Tour de Wallonie 2019: etap 3. Davide Cimolai najszybszy

Davide Cimolai

Davide Cimolai (Israel Cycling Academy) został bohaterem trzeciego dnia wyścigu Tour de Wallonie.

Włoski sprinter uprzedził na kresce Amaury’a Capiota (Sport Vlaanderen – Baloise) i Bryana Coquarda (Vital Concept - B&B Hotels).

W klasyfikacji generalnej pozostał na prowadzeniu Loïc Vliegen (Wanty – Gobert).

W ucieczce dnia zameldował się Kamil Gradek (CCC Team), którego doścignięto niecałe 3 kilometry przed metą.

Wyniki 3. etapu VOO-Tour de Wallonie 2019 (2.HC), La Roche-en-Ardenne - Verviers (190,2 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Davide CimolaiIsrael Cycling Academy4:40:43
2.Amaury CapiotSport Vlaanderen-Baloise
3.Bryan CoquardVital Concept-B&B Hotels
4.Lionel TaminiauxWallonie-Bruxelles
5.Tosh van der SandeLotto Soudal
6.Milan MentenSport Vlaanderen-Baloise
7.Timothy DupontWanty-Gobert Cycling Team
8.Quinten HermansTelenet Fidea Lions
9.Dorian GodonAG2R La Mondiale
10.Kévin RezaVital Concept-B&B Hotels
11.Jakub MareczkoCCC Team
12.Tom van AsbroeckIsrael Cycling Academy
13.Roy JansCorendon-Circus
14.Jenthe BiermansKatusha-Alpecin
15.Tobias LudvigssonGroupama-FDJ
16.Loïc VliegenWanty-Gobert Cycling Team
17.Lucas ErikssonRiwal Readynez Cycling Team
18.Damien TouzeCofidis, Solutions Crédits
19.Senne LeysenRoompot-Charles
20.Nico DenzAG2R La Mondiale
21.Paweł BernasCCC Team
22.Silvan DillierAG2R La Mondiale
23.Pierre IdjouadieneNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
24.Kenneth van RooySport Vlaanderen-Baloise
25.Andreas StokbroRiwal Readynez Cycling Team
26.Zico WaeytensCofidis, Solutions Crédits
27.Romain CardisTeam Total Direct Energie
28.Eddie DunbarTeam Ineos
29.Diego RosaTeam Ineos
30.Quentin PacherVital Concept-B&B Hotels
31.Dimitri ClaeysCofidis, Solutions Crédits
32.Dries de BondtCorendon-Circus
33.Ruben GuerreiroKatusha-Alpecin
34.Cyril GautierVital Concept-B&B Hotels
35.Tom WirtgenWallonie-Bruxelles
36.Aurélien Paret-peintreAG2R La Mondiale
37.Christophe MassonNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
38.Elmar ReindersRoompot-Charles
39.Nathan van HooydonckCCC Team
40.Philipp WalslebenCorendon-Circus
41.Floris GertsTarteletto-Isorex
42.Kim MagnussonRiwal Readynez Cycling Team
43.Oscar RiesebeekRoompot-Charles
44.Chris LawlessTeam Ineos
45.Fabien DoubeyWanty-Gobert Cycling Team
46.Michiel StockmanTarteletto-Isorex
47.Pierre GouaultNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
48.Justin JulesWallonie-Bruxelles
49.Willie SmitKatusha-Alpecin
50.Abram StockmanTarteletto-Isorex
51.Szymon SajnokCCC Team
52.Nicolas CleppeTelenet Fidea Lions00:13
53.Stijn SteelsRoompot-Charles
54.Angelo TulikTeam Total Direct Energie
55.Reto HollensteinKatusha-Alpecin
56.Pierre RollandVital Concept-B&B Hotels00:16
57.Emil VinjeboRiwal Readynez Cycling Team
58.Samuel LerouxNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
59.Brent van MoerLotto Soudal
60.Olivier Le GacGroupama-FDJ
61.Eliot LietaerWallonie-Bruxelles
62.Gediminas BagdonasAG2R La Mondiale
63.Stijn VandenberghAG2R La Mondiale
64.Nikolas MaesLotto Soudal
65.Bert van LerbergheCofidis, Solutions Crédits
66.Piet AllegaertSport Vlaanderen-Baloise00:35
67.Stijn DevolderCorendon-Circus
68.Miles ScotsonGroupama-FDJ00:42
69.Stan DewulfLotto Soudal
70.Dries van GestelSport Vlaanderen-Baloise
71.Huub DuijnRoompot-Charles
72.Ramon SinkeldamGroupama-FDJ00:53
73.Thomas BoudatTeam Total Direct Energie
74.Kamil GradekCCC Team01:11
75.Kristoffer HalvorsenTeam Ineos01:39
76.Jelle VanendertLotto Soudal00:00
77.Tom MeeusenCorendon-Circus01:39
78.Dennis van WindenIsrael Cycling Academy01:50
79.Arnaud DemareGroupama-FDJ00:00
80.Boris ValleeWanty-Gobert Cycling Team02:31
81.Clément CariseyIsrael Cycling Academy
82.Daniel TurekIsrael Cycling Academy
83.Yentl BekaertTelenet Fidea Lions
84.Joeri StallaertCorendon-Circus
85.Roy GoldsteinIsrael Cycling Academy
86.Corné van KesselTelenet Fidea Lions
87.Jonas Aaen JorgensenRiwal Readynez Cycling Team
88.Lars van der HaarTelenet Fidea Lions
89.Thomas DegandWanty-Gobert Cycling Team
90.Nathan HaasKatusha-Alpecin
91.Daniel NavarroKatusha-Alpecin
92.Toon AertsTelenet Fidea Lions
93.Baptiste PlanckaertWallonie-Bruxelles
94.Christian KneesTeam Ineos
95.Edward PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise
96.Johan Le BonVital Concept-B&B Hotels
97.Damien GaudinTeam Total Direct Energie
98.Julien AntomarchiNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
99.Cyril LemoineCofidis, Solutions Crédits03:10
100.Ludovic RobeetWallonie-Bruxelles04:31
101.Frederik FrisonLotto Soudal04:33
102.Ludwig de WinterWanty-Gobert Cycling Team13:16
103.Maarten van TrijpCorendon-Circus
104.Niels de RoozeTarteletto-Isorex
105.Adrien PetitTeam Total Direct Energie
106.Julien van Den BrandeTarteletto-Isorex
107.Lars BoomRoompot-Charles
108.Thijs AertsTelenet Fidea Lions
109.Nicolai BrochnerRiwal Readynez Cycling Team
110.Emiel VermeulenNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
111.Jérôme BaugniesWanty-Gobert Cycling Team
112.Elias van BreussegemTarteletto-Isorex
113.Pim LigthartTeam Total Direct Energie
114.Jordi van DingenenTarteletto-Isorex
115.Benoît VaugrenardGroupama-FDJ
116.Hamish SchreursIsrael Cycling Academy
117.Filippo GannaTeam Ineos
DNFAlexander KampRiwal Readynez Cycling Team
DNFKenneth VanbilsenCofidis, Solutions Crédits
DNFKevyn IstaWallonie-Bruxelles
DNFDavid de La CruzTeam Ineos
DNFJonathan HivertTeam Total Direct Energie
DNFJulien DuvalAG2R La Mondiale
DNFBenjamin DeclercqSport Vlaanderen-Baloise
DNSSteff CrasKatusha-Alpecin
DNSJonas van GenechtenVital Concept-B&B Hotels
DNSJacopo GuarnieriGroupama-FDJ

Klasyfikacja generalna po 3. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Loïc VliegenWanty-Gobert Cycling Team13:07:54
2.Chris LawlessTeam Ineos00:12
3.Dries de BondtCorendon-Circus00:13
4.Quinten HermansTelenet Fidea Lions00:18
5.Kenneth van RooySport Vlaanderen-Baloise
6.Aurélien Paret-peintreAG2R La Mondiale00:19
7.Dimitri ClaeysCofidis, Solutions Crédits00:21
8.Tosh van der SandeLotto Soudal00:22
9.Damien TouzeCofidis, Solutions Crédits
10.Milan MentenSport Vlaanderen-Baloise
11.Jenthe BiermansKatusha-Alpecin
12.Dorian GodonAG2R La Mondiale
13.Nico DenzAG2R La Mondiale
14.Ruben GuerreiroKatusha-Alpecin
15.Tobias LudvigssonGroupama-FDJ
16.Diego RosaTeam Ineos
17.Fabien DoubeyWanty-Gobert Cycling Team
18.Cyril GautierVital Concept-B&B Hotels
19.Eddie DunbarTeam Ineos
20.Lucas ErikssonRiwal Readynez Cycling Team
21.Quentin PacherVital Concept-B&B Hotels
22.Nathan van HooydonckCCC Team
23.Paweł BernasCCC Team
24.Jelle VanendertLotto Soudal
25.Oscar RiesebeekRoompot-Charles00:33
26.Nicolas CleppeTelenet Fidea Lions00:35
27.Senne LeysenRoompot-Charles00:39
28.Pierre IdjouadieneNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
29.Philipp WalslebenCorendon-Circus00:43
30.Tom van AsbroeckIsrael Cycling Academy00:49
31.Bryan CoquardVital Concept-B&B Hotels00:50
32.Brent van MoerLotto Soudal01:10
33.Miles ScotsonGroupama-FDJ01:36
34.Olivier Le GacGroupama-FDJ01:41
35.Nikolas MaesLotto Soudal01:56
36.Thomas DegandWanty-Gobert Cycling Team02:53
37.Andreas StokbroRiwal Readynez Cycling Team03:22
38.Floris GertsTarteletto-Isorex
39.Pierre GouaultNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
40.Toon AertsTelenet Fidea Lions03:30
41.Willie SmitKatusha-Alpecin03:42
42.Kim MagnussonRiwal Readynez Cycling Team
43.Abram StockmanTarteletto-Isorex03:50
44.Piet AllegaertSport Vlaanderen-Baloise04:17
45.Lionel TaminiauxWallonie-Bruxelles04:18
46.Romain CardisTeam Total Direct Energie
47.Elmar ReindersRoompot-Charles
48.Christian KneesTeam Ineos04:19
49.Stijn SteelsRoompot-Charles04:31
50.Reto HollensteinKatusha-Alpecin
51.Stan DewulfLotto Soudal04:35
52.Arnaud DemareGroupama-FDJ05:02
53.Emil VinjeboRiwal Readynez Cycling Team05:18
54.Boris ValleeWanty-Gobert Cycling Team06:22
55.Huub DuijnRoompot-Charles
56.Dennis van WindenIsrael Cycling Academy06:36
57.Kamil GradekCCC Team06:37
58.Johan Le BonVital Concept-B&B Hotels06:48
59.Daniel TurekIsrael Cycling Academy06:49
60.Cyril LemoineCofidis, Solutions Crédits07:03
61.Edward PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise07:13
62.Tom MeeusenCorendon-Circus07:58
63.Michiel StockmanTarteletto-Isorex09:09
64.Clément CariseyIsrael Cycling Academy09:23
65.Dries van GestelSport Vlaanderen-Baloise09:51
66.Eliot LietaerWallonie-Bruxelles10:10
67.Roy GoldsteinIsrael Cycling Academy11:07
68.Ludovic RobeetWallonie-Bruxelles12:23
69.Timothy DupontWanty-Gobert Cycling Team12:43
70.Roy JansCorendon-Circus12:47
71.Jakub MareczkoCCC Team12:49
72.Zico WaeytensCofidis, Solutions Crédits12:53
73.Kévin RezaVital Concept-B&B Hotels
74.Tom WirtgenWallonie-Bruxelles
75.Silvan DillierAG2R La Mondiale
76.Gediminas BagdonasAG2R La Mondiale13:09
77.Bert van LerbergheCofidis, Solutions Crédits
78.Davide CimolaiIsrael Cycling Academy
79.Stijn VandenberghAG2R La Mondiale
80.Stijn DevolderCorendon-Circus13:28
81.Ramon SinkeldamGroupama-FDJ13:46
82.Kristoffer HalvorsenTeam Ineos14:32
83.Justin JulesWallonie-Bruxelles14:39
84.Amaury CapiotSport Vlaanderen-Baloise15:11
85.Corné van KesselTelenet Fidea Lions15:22
86.Baptiste PlanckaertWallonie-Bruxelles
87.Szymon SajnokCCC Team15:23
88.Joeri StallaertCorendon-Circus15:24
89.Daniel NavarroKatusha-Alpecin
90.Julien AntomarchiNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
91.Angelo TulikTeam Total Direct Energie15:41
92.Thomas BoudatTeam Total Direct Energie16:25
93.Frederik FrisonLotto Soudal17:26
94.Pierre RollandVital Concept-B&B Hotels17:39
95.Filippo GannaTeam Ineos18:56
96.Christophe MassonNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole19:40
97.Yentl BekaertTelenet Fidea Lions20:50
98.Lars van der HaarTelenet Fidea Lions22:11
99.Nathan HaasKatusha-Alpecin
100.Thijs AertsTelenet Fidea Lions22:23
101.Samuel LerouxNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole22:26
102.Jonas Aaen JorgensenRiwal Readynez Cycling Team22:31
103.Jérôme BaugniesWanty-Gobert Cycling Team25:48
104.Niels de RoozeTarteletto-Isorex26:09
105.Adrien PetitTeam Total Direct Energie
106.Emiel VermeulenNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole28:32
107.Ludwig de WinterWanty-Gobert Cycling Team28:39
108.Lars BoomRoompot-Charles28:43
109.Nicolai BrochnerRiwal Readynez Cycling Team30:40
110.Jordi van DingenenTarteletto-Isorex
111.Damien GaudinTeam Total Direct Energie31:23
112.Hamish SchreursIsrael Cycling Academy31:41
113.Maarten van TrijpCorendon-Circus35:28
114.Benoît VaugrenardGroupama-FDJ35:31
115.Elias van BreussegemTarteletto-Isorex36:20
116.Pim LigthartTeam Total Direct Energie44:10
117.Julien van Den BrandeTarteletto-Isorex46:02

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: