Remco Evenepoel w Deceuninck-Quick-Step na kolejne lata

Remco Evenepoel podpisał trzyletnią prolongatę kontraktu z zespołem Deceuninck-Quick-Step.

19-letni Belg, który dopiero w tym roku wskoczył na poziom WorldTour, po sukcesach odniesionych w tym roku z ekipą Patricka Lefevere'a związał się kolejnym kontraktem. W barwach belgijskiej grupy pozostanie do końca 2023 roku.

Umowa Evenepoela obowiązywała początkowo na dwa sezony, tj. do końca 2020 roku. Rewelacyjny nastolatek, który z kategorii juniorskiej przeskoczył do elity, zdążył jednak w pierwszym sezonie w zawodowym peletonie zdobyć mistrzostwo Europy w jeździe indywidualnej na czas, wygrać po solowym rajdzie Clasica San Sebastian, etap Adriatica Ionica Race oraz odcinek i klasyfikację generalną Baloise Belgium Tour.

Dwa tygodnie temu Lefevere w belgijskiej prasie potwierdził, że w sprawie dalszej współpracy porozumiał się z Evenepoelem oraz jego rodziną. Wtedy umowę przybito uściskiem dłoni, dziś Evenepoel poinformował, że na nowym kontrakcie złożył już podpis.

Informację potwierdziła też oficjalnie grupa Deceuninck-Quick-Step.

Wierzymy, że może mieć fantastyczną karierę. Ufamy mu, a on ufa nam. Zaskoczył wszystkich w pierwszych miesiącach kariery, od razu wskoczył na duże obroty, a jego wyniki przerosły nasze oczekiwania. Nie podpalamy się, przygotowujemy program mający jasną strukturę, ale także adaptujący się do jego rozwoju. Przez cały czas jesteśmy w kontakcie z Remco i jego rodziną, tak, jak miało to miejsce dotychczas

– tłumaczył zadowolony Lefevere.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: