Czech Cycling Tour 2019: etap 2. Archbold najszybszy na finiszu

Shane Archbold (Bora-Hansgrohe) najlepiej poradził sobie na finiszu 2. etapu Czech Cycling Tour.

Dzisiejsza rywalizacja w Czechach toczyła się na dystansie 186,6- kilometra z Ołomuńca do Frydka-Mistka. Na trasie kolarze zmagali się z podjazdami, na których ustanowiono pięć górskich premii, a na płaskich odcinkach rozegrano trzy lotne premie.

Mocne tempo od samego startu nie powstrzymało zawodników do ataków i dosyć wcześnie od peletonu oderwała się czwórka śmiałków. W ucieczce dnia kręcili: Szymon Tracz (CCC Developmen Team), Adne Holter (Uno-X Norwegian Development Team), Wessel Krul (SEG Racing Team) i Maciej Paterski (Wibatech Merx).

W deszczowej aurze czterech harcowników zyskało 4 minuty przewagi nad peletonem. Taka sytuacja utrzymywała się aż do podjazdu pod Pustevny. Licząca 9 kilometrów wspinaczka sprawiła, że od ucieczki odpadł Wessel Krul.

W drugiej części dystansu peleton zaczął odrabiać straty do ucieczki i finalnie po ostatniej górskiej premii prowadzące trio zostało złapane. Do mety podążała grupa zasadnicza, prowadzona przez drużyny worldtourowe.

Na kresce najszybszy był Shane Archbold (Bora-Hansgrohe), wyprzedzając Daryla Impey'a (Mitchelton-Scott) i Erika Baskę (Bora-Hansgrohe). Najwyżej z polskich zawodnik finiszował Maciej Paterski, zajmując 7. miejsce.

W klasyfikacji generalnej prowadzenie objął Daryl Impey.

Wyniki 2. etapu Czech Cycling Tour 2019 (2.1), Ołomuniec - Frýdek-Místek (186,6 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Shane ArchboldBora-hansgrohe4:29:50
2.Daryl ImpeyMitchelton-Scott
3.Erik BaskaBora-hansgrohe
4.Marijn van Den BergMetec-TKH
5.Anders SkaarsethUno-X Norwegian Development Team
6.Jannik SteimleTeam Vorarlberg Santic
7.Maciej PaterskiWibatech Merx
8.Felix GrossschartnerBora-hansgrohe
9.Andi BajcTeam Felbermayr-Simplon Wels
10.Lucas HamiltonMitchelton-Scott
11.Colin StussiTeam Vorarlberg Santic
12.Christoph PfingstenBora-hansgrohe
13.Dominik NeumannElkov-Author
14.Kamil MałeckiCCC Development Team
15.Dylan BouwmansMetec-TKH
16.Davide GabburoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
17.Benjamin HillLjubljana Gusto Santic
18.Maarten de JongeMonkey Town-à Bloc
19.Minne VerboomSEG Racing Academy
20.Hideto NakaneNippo Vini Fantini Faizanè
21.Stef KrulMetec-TKH
22.Jens van Den DoolMetec-TKH
23.Luke DurbridgeMitchelton-Scott
24.Michael HepburnMitchelton-Scott
25.Ildar ArslanovGazprom-RusVelo
26.Giovanni ViscontiNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
27.Christopher Juul-jensenMitchelton-Scott
28.Piotr BrożynaCCC Development Team
29.Antonio SantoroMonkey Town-à Bloc
30.Maximilian KuenTeam Vorarlberg Santic
31.Jack HaigMitchelton-Scott
32.Jonas AbrahamsenUno-X Norwegian Development Team
33.Jan BartaElkov-Author
34.Roland ThalmannTeam Vorarlberg Santic
35.Jan MaasLeopard Pro Cycling
36.Ziga GroseljAdria Mobil
37.Torstein TraeenUno-X Norwegian Development Team
38.Adriaan JanssenMonkey Town-à Bloc
39.Michał PalutaCCC Development Team
40.Stephan RabitschTeam Felbermayr-Simplon Wels
41.Massimo RosaNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
42.Manuel Diaz JoséTeam Vorarlberg Santic
43.Jakub OtrubaElkov-Author
44.Szymon TraczCCC Development Team
45.Szymon RekitaLeopard Pro Cycling
46.Sergey ShilovGazprom-RusVelo
47.Michael KukrleElkov-Author
48.Andreas SchillingerBora-hansgrohe
49.Piotr KonwaWibatech Merx
50.Vladislav KulikovGazprom-RusVelo
51.Karel HnikElkov-Author
52.Radoslav RoginaAdria Mobil
53.Sjoerd BaxMetec-TKH
54.Paweł CieślikWibatech Merx
55.Brent BookwalterMitchelton-Scott
56.Masakazu ItoNippo Vini Fantini Faizanè
57.Patrick SchellingTeam Vorarlberg Santic
58.Jack BurkeLeopard Pro Cycling
59.Adam StachowiakVoster ATS Team
60.Nariyuki MasudaReprezentacja Japonii
61.Anatoliy BudyakWibatech Merx
62.Manabu IshibashiReprezentacja Japonii00:15
63.Ruben Dario AcostaNippo Vini Fantini Faizanè
64.Leszek PlucińskiVoster ATS Team
65.Marek RutkiewiczWibatech Merx00:30
66.Michael SchwarzmannBora-hansgrohe00:59
67.Filip MaciejukLeopard Pro Cycling05:11
68.Atsushi OkaReprezentacja Japonii
69.Daniel LehnerTeam Felbermayr-Simplon Wels
70.Matthias KrizekTeam Felbermayr-Simplon Wels
71.Jason van DalenMetec-TKH
72.Patryk StoszCCC Development Team
73.Rok KorosecLjubljana Gusto Santic
74.Mateusz GrabisVoster ATS Team
75.Dušan RajovicAdria Mobil
76.Roberto Carlos GonzalezNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
77.János PelikanPannon Cycling Team
78.Damiano CimaNippo Vini Fantini Faizanè
79.Viktor PotockiLjubljana Gusto Santic
80.Aljaž PrahLjubljana Gusto Santic
81.Igor BoevGazprom-RusVelo
82.Ziga RucigajLjubljana Gusto Santic
83.Nicola GaffuriniMonkey Town-à Bloc
84.Alberto DaineseSEG Racing Academy
85.Adne HolterUno-X Norwegian Development Team
86.Iver SkaarsethUno-X Norwegian Development Team
87.Davide OrricoTeam Vorarlberg Santic
88.František SisrElkov-Author
89.Bartosz WarcholWibatech Merx
90.Mateusz TaciakVoster ATS Team
91.Juraj SaganBora-hansgrohe
92.Giuseppe FonziNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
93.Luca PacioniNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
94.David PerAdria Mobil
95.Aljaž OmrzelAdria Mobil
96.Sylwester JaniszewskiVoster ATS Team
97.Paweł FranczakVoster ATS Team
98.Petr RikunovGazprom-RusVelo
99.Alexander KriegerLeopard Pro Cycling
100.Danny van der TuukMetec-TKH
101.Rick PluimersMonkey Town-à Bloc
102.Stanisław AniołkowskiCCC Development Team
103.Sven BurgerSEG Racing Academy
104.Anton VorobyevGazprom-RusVelo12:13
105.Alexander PorsevGazprom-RusVelo
106.Szymon KrawczykVoster ATS Team
107.Damian PapierskiCCC Development Team
108.Adam HartleySEG Racing Academy
109.Gašper KatrasnikAdria Mobil
110.Matic GroseljLjubljana Gusto Santic
111.Etienne van EmpelNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
112.Sindre KulsetUno-X Norwegian Development Team23:24
113.Gaëtan PonsLeopard Pro Cycling24:17
114.Viktor FilutasPannon Cycling Team
115.Gergő OroszPannon Cycling Team
116.Misch LeyderLeopard Pro Cycling
117.Tiago AntunesSEG Racing Academy
118.Matej ZahalkaElkov-Author
119.Keigo KusabaNippo Vini Fantini Faizanè
120.Hayato YoshidaNippo Vini Fantini Faizanè
121.Shoi MatsudaReprezentacja Japonii
122.Wessel KrulSEG Racing Academy31:16
123.Georgios StavrakakisSEG Racing Academy
124.Jan KollerTeam Felbermayr-Simplon Wels34:49
DNFMiklos SzaboPannon Cycling Team
DNFAlex MolenaarMonkey Town-à Bloc
DNFFlorian KiernerTeam Felbermayr-Simplon Wels
DNFMarko KumpAdria Mobil
DNFGrzegorz StępniakWibatech Merx
DNFYuan Tang PengLjubljana Gusto Santic
DNSFolkert OostraMonkey Town-à Bloc
DNSDaniel MoriczPannon Cycling Team

Klasyfikacja generalna po 2. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Daryl ImpeyMitchelton-Scott4:48:18
2.Lucas HamiltonMitchelton-Scott00:07
3.Luke DurbridgeMitchelton-Scott
4.Christopher Juul-jensenMitchelton-Scott
5.Jack HaigMitchelton-Scott
6.Brent BookwalterMitchelton-Scott00:16
7.Dominik NeumannElkov-Author00:23
8.Jan BartaElkov-Author
9.Jakub OtrubaElkov-Author
10.Michael KukrleElkov-Author
11.Karel HnikElkov-Author
12.Erik BaskaBora-hansgrohe00:24
13.Andreas SchillingerBora-hansgrohe00:26
14.Felix GrossschartnerBora-hansgrohe00:28
15.Christoph PfingstenBora-hansgrohe
16.Szymon TraczCCC Development Team00:51
17.Kamil MałeckiCCC Development Team00:54
18.Piotr BrożynaCCC Development Team
19.Michał PalutaCCC Development Team
20.Jannik SteimleTeam Vorarlberg Santic00:58
21.Marijn van Den BergMetec-TKH
22.Roland ThalmannTeam Vorarlberg Santic
23.Manuel Diaz JoséTeam Vorarlberg Santic
24.Patrick SchellingTeam Vorarlberg Santic
25.Stef KrulMetec-TKH01:01
26.Jens van Den DoolMetec-TKH
27.Sjoerd BaxMetec-TKH
28.Maximilian KuenTeam Vorarlberg Santic01:04
29.Ildar ArslanovGazprom-RusVelo01:05
30.Sergey ShilovGazprom-RusVelo
31.Vladislav KulikovGazprom-RusVelo
32.Michael HepburnMitchelton-Scott01:08
33.Jan MaasLeopard Pro Cycling
34.Szymon RekitaLeopard Pro Cycling
35.Jack BurkeLeopard Pro Cycling
36.Colin StussiTeam Vorarlberg Santic01:11
37.Davide GabburoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM01:14
38.Giovanni ViscontiNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
39.Benjamin HillLjubljana Gusto Santic01:16
40.Ziga GroseljAdria Mobil01:17
41.Radoslav RoginaAdria Mobil
42.Adam StachowiakVoster ATS Team01:24
43.Andi BajcTeam Felbermayr-Simplon Wels01:28
44.Stephan RabitschTeam Felbermayr-Simplon Wels
45.Maciej PaterskiWibatech Merx01:29
46.Piotr KonwaWibatech Merx
47.Paweł CieślikWibatech Merx
48.Anatoliy BudyakWibatech Merx
49.Anders SkaarsethUno-X Norwegian Development Team01:34
50.Jonas AbrahamsenUno-X Norwegian Development Team
51.Torstein TraeenUno-X Norwegian Development Team
52.Maarten de JongeMonkey Town-à Bloc CT01:46
53.Nariyuki MasudaJapan
54.Hideto NakaneNippo Vini Fantini Faizanè01:48
55.Masakazu ItoNippo Vini Fantini Faizanè
56.Antonio SantoroMonkey Town-à Bloc01:52
57.Adriaan JanssenMonkey Town-à Bloc
58.Manabu IshibashiReprezentacja Japonii02:01
59.Leszek PlucińskiVoster ATS Team
60.Ruben Dario AcostaNippo Vini Fantini Faizanè02:03
61.Massimo RosaNeri Sottoli-Selle Italia-KTM02:13
62.Dylan BouwmansMetec-TKH02:20
63.Shane ArchboldBora-hansgrohe04:02
64.Marek RutkiewiczWibatech Merx04:16
65.Michael SchwarzmannBora-hansgrohe04:27
66.František SisrElkov-Author05:34
67.Patryk StoszCCC Development Team06:05
68.Danny van der TuukMetec-TKH06:12
69.Igor BoevGazprom-RusVelo06:16
70.Filip MaciejukLeopard Pro Cycling06:19
71.Alexander KriegerLeopard Pro Cycling
72.Juraj SaganBora-hansgrohe06:21
73.Giuseppe FonziNeri Sottoli-Selle Italia-KTM06:25
74.Rok KorosecLjubljana Gusto Santic06:27
75.Viktor PotockiLjubljana Gusto Santic
76.Ziga RucigajLjubljana Gusto Santic
77.Aljaž PrahLjubljana Gusto Santic
78.Dušan RajovicAdria Mobil06:28
79.Aljaž OmrzelAdria Mobil
80.David PerAdria Mobil
81.Mateusz GrabisVoster ATS Team06:35
82.Mateusz TaciakVoster ATS Team
83.Sylwester JaniszewskiVoster ATS Team
84.Daniel LehnerTeam Felbermayr-Simplon Wels06:39
85.Minne VerboomSEG Racing Academy06:41
86.Alberto DaineseSEG Racing Academy06:43
87.Adne HolterUno-X Norwegian Development Team
88.Iver SkaarsethUno-X Norwegian Development Team06:45
89.Luca PacioniNeri Sottoli-Selle Italia-KTM06:49
90.Atsushi OkaReprezentacja Japonii06:57
91.Nicola GaffuriniMonkey Town-à Bloc
92.Rick PluimersMonkey Town-à Bloc
93.Damiano CimaNippo Vini Fantini Faizanè06:59
94.Matthias KrizekTeam Felbermayr-Simplon Wels07:08
95.Bartosz WarcholWibatech Merx
96.Petr RikunovGazprom-RusVelo08:04
97.Jason van DalenMetec-TKH08:05
98.Roberto Carlos GonzalezNeri Sottoli-Selle Italia-KTM08:12
99.Stanisław AniołkowskiCCC Development Team08:51
100.Sven BurgerSEG Racing Academy08:57
101.Paweł FranczakVoster ATS Team08:58
102.Davide OrricoTeam Vorarlberg Santic09:10
103.János PelikanPannon Cycling Team09:41
104.Anton VorobyevGazprom-RusVelo13:18
105.Etienne van EmpelNeri Sottoli-Selle Italia-KTM13:27
106.Matic GroseljLjubljana Gusto Santic13:29
107.Szymon KrawczykVoster ATS Team13:37
108.Adam HartleySEG Racing Academy13:45
109.Gašper KatrasnikAdria Mobil15:16
110.Damian PapierskiCCC Development Team15:53
111.Alexander PorsevGazprom-RusVelo16:12
112.Sindre KulsetUno-X Norwegian Development Team24:58
113.Matej ZahalkaElkov-Author25:31
114.Tiago AntunesSEG Racing Academy25:49
115.Shoi MatsudaReprezentacja Japonii26:03
116.Hayato YoshidaNippo Vini Fantini Faizanè26:15
117.Keigo KusabaNippo Vini Fantini Faizanè26:31
118.Gaëtan PonsLeopard Pro Cycling27:13
119.Misch LeyderLeopard Pro Cycling
120.Viktor FilutasPannon Cycling Team28:47
121.Gergő OroszPannon Cycling Team
122.Wessel KrulSEG Racing Academy32:47
123.Georgios StavrakakisSEG Racing Academy32:48
124.Jan KollerTeam Felbermayr-Simplon Wels041:1

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: