Daniel - odzież kolarska

Vuelta a Espana 2019. Team Sunweb z Wilco Keldermanem

Wilco Kelderman

Holender Wilco Kelderman poprowadzi niemiecki zespół Sunweb na trasie 74. edycji Vuelta a Espana.

28-latek w Hiszpanii poszuka wyniku w klasyfikacji generalnej po naznaczonym póki co niepowodzeniami sezonie. Kelderman zajął wprawdzie w lutym 5. miejsce w UAE Tour, nieźle jechał na trasach Paryż-Nicea i Volta a Catalunya, ale kraksa na piątym etapie tegoż wyścigu wysłała go do szpitala ze złamanym obojczykiem i uszkodzeniem kręgosłupa.

Holender startował także w Tour de France, ale rywalizację opuścił po dwóch tygodniach, skarżąc się na ból pleców. Na trasie Vuelty ma nadzieję nawiązać do występu z 2017 roku, gdy do Madrytu dojechał na 4. miejscu.

Naszym głównym celem jest dobry wynik Wilco w klasyfikacji generalnej. Jego wsparcie stanowili będą Nicolas, Robert i Michael. W składzie mamy także wszechstronnego Martijna, który doszedł do siebie po kraksie na trasie Paryż-Nicea. Max natomiast celuje w wygrane etapowe na płaskich odcinkach, a pomogą mu w tym debiutant Casper oraz nasz kapitan, Nikias

– tłumaczył Luke Roberts, trener zespołu.

Keldermana na stromych podjazdach Hiszpanii osłaniał będzie doświadczony Nicolas Roche, a także dwójka młodych kolarzy z Australii, którzy póki co mają więcej mocy niż doświadczenia. Mowa tu o Michaelu Storerze oraz Robercie Powerze: pierwszy z nich Vueltę ukończył rok temu, drugi w tym roku nie skończył za to Giro d'Italia.

Na finiszach z mniejszych grupek szansę może mieć za to Max Walscheid, który czeka na pierwsze zwycięstwo na poziomie WorldTour.

Skład Team Sunweb na Vuelta a Espana 2019 (24 sierpnia – 15 września):

Nikias Arndt, Wilco Kelderman, Casper Pedersen, Robert Power, Nicolas Roche, Michael Storer, Martjin Tusveld, Max Walscheid.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: