Mikkel Bjerg w UAE Team Emirates, Gabriel Cullaigh w Movistarze

Mikkel Bjerg

Duńczyk Mikkel Bjerg zawodowcem zostanie w barwach ekipy UAE Team Emirates, natomiast pierwsze kroki na poziomie WorldTour w grupie Movistar postawi Brytyjczyk Gabriel Cullaigh.

Bjerg podpisał trzyletni kontrakt z ekipą sponsorowaną m.in. przez linie lotnicze Emirates. Cullaigh pod skrzydła Eusebio Unzue trafi na dwa sezony.

20-latek z Półwyspu Jutlandzkiego reprezentuje od 2018 roku amerykański zespół Hagens Berman Axeon. Jest dwukrotnym mistrzem świata młodzieżowców w jeździe indywidualnej na czas (2017 i 2018), a także wicemistrzem Europy w tej specjalności (2017). W tym sezonie triumfował w wyścigu etapowym Le Triptyque des Monts et Châteaux (2.2U).

Bjerg w październiku 2018 roku atakował również rekord godzinny, próbę kończąc z wynikiem 53,73 km.

Duńczyk to drugi młodzieżowy zaciąg ekipy UAE Team Emirates. Grupa poprzednio pozyskała Amerykanina Brandona McNulty'ego.

Gabriel Cullaigh to z kolei zawodnik brytyjskiej Team Wiggins Le Col. 23-latek jako orlik reprezentował wcześniej ekipę SEG Racing Academy, a na koncie ma wygrane w Rutland Melton Classic (2018) oraz trzy etapowe zwycięstwa na trasie Volta ao Alentejo (2018 i 2019) i 3. miejsce w Gran Premio della Liberazione (2018). Jako sprinter, dobrze radzi sobie na finiszach z większych grupek, ale także w bardziej pofałdowanym terenie.

Transfer Brytyjczyka to pewna nowość w zespole Movistaru, którego skład w większości stanowią kolarze hiszpańskojęzyczni. Cullaigh to trzeci Brytyjczyk w szeregach ekipy Unzue w jej 40-letniej historii i nadzieja zespołu, na zaistnienie w sprinterskich końcówkach.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: