Emils Liepins w Trek-Segafredo, Magnus Cort Nielsen w EF Education First

Łotysz Emils Liepins zasili amerykańską grupę Trek-Segafredo, natomiast Duńczyk Magnus Cort Nielsen pojawi się w barwach zespołu EF Education First.

26-latek wyrósł z kontynentalnych zespołów Rietumu-Delfin i Alpha Baltic, a podróż po europejskim peletonie kontynuował w Delko Marseille Provence oraz One Pro Cycling. Ostatni sezon spędził w belgijskim zespole Wallonie-Bruxelles.

Liepins to kolarz szybki, sprawdzający się na finiszach z mocno okrojonych grupek. Na koncie w 2017 roku zapisał 3. miejsca w wyścigach Tour of Hainan (2.HC) i Dookoła Mazowsza (2.2), w 2018 roku wygraną w Trofej Porec (1.2) i etap Istarsko Proljece (2.2), wyścig Baltic Chain Tour (2.2) i Market Heistse Pijl (1.1), a w tym sezonie etap Settimana Coppi e Bartali (2.1) i 4. miejsce w Ronde van Drenthe (1.HC).

Emils Liepins to mocny i szybko kolarz, który odnajdzie się w każdym terenie. Pomóc może w klasykach, ale także w rozprowadzeniach i osłanianiu liderów w mniejszych etapówkach

– wyjaśnił manager ekipy, Luca Guercilena, który Łotyszowi zaoferował dwuletni kontrakt.

Kontrakt z grupą Trek-Segafredo przedłużył także inny reprezentant Łotwy, Toms Skujins. 28-latek podpisał roczną prolongatę.

Cort Nielsen do amerykańskiego zespołu EF Education First przechodzi natomiast po dwóch sezonach w kazachskiej Astanie. W jej barwach wygrał etapy Tour de France (2018), BinckBank Tour (2018), Paryż-Nicea (2019) i Tour of Oman (2018), ale bardziej znany jest z triumfów na trasie Vuelta a Espana: w 2016 roku wygrał jej dwa etapy.

Magnus wniesie wszechstronność i mentalność zwycięzcy do naszego zespołu. To utalentowany kolarz, radzący sobie w różnych wyścigach. Potrafił wspinać się w pierwszej grupie w ostatnim tygodniu Tour de France, potrafi wygrać z ucieczki czy małej grupki, jest szybki i sprytny w skomplikowanych taktycznych układankach

– chwalił Duńczyka szef ekipy, Jonathan Vaughters.

Długość umowy nie została podana. 26-letni zawodnik wzmocni kompanię klasykowców w EF Education First, zastępując w pewnym sensie przechodzącego na emeryturę Mattiego Breschela.

Odpowiadają mi różne role. Mogę pracować na lidera walczącego w generalce, zasuwać w pociągu sprinterskim albo sam wziąć na siebie rolę lidera. Mam nadzieję, że w przyszłym roku pojawią się przede mną szanse na wygranie

– zadeklarował Cort Nielsen.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: