Daniel - odzież kolarska

MŚ Yorkshire 2019. Ile miejsc dla biało-czerwonych?

Sześciu zawodników i siedem zawodniczek wystawić będzie mógł Polski Zwiazek Kolarski (PZKol) w wyścigach elity podczas mistrzostw świata w kolarstwie szosowym w Yorkshire.

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) w najbliższych dniach potwierdzić ma kwoty przyznane poszczególnym krajowym federacjom. Miejsca przyznawane są na podstawie rankingów prowadzonych przez UCI, a zestawienie, na podstawie którego dokonywane są obliczenia, to ranking z 11 sierpnia 2019 roku.

Polska w klasyfikacji narodów w rankingu światowym zajmowała w tym terminie 14. miejsce, co w wyścigu elity mężczyzn powinno zapewnić miejsca dla sześciu biało-czerwonych. Federacje sklasyfikowane w pierwszej dziesiątce przywiozą po 8 zawodników.

W wyścigu elity kobiet PZKol otrzymać powinien 7 miejsc, co stanowi maksymalną kwotę, jaką uzyskać może federacja. Polska w rankingu kobiet zajęła 5. miejsce.

Pięciu orlików pojawić się będzie mogło w wyścigu ze startu wspólnego, PZKol powinien móc wysłać także 4 juniorki oraz 2 juniorów.

W wyścigach jazdy indywidualnej na czas każda federacja wystawić może po dwóch zawodników/zawodniczki.

Polski Zwiazek Kolarski będzie mógł również do występu zgłosić drużynę mieszaną, która wystartowałaby w pierwszym w historii wyścigu drużynowym sztafet mieszanych.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

 1. Tomek

  15 sierpnia 2019, 15:56 o 15:56

  Kwiatkowski Marczyński Gołaś Wiśniowski Bodnar Paluta taka moja szóstka.

 2. Wlada

  15 sierpnia 2019, 17:01 o 17:01

  Oby Kwiatek odzyskał formę. Szkoda, że znowu mamy tylko 2 juniorów, na razie perspektywy dla dyscypliny nadal nie najlepsze.
  Mistrzostwa zapowiadają się niesamowicie ze względu na atmosferę i publiczność w Yorkshire. Dojazd jest łatwy. Jak się dysponuje czasem można też stosunkowo tanio przenocować w mieście i zjeść . Wszystko kończy się w jednym miejscu w centrum Harrogate, pętla też jest dość mała.
  Nic tylko jechać.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: