Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski 2019. Podlaski ze złotem w elicie

Michał Podlaski (Wibatech Merx Wrocław) wywalczył w Sosnówce tytuł Górskiego Mistrza Polski w kategorii elity mężczyzn.

Srebrny medal zdobył Michał Paluta (CCC Development Team), a brąz trafił do Piotra Konwy (Wibatech Merx Wrocław).

W gronie młodzieżowców złoty medal trafił do Artura Sowińskiego (VPM Porto Sant'Elpidio - M. Urano), obok którego na podium stanęli Kacper Wiszniewski (GKS Cartusia w Kartuzach) i Szymon Tracz (CCC Development Team).

Złotym juniorem został za to Dominik Górak (Warszawski Klub Kolarski), na mecie sklasyfikowany 4 sekundy przed klubowym kolegą Miłoszem Ośko oraz 4 minuty i 10 sekund przed Antonim Olszarem (GK Gliwice).

W drugim dniu Górskich Szosowych Mistrzostw Polski 2019 o medale walczyły także żeńskie i męskie tandemy. Tu wśród kobiet triumfowały Justyna Kiryła i Aleksandra Tecław (KKT Hetman Lublin), pokonując Karolinę Rzepę i Edytę Jasińską (KSN "Łuczniczka" Bydgoszcz) oraz ich klubowe koleżanki Angelike Biedrzycką i Izabellę Krawczyk.

W męskiej części rywalizacji niepodzielnie triumfował duet Marcin Polak i Michał Ładosz (KKT Hetman Lublin). Za nimi uplasowali się zaś Łukasz Wietecki i Tomasz Domagała (KN Razem Poznań) oraz Piotr Kolodziejczuk i Marcin Wojtal (OKS Warmia i Mazury).

Wyniki

Juniorzy
Elita mężczyzn + U23
Tandemy kobiet
Tandemy mężczyzn

Paweł Gadzała

Zobacz komentarze

  • Wyniki juniorów świadczą o kompletnej zapaści szkolenia w naszym kraju, skoro dwaj zawodnicy z płaskiej jak stół Warszawy trenujący Mtb na usypanej górce, w ten sposób nokautują cała resztę. Brawo WKK!

Share
Opublikowane przez
Paweł Gadzała

Recent Posts

UCI Classics Series jeszcze nie w 2020 roku

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) poinformowała, że zrzeszający największe wyścigi jednodniowe cykl UCI Classics Series nie powstanie w 2020 roku. (więcej…)

11 grudnia 2019, 20:17

Mitchelton-Scott czeka na licencję

Australijska formacja Mitchelton-Scott nie martwi się opóźnieniem w procesie przyznawania licencji WorldTour. Grupa spodziewa się pozytywnej odpowiedzi w najbliższych dniach.…

11 grudnia 2019, 16:23

Israel Cycling Academy przemienia się w Israel Start-Up Nation

Grupa Israel Cycling Academy do sezonu 2020 przystąpi w nowych koszulkach oraz pod nazwą Israel Start-Up Nation. (więcej…)

11 grudnia 2019, 11:40

Wanty Gobert z nowym sponsorem i filią przełajową

Firma bukmacherska Circus zostanie pierwszym sponsorem belgijskiej grupy Wanty Gobert. (więcej…)

11 grudnia 2019, 09:25

Licencje WorldTour na sezon 2020

18 zespołów męskich i 7 żeńskich otrzymało licencje WorldTour w sezonie 2020, poinformowała Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI). (więcej…)

10 grudnia 2019, 15:51

Wilco Kelderman poceluje w Giro d'Italia

Wilco Kelderman podczas prezentacji Team Sunweb przed sezonem 2020 ogłosił, że przygotowywać się zamierza do Giro d'Italia. (więcej…)

10 grudnia 2019, 13:09