Daniel - odzież kolarska

Marcel Kittel zakończył karierę

Marcel Kittel

Niemiec Marcel Kittel w wieku 31 lat zakończył zawodową karierę.

Gigant sprintu z Erfurtu o decyzji poinformował w liście zamieszczonym na swojej stronie internetowej.

Kittel, zwycięzca 14 etapów Tour de France, triumfator 4 odcinków Giro d'Italia i jednego etapu Vuelta a Espana, zawodową karierę przerwał w maju tego roku, rozwiązując za zgodą stron kontrakt z ekipą Katusha-Alpecin.

Niemiec w 2017 roku wygrał pięć etapów Tour de France, ale w kolejnych sezonach nie był w stanie zbliżyć się do poziomu osiągniętego by taki sukces odnieść. Choroba, zmiana ekipy i, widziane tylko przez pryzmat medialnych przecieków, braki porozumienia w zespole nałożyły się na brak motywacji. Kittel w maju twierdził, że nie jest w stanie trenować na najwyższym poziomie.

Dzisiejsze oświadczenie podtrzymuje tę wersję.

Pytanie, które zadawałem sobie w ostatnich miesiącach, brzmiało: czy mogę i czy chcę nadal poświęcać się życiu światowej klasy sportowca? Odpowiedź brzmi: nie. Nie chcę tego dłużej robić, bo to odbija się znacząco na jakości życia. Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że potrafię podjąć tę decyzję i podążyć nową ścieżką

– napisał Kittel.

Niemiecki sprinter w transferowych plotkach łączony był z ekipą Jumbo-Visma, ale jego decyzja przecina wszelkie spekulacje.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: