Vuelta a Espana 2019. Geoghegan Hart i Poels na czele Team Ineos

Holender Wout Poels i Brytyjczyk Tao Geoghegan Hart odpowiedzialni będą za wynik Team Ineos na trasie Vuelta a Espana.

31-letni Poels po latach pracy na liderów Team Sky/Ineos w tym roku ma szansę powalczyć o miejsce w pierwszej dziesiątce Grand Touru. Na trasie Vuelty zajął już 6. miejsce w 2017 roku, pracując na zwycięskiego Chrisa Froome’a, acz w brytyjskiej ekipie nie był jeszcze na pozycji lidera w trzytygodniowych zmaganiach.

Holender ma za sobą dobry sezon: podia Tour Down Under, Volta ao Algarve, 7. miejsce w Tirreno-Adriatico, 4. w Criterium du Dauphine, na trasie którego wygrać zdołał tez jeden etap. W lipcu pracował na zwycięstwo Egana Bernala w Tour de France, a Vuelta będzie jednym z ostatnich startów w sezonie.

Startujący u jego boku Geoghegan Hart reprezentuje zupełnie inne pokolenie. 24-latek w maju startował w Giro d’Italia, ale wyścig opuścił po upadku. Wcześniej wygrał etap Tour of the Alps i zajął 2. miejsce w klasyfikacji generalnej, a w sierpniu na 5. miejscu ukończył Tour de Pologne.

O ile Brytyjczyk jedzie dopiero swój drugi Grand Tour i będzie próbował zdobyć jak najwięcej doświadczenia, Poels, jeśli odpoczął wystarczająco po “Wielkiej Pętli”, może śmiało myśleć o miejscu w pierwszej piątce.

Dwójkę w górach wspomogą Kenny Elissonde, Sebastian Henao oraz Vasil Kiryienka.

Skład Team Ineos na Vuelta a Espana 2019 (24 sierpnia – 15 września): Owain Doull, Kenny Elissonde, Tao Geoghegan Hart, Sebastian Henao, Vasil Kiryienka, Wout Poels, Salvatore Puccio i Ian Stannard.