Daniel - odzież kolarska

Lennard Kämna skuszony przez Bora-hansgrohe

Lennard Kämna

Lennard Kämna po trzech latach w Team Sunweb zmieni otoczenie. Bez mała 23-letni Niemiec przyjął ofertę Bora-hansgrohe.

Kämna był mistrzem świata juniorów w jeździe indywidualnej na czas oraz młodzieżowym mistrzem Europy w tej konkurencji. W 2017 roku zdobył tytuł młodzieżowego wicemistrza świata w wyścigu ze startu wspólnego.

Wcześnie przeszedł na zawodowstwo i początki miał trudne. W tym sezonie zaczął jeździć lepiej, zwłaszcza aktywny był podczas Tour de France, gdzie dwukrotnie meldował się w top 10 górskich etapów.

Myślę, że nadszedł czas na kolejny krok w karierze. Jestem bardzo zadowolony, że dołączę do Bora-hansgrohe. Zespół pracuje niezwykle profesjonalnie i bez wątpienia zaoferuje mi optymalne możliwości dalszego rozwoju

– stwierdził Kämna, po podpisaniu dwuletniej umowy.

Zadowolony jest również szef niemieckiej formacji Ralph Denk.

Lennard jest niezaprzeczalnie wielkim talentem i z pewnością był na liście życzeń wielu zespołów. Tym bardziej cieszę się, że postanowił podpisać z nami umowę. Szczególnie zaimponował w ostatnim tygodniu Tour de France. Zawsze aktywny, zawsze na czele, każdego dnia. Można z tego wywnioskować, że radzi sobie z zadaniami i posiada duży silnik. Jest również bardzo wszechstronny, gdyż potrafi świetnie jeździć na czas.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: