Jacopo Mosca dołączy do Trek-Segrafredo

kolarz w stroju Trek-Segafredo

Jacopo Mosca zostanie zawodnikiem drużyny Trek-Segafredo już od 1 sierpnia.

Amerykańska ogłosiła, że włoski all-rounder, obecnie ścigający się we włoskim zespole kontynentalnym D’Amico - UM Tools, dołączy do drużyny od 1 sierpnia do końca tego roku.

25-latek był stażystą w Treku w 2016 roku, a później na dwa lata związał się z włoską ekipą pro-kontynentalną Wilier Trestina, gdzie odniósł trzy zawodowe sukcesy w chińskich wyścigach. Wygrał etap i klasyfikację generalną Tour of Hainan (2.HC) w 2017 roku i etap Tour of China I (2.1) rok później.

Po moim pierwszym doświadczeniu z zespołem, trzy lata temu, jestem bardzo podekscytowany możliwością ponownego założenia koszulki Trek-Segafredo. To dla mnie kolejna duża szansa. Zrobię wszystko, co w mojej mocy i dam z siebie wszystko. Naprawdę nie mogę się doczekać sierpnia i rozpoczęcia ostatniej części sezonu!

– mówił Mosca.

Zatrudnienie włoskiego kolarza jest spowodowane brakami kadrowymi w Treku. Na emeryturę odchodzi Markel Irizar, który zakończy karierę w sobotę po Clásica San Sebastián. Kontuzjowani są Alex Kirsch, Matteo Moschetti i Will Clarke, a zespół nie chce ich narażać na ryzyko związane ze zbyt wczesnym powrotem do rywalizacji.

Jacopo był w stażystą w 2016 roku, więc mieliśmy go na radarze i śledziliśmy jego postępy. [Mosca] pokazał dużą wszechstronność, a my dokładnie tego szukaliśmy, dlatego cieszymy się, że możemy powitać go ponownie w zespole

– powiedział generalny manager Luca Guercilena.

Jacopo Mosca swój pierwszy start zaliczy w Polsce, podczas Tour de Pologne.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: