&B Hotels13:16
64.Bert de BackerVital Concept-B&B Hotels14:12
65.David van der PoelCorendon-Circus14:24
66.Rasmus IversenLotto Soudal15:20
67.Tom LeezerJumbo-Visma15:29
68.Jonas Aaen JorgensenRiwal Readynez Cycling Team15:35
69.Kristoffer SkjerpingUno-X Norwegian Development Team15:37
70.Declan IrvineTeam Novo Nordisk16:10
71.Alessandro PessotBardiani-CSF16:45
72.Herman DahlJoker Fuel of Norway17:11
73.Gerben ThijssenLotto Soudal17:51
74.Edward PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise18:03
75.Michael BrescianiBardiani-CSF18:16
76.Kris BoeckmansVital Concept-B&B Hotels18:31
77.Justin TimmermansRoompot-Charles18:32
78.Nicklas Amdi PedersenBHS-Almeborg-Bornholm18:46
79.Paolo SimionBardiani-CSF18:51
80.Jonny BrownHagens Berman Axeon19:21
81.Martin MortensenTeam Waoo19:37
82.Torkil VeyheRiwal Readynez Cycling Team19:46
83.Ricardo MestreW52 / FC Porto20:26
84.Sjoerd van GinnekenRoompot-Charles21:29
85.Jakob EgholmHagens Berman Axeon21:44
86.Mirco MaestriBardiani-CSF21:45
87.Maikel ZijlaardHagens Berman Axeon21:46
88.Andreas VangstadJoker Fuel of Norway21:55
89.Torstein TraeenUno-X Norwegian Development Team22:29
90.Jonas RickaertCorendon-Circus22:47
91.Mads Ostergaard KristensenDenmark22:54
92.Marco MaroneseBardiani-CSF23:31
93.Emil ToudalBHS-Almeborg-Bornholm23:36
94.Fridtjof RoinÅsJoker Fuel of Norway23:45
95.Frederik Irgens JensenDenmark23:53
96.Marcel MeisenCorendon-Circus23:55
97.Norbert BanaszekTeam Hurom24:05
98.Steffen MunkColoQuick24:48
99.Jakub KaczmarekTeam Hurom25:48
100.Corentin ErmenaultVital Concept-B&B Hotels26:18
101.Joonas HenttalaTeam Novo Nordisk27:18
102.Umberto PoliTeam Novo Nordisk27:30
103.Julius JohansenColoQuick27:36
104.Aksel Skot-hansenColoQuick32:10
105.Sasha WeemaesSport Vlaanderen-Baloise33:16
106.Frederik MuffDenmark33:34
107.Frederik RodenbergColoQuick35:57
108.Nicolai BrochnerRiwal Readynez Cycling Team36:07

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. KACZAKWILI

    25 sierpnia 2019, 20:32 o 20:32

    Ten wyścig pokazuje dramatycznie niski poziom sporej części polskiego kolarstwa. Ekipa Hurom zdecydowanie najsłabsza:(

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: