Daniel - odzież kolarska

Lucinda Brand zimą w Telenet-Fidea Lions, latem w Trek-Segafredo

Lucinda Brand (Team Sunweb) 1 stycznia 2020 roku zostanie oficjalnie zawodniczką belgijskiej przełajowej ekipy Telenet-Fidea Lions.

W ubiegłym sezonie przełajowym Holenderka wygrała siedem imprez z kalendarza UCI, w tym mistrzostwo Holandii oraz trzy Puchary Świata. Na trasie mistrzostw świata w duńskim Bogense Brand uległa tylko Sanne Cant i sięgnęła po srebrny krążek.

30-latka sezon zimowy będzie łączyła ze startami na szosie, latem zakładając koszulkę Trek-Segafredo. Do największych sukcesów Holenderki należy zwycięstwo etapowe na Giro Rosa (2017), klasyk Omloop Het Nieuwsblad (2017), GP Plouay (2014) oraz dwukrotne mistrzostwo Holandii (2013, 2015).

Przez ostatnie sezony zdobyłam spore doświadczenie w kolarstwie przełajowym. Kocham ten sport i chciałabym osiągnąć jeszcze więcej w przyszłości. Idealnie się złożyło, że pojawiła się  propozycja jazdy w Telenet-Fidea Lions zimą i Trek-Segafredo latem

– komentowała Brand.

Wspaniale jest być zimą w zespole, który żyje przełajami. Mam nadzieję, że zrobię postępy, zwłaszcza w technice jazdy.  Znam moich przyszłych holenderskich kolegów Fleur Nagengast oraz Larsa Van der Haara

- dodała.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: