Daniel - odzież kolarska

MŚ Yorkshire 2019. Julian Alaphilippe zbiera siły

Julian Alaphilippe przygotowuje się do mistrzostw świata w kolarstwie szosowym. Francuz w Yorkshire ma być liderem trójkolorowej kadry.

Według dziennika "L'Equipe", Alaphilippe po Tour de France zrezygnował z udziału w kryteriach, pokazowych wyścigach, za występ w których zostałby sowicie opłacony. 3 sierpnia zrezygnował także z udziału w Clasica San Sebastian i odstawił rower na 12 dni, dając swojemu organizmowi odetchnąć.

Lider Deceuninck-Quick-Step ma za sobą niesamowity sezon. Wygrana w Mediolan-San Remo, Strzale Walońskiej i Strade Bianche to już spore osiągnięcia, ale Francuz wygrywał w zasadzie w każdym wyścigu etapowym, do jakiego przystępował. Na koncie zapisał w tym sezonie triumfy etapowe na trasach Vuelta a San Juan, Colombia 2.1, Tirreno-Adriatico, Itzulia Basque Country i Criterium du Dauphine.

Te sukcesy w lipcu pchnęły go w wir walki o wygranie Tour de France. Alaphilippe triumfował na dwóch odcinkach i do 19. etapu jechał w koszulce lidera, wyścig ostatecznie kończąc na 5. miejscu.

Na trasie mistrzostw świata liderem trójkolorowych Alaphilippe'a zrobić chce selekcjoner kadry, Thomas Voeckler. Trasa na szosach północnej Anglii jest mocno pofałdowana, na finałowej rundzie znajdują się dwa podjazdy, a finisz także prowadzi pod górę. W sumie zbierze się blisko 4000 metrów przewyższenia, co premiować ma kolarzy przy dużej wytrzymałości dysponujących sporą eksplozywnością i potrafiących dobrze rozegrać finisz z grupki.

Alaphilippe, pomny fiaska przygotowań do mistrzostw świata przed rokiem, w kolejnych tygodniach w planie ma tylko Deutschland Tour (29 sierpnia – 1 września), a także GP de Quebec (13 września) i GP de Montreal (15 września).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. italianista

    23 sierpnia 2019, 16:33 o 16:33

    Alaphilippe przed rokiem nie miał fiaska na MŚ, tylko trasa była dla specyficznych kolarzy i kto miał wtedy walczyć ten walczył, a nie ten kto przygotował najlepszą formę. Woods, który w wyścigach trzytygodniowych zawsze pokazywał się z dobrej strony na ściankach rzędu 25% nachylenia, potwierdził swoje predyspozycje również na MŚ. A kolarze, którzy odskoczyli na przedostatnim podjeździe jak np. Valgren, w momencie jak zaczęła się ścianka po prostu stanęli w miejscu porównując ich jazdę z jazdą Woodsa, którego tempo przetrwali tylko Valverde i Bardet. Po prostu predyspozycje danych kolarzy dają im w różnych wyścigach różne szanse. O trasie w Yorkshire można powiedzieć tylko tyle, że wyścig nie skończy się finiszem z peletonu. Nie dlatego, że trasa jest szczególnie trudna, ale dlatego, że faworyci wyścigu czyli Francuzi będą chcieli narzucić odpowiednie tempo. Może nawet uda się zgubić Sagana, co byłoby korzystne dla Kwiatkowskiego, który musiałby jednak mieć jakąś przyzwoitą formę, żeby powalczyć o wynik (medal).

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: