Daniel - odzież kolarska

John Degenkolb wstępuje w szeregi Lotto Soudal

John Degenkolb

John Degenkolb po trzech latach oddanych Trek-Segafredo zmieni pracodawcę. Dwa najbliższe sezony pojeździ dla Lotto Soudal.

Szczyt kariery niemieckiego zawodnika przypadł na rok 2015, gdy zdobył Mediolan-San Remo i Paryż-Roubaix. Później był wypadek podczas zimowych przygotowań, który zahamował jego rozwój. Z Degenkolbem wciąż należy się liczyć, w końcu wygrał na brukowym etapie Tour de France 2018, ale nie jest już tak niebezpieczny jak niegdyś.

W Lotto Soudal moje cele będą zbieżne z celami drużyny, chcemy błyszczeć w klasykach. To w pierwszej części sezonu. Jestem też groźny na finiszu, zwłaszcza po ciężkim wyścigu. Oczywiście nie mogę się doczekać współpracy z Calebem Ewanem, który niewątpliwie będzie naszym pierwszym sprinterem. Dzięki mojemu doświadczeniu mogę wnieść wartość dodaną dla niego i Lotto Soudal. Zespół często działa na dwóch lub trzech frontach, co zwiększa szansę na uzyskanie dobrych wyników.

Jestem głęboko przekonany, że w moim wieku mogę osiągać dobre wyniki w największych wydarzeniach. Znam wyścigi, trasy i jestem przygotowany fizycznie. Już nie mogę się doczekać przygotowań do sezonu 2020. Z Philippem Gilbertem możemy stworzyć uzupełniający się duet. Bardzo dobrze się dogadujemy, podziwiam go jako jednego z najlepszych klasykowców, a jego styl jazdy daje szansę każdemu z nas. W nadchodzących tygodniach moimi celami będą La Vuelta i mistrzostwach świata, gdzie chcę jak najlepiej zakończyć mój trzyletni okres w Trek-Segafredo

– powiedział 30-letni zawodnik.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: