Daniel - odzież kolarska

Mattia Cattaneo u Patricka Lefevere'a

Mattia Cattaneo podpisał dwuletni kontrakt z zespołem Deceuninck-Quick-Step.

23-letni Włoch, zwycięzca młodzieżowego Giro d’Italia (2011) oraz triumfator tegorocznego Giro dell’Appennino, po trzech latach w drugiej dywizji wraca na poziom WorldTour.

Cattaneo w latach 2013-2016 reprezentował grupę Lampre-Merida, a w ostatnich trzech latach ścigał się pod banerem Gianniego Savio, w Androni Giocattoli-Sidermec. W peletonie wyrobił sobie markę harcownika, w 2017 roku zapisując na koncie etap Tour La Provence, 2. miejsce w Okolo Slovenska, 7. w Tour of Slovenia, a także 4. w Tour de l’Ain.

Przed rokiem finiszował 4. w Mediolan-Turyn, a w tym roku aktywnie jechał na trasie Giro d’Italia i na 2. miejscu skończył GP Industria & Artigianato.

Jestem bardzo, bardzo szczęśliwy. To spełnienie marzeń, w Androni Giocattoli spędziłem trzy lata, ale celem zawsze był powrót na poziom WorldTour. Będę pracował na sukcesy zespołu, ma nadzieję, że znajdą się dla mnie okazje. Giro będzie mi oczywiście bliskie, ale po przejechaniu Ronde van Vlaanderen, zakochałem się w tym wyścigu. Lubię też wyścig Il Lombardia, który rozpoczyna się w moich rodzinnych stronach

– komentował Włoch.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

 1. reko

  16 sierpnia 2019, 16:40 o 16:40

  ale przetrzebiono tego Andronii...ale Deceni musiało coś zrobić, żeby choć w części wypełnić lukę po Masie.

  • Xedron

   17 sierpnia 2019, 10:33 o 10:33

   Dwóch kolarzy to nie jest jeszcze dużo.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: