Tour de Wallonie 2019: etap 4. Arnaud Démare przed Szymonem Sajnokiem

Arnaud Démare (Groupama – FDJ) wygrał czwarty etap wyścigu Tour de Wallonie.

Francuski sprinter na kresce nieznacznie pokonał Szymona Sajnoka (CCC Team) i Stijna Steelsa (Roompot – Charles).

W klasyfikacji generalnej pozostał na prowadzeniu Loïc Vliegen (Wanty – Gobert).

Wyniki 4. etapu VOO-Tour de Wallonie 2019 (2.HC), Villers-Le-Bouillet - Lierneux (178,2 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Arnaud DemareGroupama-FDJ4:26:52
2.Szymon SajnokCCC Team
3.Stijn SteelsRoompot-Charles
4.Romain CardisTeam Total Direct Energie
5.Dries de BondtCorendon-Circus
6.Amaury CapiotSport Vlaanderen-Baloise
7.Baptiste PlanckaertWallonie-Bruxelles
8.Bryan CoquardVital Concept-B&B Hotels
9.Tosh van der SandeLotto Soudal
10.Chris LawlessTeam Ineos
11.Milan MentenSport Vlaanderen-Baloise
12.Andreas StokbroRiwal Readynez Cycling Team
13.Tom van AsbroeckIsrael Cycling Academy
14.Senne LeysenRoompot-Charles
15.Kenneth van RooySport Vlaanderen-Baloise
16.Dorian GodonAG2R La Mondiale
17.Diego RosaTeam Ineos
18.Pierre IdjouadieneNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
19.Gediminas BagdonasAG2R La Mondiale
20.Damien TouzeCofidis, Solutions Crédits
21.Reto HollensteinKatusha-Alpecin
22.Corné van KesselTelenet Fidea Lions
23.Angelo TulikTeam Total Direct Energie
24.Silvan DillierAG2R La Mondiale
25.Nico DenzAG2R La Mondiale
26.Tobias LudvigssonGroupama-FDJ
27.Quentin PacherVital Concept-B&B Hotels
28.Cyril GautierVital Concept-B&B Hotels
29.Jenthe BiermansKatusha-Alpecin
30.Ruben GuerreiroKatusha-Alpecin
31.Quinten HermansTelenet Fidea Lions
32.Loïc VliegenWanty-Gobert Cycling Team
33.Zico WaeytensCofidis, Solutions Crédits
34.Michiel StockmanTarteletto-Isorex
35.Willie SmitKatusha-Alpecin
36.Dries van GestelSport Vlaanderen-Baloise
37.Piet AllegaertSport Vlaanderen-Baloise
38.Lucas ErikssonRiwal Readynez Cycling Team
39.Paweł BernasCCC Team
40.Fabien DoubeyWanty-Gobert Cycling Team
41.Pierre GouaultNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
42.Brent van MoerLotto Soudal
43.Christophe MassonNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
44.Nicolas CleppeTelenet Fidea Lions
45.Abram StockmanTarteletto-Isorex
46.Kévin RezaVital Concept-B&B Hotels
47.Jelle VanendertLotto Soudal
48.Christian KneesTeam Ineos
49.Nathan van HooydonckCCC Team
50.Kim MagnussonRiwal Readynez Cycling Team
51.Dimitri ClaeysCofidis, Solutions Crédits
52.Eddie DunbarTeam Ineos
53.Aurélien Paret-peintreAG2R La Mondiale
54.Filippo GannaTeam Ineos
55.Oscar RiesebeekRoompot-Charles
56.Pierre RollandVital Concept-B&B Hotels
57.Stijn VandenberghAG2R La Mondiale
58.Philipp WalslebenCorendon-Circus
59.Daniel NavarroKatusha-Alpecin
60.Olivier Le GacGroupama-FDJ00:29
61.Stan DewulfLotto Soudal00:32
62.Nikolas MaesLotto Soudal00:48
63.Floris GertsTarteletto-Isorex00:53
64.Edward PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise00:56
65.Davide CimolaiIsrael Cycling Academy02:45
66.Thomas DegandWanty-Gobert Cycling Team03:30
67.Dennis van WindenIsrael Cycling Academy
68.Elmar ReindersRoompot-Charles04:20
69.Kristoffer HalvorsenTeam Ineos05:05
70.Elias van BreussegemTarteletto-Isorex09:40
71.Pim LigthartTeam Total Direct Energie
72.Tom MeeusenCorendon-Circus
73.Frederik FrisonLotto Soudal
74.Thomas BoudatTeam Total Direct Energie
75.Toon AertsTelenet Fidea Lions
76.Huub DuijnRoompot-Charles
77.Daniel TurekIsrael Cycling Academy
78.Emil VinjeboRiwal Readynez Cycling Team
79.Kamil GradekCCC Team
80.Thijs AertsTelenet Fidea Lions13:12
81.Timothy DupontWanty-Gobert Cycling Team
82.Bert van LerbergheCofidis, Solutions Crédits
83.Lars van der HaarTelenet Fidea Lions
84.Yentl BekaertTelenet Fidea Lions
85.Stijn DevolderCorendon-Circus
86.Nathan HaasKatusha-Alpecin13:13
87.Roy GoldsteinIsrael Cycling Academy
88.Justin JulesWallonie-Bruxelles
89.Jérôme BaugniesWanty-Gobert Cycling Team
90.Ludovic RobeetWallonie-Bruxelles
91.Ramon SinkeldamGroupama-FDJ
92.Jonas Aaen JorgensenRiwal Readynez Cycling Team
93.Adrien PetitTeam Total Direct Energie
94.Lionel TaminiauxWallonie-Bruxelles
95.Emiel VermeulenNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
96.Julien AntomarchiNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
97.Damien GaudinTeam Total Direct Energie
98.Clément CariseyIsrael Cycling Academy
99.Roy JansCorendon-Circus19:35
100.Johan Le BonVital Concept-B&B Hotels
101.Joeri StallaertCorendon-Circus
102.Jakub MareczkoCCC Team
103.Cyril LemoineCofidis, Solutions Crédits
104.Boris ValleeWanty-Gobert Cycling Team
105.Niels de RoozeTarteletto-Isorex
106.Hamish SchreursIsrael Cycling Academy
107.Julien van Den BrandeTarteletto-Isorex
108.Miles ScotsonGroupama-FDJ
109.Ludwig de WinterWanty-Gobert Cycling Team

Klasyfikacja generalna po 4. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Loïc VliegenWanty-Gobert Cycling Team17:34:46
2.Chris LawlessTeam Ineos00:12
3.Dries de BondtCorendon-Circus00:13
4.Eddie DunbarTeam Ineos00:16
5.Kenneth van RooySport Vlaanderen-Baloise00:18
6.Quinten HermansTelenet Fidea Lions
7.Aurélien Paret-peintreAG2R La Mondiale00:19
8.Dimitri ClaeysCofidis, Solutions Crédits00:21
9.Tosh van der SandeLotto Soudal00:22
10.Milan MentenSport Vlaanderen-Baloise
11.Damien TouzeCofidis, Solutions Crédits
12.Dorian GodonAG2R La Mondiale
13.Jenthe BiermansKatusha-Alpecin
14.Nico DenzAG2R La Mondiale
15.Ruben GuerreiroKatusha-Alpecin
16.Tobias LudvigssonGroupama-FDJ
17.Diego RosaTeam Ineos
18.Cyril GautierVital Concept-B&B Hotels
19.Fabien DoubeyWanty-Gobert Cycling Team
20.Quentin PacherVital Concept-B&B Hotels
21.Lucas ErikssonRiwal Readynez Cycling Team
22.Paweł BernasCCC Team
23.Nathan van HooydonckCCC Team
24.Jelle VanendertLotto Soudal
25.Oscar RiesebeekRoompot-Charles00:33
26.Nicolas CleppeTelenet Fidea Lions00:35
27.Senne LeysenRoompot-Charles00:39
28.Pierre IdjouadieneNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
29.Philipp WalslebenCorendon-Circus00:43
30.Tom van AsbroeckIsrael Cycling Academy00:49
31.Bryan CoquardVital Concept-B&B Hotels00:50
32.Brent van MoerLotto Soudal01:10
33.Olivier Le GacGroupama-FDJ02:10
34.Nikolas MaesLotto Soudal02:44
35.Andreas StokbroRiwal Readynez Cycling Team03:22
36.Pierre GouaultNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
37.Willie SmitKatusha-Alpecin03:42
38.Kim MagnussonRiwal Readynez Cycling Team
39.Abram StockmanTarteletto-Isorex03:50
40.Floris GertsTarteletto-Isorex04:13
41.Piet AllegaertSport Vlaanderen-Baloise04:17
42.Romain CardisTeam Total Direct Energie04:18
43.Christian KneesTeam Ineos04:19
44.Stijn SteelsRoompot-Charles04:27
45.Reto HollensteinKatusha-Alpecin04:31
46.Arnaud DemareGroupama-FDJ04:51
47.Stan DewulfLotto Soudal05:07
48.Thomas DegandWanty-Gobert Cycling Team06:23
49.Edward PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise08:09
50.Elmar ReindersRoompot-Charles08:36
51.Michiel StockmanTarteletto-Isorex09:09
52.Dries van GestelSport Vlaanderen-Baloise09:51
53.Dennis van WindenIsrael Cycling Academy10:06
54.Zico WaeytensCofidis, Solutions Crédits12:53
55.Kévin RezaVital Concept-B&B Hotels
56.Silvan DillierAG2R La Mondiale
57.Toon AertsTelenet Fidea Lions13:06
58.Gediminas BagdonasAG2R La Mondiale13:09
59.Stijn VandenberghAG2R La Mondiale
60.Emil VinjeboRiwal Readynez Cycling Team14:58
61.Amaury CapiotSport Vlaanderen-Baloise15:11
62.Szymon SajnokCCC Team15:17
63.Corné van KesselTelenet Fidea Lions15:22
64.Baptiste PlanckaertWallonie-Bruxelles
65.Daniel NavarroKatusha-Alpecin15:24
66.Angelo TulikTeam Total Direct Energie15:41
67.Davide CimolaiIsrael Cycling Academy15:54
68.Huub DuijnRoompot-Charles16:02
69.Kamil GradekCCC Team16:17
70.Daniel TurekIsrael Cycling Academy16:29
71.Lionel TaminiauxWallonie-Bruxelles17:31
72.Tom MeeusenCorendon-Circus17:38
73.Pierre RollandVital Concept-B&B Hotels17:39
74.Filippo GannaTeam Ineos18:56
75.Kristoffer HalvorsenTeam Ineos19:37
76.Christophe MassonNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole19:40
77.Miles ScotsonGroupama-FDJ21:11
78.Clément CariseyIsrael Cycling Academy22:36
79.Roy GoldsteinIsrael Cycling Academy24:20
80.Ludovic RobeetWallonie-Bruxelles25:36
81.Timothy DupontWanty-Gobert Cycling Team25:55
82.Boris ValleeWanty-Gobert Cycling Team25:57
83.Thomas BoudatTeam Total Direct Energie26:05
84.Bert van LerbergheCofidis, Solutions Crédits26:21
85.Johan Le BonVital Concept-B&B Hotels26:23
86.Cyril LemoineCofidis, Solutions Crédits26:38
87.Stijn DevolderCorendon-Circus26:40
88.Ramon SinkeldamGroupama-FDJ26:59
89.Frederik FrisonLotto Soudal27:06
90.Justin JulesWallonie-Bruxelles27:52
91.Julien AntomarchiNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole28:37
92.Roy JansCorendon-Circus32:22
93.Jakub MareczkoCCC Team32:24
94.Yentl BekaertTelenet Fidea Lions34:02
95.Joeri StallaertCorendon-Circus34:59
96.Lars van der HaarTelenet Fidea Lions35:23
97.Nathan HaasKatusha-Alpecin35:24
98.Thijs AertsTelenet Fidea Lions35:35
99.Jonas Aaen JorgensenRiwal Readynez Cycling Team35:44
100.Jérôme BaugniesWanty-Gobert Cycling Team39:01
101.Adrien PetitTeam Total Direct Energie39:22
102.Emiel VermeulenNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole41:42
103.Damien GaudinTeam Total Direct Energie44:36
104.Niels de RoozeTarteletto-Isorex45:44
105.Elias van BreussegemTarteletto-Isorex46:00
106.Ludwig de WinterWanty-Gobert Cycling Team48:14
107.Hamish SchreursIsrael Cycling Academy51:16
108.Pim LigthartTeam Total Direct Energie53:50
109.Julien van Den BrandeTarteletto-Isorex1:05:37

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

  1. reko

    30 lipca 2019, 18:36 o 18:36

    bardzo dobry wynik...szkoda, że ciągle czegoś brakuje CCC do wygranej etapowej. Sajnok chłop z potencjałem na przyzwoitego klasykowca, raczej na tą chwilę na maszynę/sprintera się nie zanosi.

  2. Simoni

    30 lipca 2019, 22:08 o 22:08

    Sajnok tutaj świetny wynik! Uległ Demare, ale pokonał Coquarda. To nie jest łatwy wyścig, więc ten wynik trzeba odebrać jako spory sukces. Oby tak dalej 🙂

  3. robbie

    31 lipca 2019, 10:41 o 10:41

    Brawo! Dobry prognostyk!

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: