Shane Archbold (Bora-Hansgrohe) najlepiej poradził sobie na finiszu 2. etapu Czech Cycling Tour.
Dzisiejsza rywalizacja w Czechach toczyła się na dystansie 186,6- kilometra z Ołomuńca do Frydka-Mistka. Na trasie kolarze zmagali się z podjazdami, na których ustanowiono pięć górskich premii, a na płaskich odcinkach rozegrano trzy lotne premie.
Mocne tempo od samego startu nie powstrzymało zawodników do ataków i dosyć wcześnie od peletonu oderwała się czwórka śmiałków. W ucieczce dnia kręcili: Szymon Tracz (CCC Developmen Team), Adne Holter (Uno-X Norwegian Development Team), Wessel Krul (SEG Racing Team) i Maciej Paterski (Wibatech Merx).
W deszczowej aurze czterech harcowników zyskało 4 minuty przewagi nad peletonem. Taka sytuacja utrzymywała się aż do podjazdu pod Pustevny. Licząca 9 kilometrów wspinaczka sprawiła, że od ucieczki odpadł Wessel Krul.
W drugiej części dystansu peleton zaczął odrabiać straty do ucieczki i finalnie po ostatniej górskiej premii prowadzące trio zostało złapane. Do mety podążała grupa zasadnicza, prowadzona przez drużyny worldtourowe.
Na kresce najszybszy był Shane Archbold (Bora-Hansgrohe), wyprzedzając Daryla Impey’a (Mitchelton-Scott) i Erika Baskę (Bora-Hansgrohe). Najwyżej z polskich zawodnik finiszował Maciej Paterski, zajmując 7. miejsce.
W klasyfikacji generalnej prowadzenie objął Daryl Impey.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Shane Archbold | Bora-hansgrohe | 4:29:50 |
2. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | |
3. | Erik Baska | Bora-hansgrohe | |
4. | Marijn van Den Berg | Metec-TKH | |
5. | Anders Skaarseth | Uno-X Norwegian Development Team | |
6. | Jannik Steimle | Team Vorarlberg Santic | |
7. | Maciej Paterski | Wibatech Merx | |
8. | Felix Grossschartner | Bora-hansgrohe | |
9. | Andi Bajc | Team Felbermayr-Simplon Wels | |
10. | Lucas Hamilton | Mitchelton-Scott | |
11. | Colin Stussi | Team Vorarlberg Santic | |
12. | Christoph Pfingsten | Bora-hansgrohe | |
13. | Dominik Neumann | Elkov-Author | |
14. | Kamil Małecki | CCC Development Team | |
15. | Dylan Bouwmans | Metec-TKH | |
16. | Davide Gabburo | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | |
17. | Benjamin Hill | Ljubljana Gusto Santic | |
18. | Maarten de Jonge | Monkey Town-à Bloc | |
19. | Minne Verboom | SEG Racing Academy | |
20. | Hideto Nakane | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
21. | Stef Krul | Metec-TKH | |
22. | Jens van Den Dool | Metec-TKH | |
23. | Luke Durbridge | Mitchelton-Scott | |
24. | Michael Hepburn | Mitchelton-Scott | |
25. | Ildar Arslanov | Gazprom-RusVelo | |
26. | Giovanni Visconti | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | |
27. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | |
28. | Piotr Brożyna | CCC Development Team | |
29. | Antonio Santoro | Monkey Town-à Bloc | |
30. | Maximilian Kuen | Team Vorarlberg Santic | |
31. | Jack Haig | Mitchelton-Scott | |
32. | Jonas Abrahamsen | Uno-X Norwegian Development Team | |
33. | Jan Barta | Elkov-Author | |
34. | Roland Thalmann | Team Vorarlberg Santic | |
35. | Jan Maas | Leopard Pro Cycling | |
36. | Ziga Groselj | Adria Mobil | |
37. | Torstein Traeen | Uno-X Norwegian Development Team | |
38. | Adriaan Janssen | Monkey Town-à Bloc | |
39. | Michał Paluta | CCC Development Team | |
40. | Stephan Rabitsch | Team Felbermayr-Simplon Wels | |
41. | Massimo Rosa | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | |
42. | Manuel Diaz José | Team Vorarlberg Santic | |
43. | Jakub Otruba | Elkov-Author | |
44. | Szymon Tracz | CCC Development Team | |
45. | Szymon Rekita | Leopard Pro Cycling | |
46. | Sergey Shilov | Gazprom-RusVelo | |
47. | Michael Kukrle | Elkov-Author | |
48. | Andreas Schillinger | Bora-hansgrohe | |
49. | Piotr Konwa | Wibatech Merx | |
50. | Vladislav Kulikov | Gazprom-RusVelo | |
51. | Karel Hnik | Elkov-Author | |
52. | Radoslav Rogina | Adria Mobil | |
53. | Sjoerd Bax | Metec-TKH | |
54. | Paweł Cieślik | Wibatech Merx | |
55. | Brent Bookwalter | Mitchelton-Scott | |
56. | Masakazu Ito | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
57. | Patrick Schelling | Team Vorarlberg Santic | |
58. | Jack Burke | Leopard Pro Cycling | |
59. | Adam Stachowiak | Voster ATS Team | |
60. | Nariyuki Masuda | Reprezentacja Japonii | |
61. | Anatoliy Budyak | Wibatech Merx | |
62. | Manabu Ishibashi | Reprezentacja Japonii | 00:15 |
63. | Ruben Dario Acosta | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
64. | Leszek Pluciński | Voster ATS Team | |
65. | Marek Rutkiewicz | Wibatech Merx | 00:30 |
66. | Michael Schwarzmann | Bora-hansgrohe | 00:59 |
67. | Filip Maciejuk | Leopard Pro Cycling | 05:11 |
68. | Atsushi Oka | Reprezentacja Japonii | |
69. | Daniel Lehner | Team Felbermayr-Simplon Wels | |
70. | Matthias Krizek | Team Felbermayr-Simplon Wels | |
71. | Jason van Dalen | Metec-TKH | |
72. | Patryk Stosz | CCC Development Team | |
73. | Rok Korosec | Ljubljana Gusto Santic | |
74. | Mateusz Grabis | Voster ATS Team | |
75. | Dušan Rajovic | Adria Mobil | |
76. | Roberto Carlos Gonzalez | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | |
77. | János Pelikan | Pannon Cycling Team | |
78. | Damiano Cima | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
79. | Viktor Potocki | Ljubljana Gusto Santic | |
80. | Aljaž Prah | Ljubljana Gusto Santic | |
81. | Igor Boev | Gazprom-RusVelo | |
82. | Ziga Rucigaj | Ljubljana Gusto Santic | |
83. | Nicola Gaffurini | Monkey Town-à Bloc | |
84. | Alberto Dainese | SEG Racing Academy | |
85. | Adne Holter | Uno-X Norwegian Development Team | |
86. | Iver Skaarseth | Uno-X Norwegian Development Team | |
87. | Davide Orrico | Team Vorarlberg Santic | |
88. | František Sisr | Elkov-Author | |
89. | Bartosz Warchol | Wibatech Merx | |
90. | Mateusz Taciak | Voster ATS Team | |
91. | Juraj Sagan | Bora-hansgrohe | |
92. | Giuseppe Fonzi | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | |
93. | Luca Pacioni | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | |
94. | David Per | Adria Mobil | |
95. | Aljaž Omrzel | Adria Mobil | |
96. | Sylwester Janiszewski | Voster ATS Team | |
97. | Paweł Franczak | Voster ATS Team | |
98. | Petr Rikunov | Gazprom-RusVelo | |
99. | Alexander Krieger | Leopard Pro Cycling | |
100. | Danny van der Tuuk | Metec-TKH | |
101. | Rick Pluimers | Monkey Town-à Bloc | |
102. | Stanisław Aniołkowski | CCC Development Team | |
103. | Sven Burger | SEG Racing Academy | |
104. | Anton Vorobyev | Gazprom-RusVelo | 12:13 |
105. | Alexander Porsev | Gazprom-RusVelo | |
106. | Szymon Krawczyk | Voster ATS Team | |
107. | Damian Papierski | CCC Development Team | |
108. | Adam Hartley | SEG Racing Academy | |
109. | Gašper Katrasnik | Adria Mobil | |
110. | Matic Groselj | Ljubljana Gusto Santic | |
111. | Etienne van Empel | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | |
112. | Sindre Kulset | Uno-X Norwegian Development Team | 23:24 |
113. | Gaëtan Pons | Leopard Pro Cycling | 24:17 |
114. | Viktor Filutas | Pannon Cycling Team | |
115. | Gergő Orosz | Pannon Cycling Team | |
116. | Misch Leyder | Leopard Pro Cycling | |
117. | Tiago Antunes | SEG Racing Academy | |
118. | Matej Zahalka | Elkov-Author | |
119. | Keigo Kusaba | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
120. | Hayato Yoshida | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
121. | Shoi Matsuda | Reprezentacja Japonii | |
122. | Wessel Krul | SEG Racing Academy | 31:16 |
123. | Georgios Stavrakakis | SEG Racing Academy | |
124. | Jan Koller | Team Felbermayr-Simplon Wels | 34:49 |
DNF | Miklos Szabo | Pannon Cycling Team | |
DNF | Alex Molenaar | Monkey Town-à Bloc | |
DNF | Florian Kierner | Team Felbermayr-Simplon Wels | |
DNF | Marko Kump | Adria Mobil | |
DNF | Grzegorz Stępniak | Wibatech Merx | |
DNF | Yuan Tang Peng | Ljubljana Gusto Santic | |
DNS | Folkert Oostra | Monkey Town-à Bloc | |
DNS | Daniel Moricz | Pannon Cycling Team |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | 4:48:18 |
2. | Lucas Hamilton | Mitchelton-Scott | 00:07 |
3. | Luke Durbridge | Mitchelton-Scott | |
4. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | |
5. | Jack Haig | Mitchelton-Scott | |
6. | Brent Bookwalter | Mitchelton-Scott | 00:16 |
7. | Dominik Neumann | Elkov-Author | 00:23 |
8. | Jan Barta | Elkov-Author | |
9. | Jakub Otruba | Elkov-Author | |
10. | Michael Kukrle | Elkov-Author | |
11. | Karel Hnik | Elkov-Author | |
12. | Erik Baska | Bora-hansgrohe | 00:24 |
13. | Andreas Schillinger | Bora-hansgrohe | 00:26 |
14. | Felix Grossschartner | Bora-hansgrohe | 00:28 |
15. | Christoph Pfingsten | Bora-hansgrohe | |
16. | Szymon Tracz | CCC Development Team | 00:51 |
17. | Kamil Małecki | CCC Development Team | 00:54 |
18. | Piotr Brożyna | CCC Development Team | |
19. | Michał Paluta | CCC Development Team | |
20. | Jannik Steimle | Team Vorarlberg Santic | 00:58 |
21. | Marijn van Den Berg | Metec-TKH | |
22. | Roland Thalmann | Team Vorarlberg Santic | |
23. | Manuel Diaz José | Team Vorarlberg Santic | |
24. | Patrick Schelling | Team Vorarlberg Santic | |
25. | Stef Krul | Metec-TKH | 01:01 |
26. | Jens van Den Dool | Metec-TKH | |
27. | Sjoerd Bax | Metec-TKH | |
28. | Maximilian Kuen | Team Vorarlberg Santic | 01:04 |
29. | Ildar Arslanov | Gazprom-RusVelo | 01:05 |
30. | Sergey Shilov | Gazprom-RusVelo | |
31. | Vladislav Kulikov | Gazprom-RusVelo | |
32. | Michael Hepburn | Mitchelton-Scott | 01:08 |
33. | Jan Maas | Leopard Pro Cycling | |
34. | Szymon Rekita | Leopard Pro Cycling | |
35. | Jack Burke | Leopard Pro Cycling | |
36. | Colin Stussi | Team Vorarlberg Santic | 01:11 |
37. | Davide Gabburo | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | 01:14 |
38. | Giovanni Visconti | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | |
39. | Benjamin Hill | Ljubljana Gusto Santic | 01:16 |
40. | Ziga Groselj | Adria Mobil | 01:17 |
41. | Radoslav Rogina | Adria Mobil | |
42. | Adam Stachowiak | Voster ATS Team | 01:24 |
43. | Andi Bajc | Team Felbermayr-Simplon Wels | 01:28 |
44. | Stephan Rabitsch | Team Felbermayr-Simplon Wels | |
45. | Maciej Paterski | Wibatech Merx | 01:29 |
46. | Piotr Konwa | Wibatech Merx | |
47. | Paweł Cieślik | Wibatech Merx | |
48. | Anatoliy Budyak | Wibatech Merx | |
49. | Anders Skaarseth | Uno-X Norwegian Development Team | 01:34 |
50. | Jonas Abrahamsen | Uno-X Norwegian Development Team | |
51. | Torstein Traeen | Uno-X Norwegian Development Team | |
52. | Maarten de Jonge | Monkey Town-à Bloc CT | 01:46 |
53. | Nariyuki Masuda | Japan | |
54. | Hideto Nakane | Nippo Vini Fantini Faizanè | 01:48 |
55. | Masakazu Ito | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
56. | Antonio Santoro | Monkey Town-à Bloc | 01:52 |
57. | Adriaan Janssen | Monkey Town-à Bloc | |
58. | Manabu Ishibashi | Reprezentacja Japonii | 02:01 |
59. | Leszek Pluciński | Voster ATS Team | |
60. | Ruben Dario Acosta | Nippo Vini Fantini Faizanè | 02:03 |
61. | Massimo Rosa | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | 02:13 |
62. | Dylan Bouwmans | Metec-TKH | 02:20 |
63. | Shane Archbold | Bora-hansgrohe | 04:02 |
64. | Marek Rutkiewicz | Wibatech Merx | 04:16 |
65. | Michael Schwarzmann | Bora-hansgrohe | 04:27 |
66. | František Sisr | Elkov-Author | 05:34 |
67. | Patryk Stosz | CCC Development Team | 06:05 |
68. | Danny van der Tuuk | Metec-TKH | 06:12 |
69. | Igor Boev | Gazprom-RusVelo | 06:16 |
70. | Filip Maciejuk | Leopard Pro Cycling | 06:19 |
71. | Alexander Krieger | Leopard Pro Cycling | |
72. | Juraj Sagan | Bora-hansgrohe | 06:21 |
73. | Giuseppe Fonzi | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | 06:25 |
74. | Rok Korosec | Ljubljana Gusto Santic | 06:27 |
75. | Viktor Potocki | Ljubljana Gusto Santic | |
76. | Ziga Rucigaj | Ljubljana Gusto Santic | |
77. | Aljaž Prah | Ljubljana Gusto Santic | |
78. | Dušan Rajovic | Adria Mobil | 06:28 |
79. | Aljaž Omrzel | Adria Mobil | |
80. | David Per | Adria Mobil | |
81. | Mateusz Grabis | Voster ATS Team | 06:35 |
82. | Mateusz Taciak | Voster ATS Team | |
83. | Sylwester Janiszewski | Voster ATS Team | |
84. | Daniel Lehner | Team Felbermayr-Simplon Wels | 06:39 |
85. | Minne Verboom | SEG Racing Academy | 06:41 |
86. | Alberto Dainese | SEG Racing Academy | 06:43 |
87. | Adne Holter | Uno-X Norwegian Development Team | |
88. | Iver Skaarseth | Uno-X Norwegian Development Team | 06:45 |
89. | Luca Pacioni | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | 06:49 |
90. | Atsushi Oka | Reprezentacja Japonii | 06:57 |
91. | Nicola Gaffurini | Monkey Town-à Bloc | |
92. | Rick Pluimers | Monkey Town-à Bloc | |
93. | Damiano Cima | Nippo Vini Fantini Faizanè | 06:59 |
94. | Matthias Krizek | Team Felbermayr-Simplon Wels | 07:08 |
95. | Bartosz Warchol | Wibatech Merx | |
96. | Petr Rikunov | Gazprom-RusVelo | 08:04 |
97. | Jason van Dalen | Metec-TKH | 08:05 |
98. | Roberto Carlos Gonzalez | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | 08:12 |
99. | Stanisław Aniołkowski | CCC Development Team | 08:51 |
100. | Sven Burger | SEG Racing Academy | 08:57 |
101. | Paweł Franczak | Voster ATS Team | 08:58 |
102. | Davide Orrico | Team Vorarlberg Santic | 09:10 |
103. | János Pelikan | Pannon Cycling Team | 09:41 |
104. | Anton Vorobyev | Gazprom-RusVelo | 13:18 |
105. | Etienne van Empel | Neri Sottoli-Selle Italia-KTM | 13:27 |
106. | Matic Groselj | Ljubljana Gusto Santic | 13:29 |
107. | Szymon Krawczyk | Voster ATS Team | 13:37 |
108. | Adam Hartley | SEG Racing Academy | 13:45 |
109. | Gašper Katrasnik | Adria Mobil | 15:16 |
110. | Damian Papierski | CCC Development Team | 15:53 |
111. | Alexander Porsev | Gazprom-RusVelo | 16:12 |
112. | Sindre Kulset | Uno-X Norwegian Development Team | 24:58 |
113. | Matej Zahalka | Elkov-Author | 25:31 |
114. | Tiago Antunes | SEG Racing Academy | 25:49 |
115. | Shoi Matsuda | Reprezentacja Japonii | 26:03 |
116. | Hayato Yoshida | Nippo Vini Fantini Faizanè | 26:15 |
117. | Keigo Kusaba | Nippo Vini Fantini Faizanè | 26:31 |
118. | Gaëtan Pons | Leopard Pro Cycling | 27:13 |
119. | Misch Leyder | Leopard Pro Cycling | |
120. | Viktor Filutas | Pannon Cycling Team | 28:47 |
121. | Gergő Orosz | Pannon Cycling Team | |
122. | Wessel Krul | SEG Racing Academy | 32:47 |
123. | Georgios Stavrakakis | SEG Racing Academy | 32:48 |
124. | Jan Koller | Team Felbermayr-Simplon Wels | 041:1 |
Marianne Vos (Team Visma | Lease a Bike) triumfowała w Sigüenza w siódmym dniu La Vuelta Femenina.
Pod nieobecność ubiegłorocznego zwycięzcy, Primoza Roglica, z numerem jeden pojedzie drugi zawodnik tamtego wyścigu Geriant Thomas.
Evita Muzic dumna z siebie. Daria Pikulik bez ogródek o tym, jak przygotowania olimpijskie wyglądają w Polsce. Marta Lach znowu…
Francuzka Evita Muzic (FDJ-Suez) wygrała po wspinaczce do Laguna Negra szósty etap La Vuelta Femenina.
Zapowiedź 1. etapu Giro d’Italia 2024. 4 maja (sobota): Venaria Reale – Turyn (140 km ⭐️⭐️⭐️).
Red Bull oficjalnie z Bora-hansgrohe. Amy Pieters podała SD Worx do sądu. Nicholas van der Merwe wygrywa w Chełmży. Wiadomości…