Daniel - odzież kolarska

Johan Jacobs w Movistarze

Movistar Team na prezentacji Tour de France 2019

Johan Jacobs w sezonie 2020 dołączy do zespołu Movistar.

Utalentowany Szwajcar, który w obecnym sezonie ściga się w młodzieżowym zespole Lotto Soudal, podpisał dwuletni kontrakt z drużyną Eusebio Unzue.

Jego największe sukcesy na szosie to 2. miejsce w młodzieżowym Paryż-Roubaix i 7. lokata w Ronde van Vlaanderen dla kolarzy poniżej 23-go roku życia, a także wygrana w prestiżowym wyścigu dla amatorów Ronde van Vlaams-Brabant.

22-latek dopiero do tego sezonu skoncentrowany jest w pełni na szosie. Wcześniej jazdę po asfaltowych drogach łączył z kolarstwem przełajowym, w którym wygrywał w kategorii juniorskiej krajowe mistrzostwa i zawody zaliczane do Pucharu Świata oraz Trophée Banque Bpost.

Jacobs obecnie ściga się na trasie Tour de l'Avenir, gdzie razem z kolegami z reprezentacji Szwajcarii sięgnął po triumf w drużynowej jeździe na czas.

Szwajcar to siódmy zawodnik, który zostanie zawodnikiem Movistaru od stycznia 2020 roku. Kontrakty podpisali także Enrico Mas, Gabriel Cullaigh, Dario Cataldo i Davide Villella, Einer Rubio, Iñigo Elosegui i Juan Diego Alba.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: