Tour de Wallonie 2019: etap 5. Tosh Van der Sande na koniec

Tosh Van der Sande (Lotto Soudal) zwyciężył w ostatnim dniu wyścigu Tour de Wallonie.

28-letni Belg był szybszy na mecie od Bryana Coquarda (Vital Concept - B&B Hotels) i Driesa De Bondta (Corendon - Circus).

Wyścig wygrał Belg Loïc Vliegen (Wanty – Gobert). Po upadku i w konsekwencji dolegliwości szyi i ramienia, do mety nie dojechał Szymon Sajnok (CCC Team).

Wyniki 5. etapu VOO-Tour de Wallonie 2019 (2.HC), Couvin - Thuin (186,7 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Tosh van der SandeLotto Soudal4:37:23
2.Bryan CoquardVital Concept-B&B Hotels00:01
3.Dries de BondtCorendon-Circus00:03
4.Amaury CapiotSport Vlaanderen-Baloise
5.Tobias LudvigssonGroupama-FDJ
6.Davide CimolaiIsrael Cycling Academy
7.Loïc VliegenWanty-Gobert Cycling Team00:04
8.Milan MentenSport Vlaanderen-Baloise00:07
9.Quinten HermansTelenet Fidea Lions
10.Timothy DupontWanty-Gobert Cycling Team
11.Dimitri ClaeysCofidis, Solutions Crédits
12.Kenneth van RooySport Vlaanderen-Baloise
13.Quentin PacherVital Concept-B&B Hotels
14.Chris LawlessTeam Ineos
15.Huub DuijnRoompot-Charles
16.Jenthe BiermansKatusha-Alpecin
17.Eddie DunbarTeam Ineos
18.Arnaud DemareGroupama-FDJ
19.Aurélien Paret-peintreAG2R La Mondiale
20.Jelle VanendertLotto Soudal
21.Nathan van HooydonckCCC Team
22.Tom van AsbroeckIsrael Cycling Academy
23.Cyril GautierVital Concept-B&B Hotels
24.Ruben GuerreiroKatusha-Alpecin
25.Dorian GodonAG2R La Mondiale
26.Nicolas CleppeTelenet Fidea Lions
27.Diego RosaTeam Ineos
28.Lucas ErikssonRiwal Readynez Cycling Team
29.Senne LeysenRoompot-Charles
30.Oscar RiesebeekRoompot-Charles
31.Kristoffer HalvorsenTeam Ineos
32.Baptiste PlanckaertWallonie-Bruxelles
33.Nico DenzAG2R La Mondiale00:19
34.Paweł BernasCCC Team
35.Abram StockmanTarteletto-Isorex00:22
36.Olivier Le GacGroupama-FDJ
37.Dries van GestelSport Vlaanderen-Baloise00:25
38.Romain CardisTeam Total Direct Energie00:28
39.Frederik FrisonLotto Soudal
40.Kim MagnussonRiwal Readynez Cycling Team
41.Michiel StockmanTarteletto-Isorex
42.Pierre IdjouadieneNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole00:37
43.Brent van MoerLotto Soudal
44.Damien TouzeCofidis, Solutions Crédits00:48
45.Kévin RezaVital Concept-B&B Hotels00:50
46.Silvan DillierAG2R La Mondiale
47.Justin JulesWallonie-Bruxelles
48.Bert van LerbergheCofidis, Solutions Crédits
49.Emil VinjeboRiwal Readynez Cycling Team
50.Philipp WalslebenCorendon-Circus
51.Willie SmitKatusha-Alpecin01:09
52.Christian KneesTeam Ineos01:16
53.Nikolas MaesLotto Soudal
54.Fabien DoubeyWanty-Gobert Cycling Team01:25
55.Ramon SinkeldamGroupama-FDJ01:28
56.Ludovic RobeetWallonie-Bruxelles01:44
57.Boris ValleeWanty-Gobert Cycling Team01:55
58.Roy JansCorendon-Circus
59.Jérôme BaugniesWanty-Gobert Cycling Team02:08
60.Stan DewulfLotto Soudal02:19
61.Daniel TurekIsrael Cycling Academy
62.Cyril LemoineCofidis, Solutions Crédits02:31
63.Kamil GradekCCC Team02:37
64.Elmar ReindersRoompot-Charles02:44
65.Piet AllegaertSport Vlaanderen-Baloise03:01
66.Lionel TaminiauxWallonie-Bruxelles03:10
67.Edward PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise
68.Andreas StokbroRiwal Readynez Cycling Team03:12
69.Pierre GouaultNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole03:22
70.Miles ScotsonGroupama-FDJ03:37
71.Jakub MareczkoCCC Team03:43
72.Reto HollensteinKatusha-Alpecin
73.Thomas DegandWanty-Gobert Cycling Team03:55
74.Stijn SteelsRoompot-Charles04:00
75.Corné van KesselTelenet Fidea Lions
76.Toon AertsTelenet Fidea Lions
77.Clément CariseyIsrael Cycling Academy04:14
78.Adrien PetitTeam Total Direct Energie04:21
79.Johan Le BonVital Concept-B&B Hotels04:36
80.Zico WaeytensCofidis, Solutions Crédits04:53
81.Joeri StallaertCorendon-Circus
82.Niels de RoozeTarteletto-Isorex
83.Roy GoldsteinIsrael Cycling Academy05:03
84.Thijs AertsTelenet Fidea Lions05:18
85.Tom MeeusenCorendon-Circus05:22
86.Jonas Aaen JorgensenRiwal Readynez Cycling Team05:30
87.Floris GertsTarteletto-Isorex05:38
88.Gediminas BagdonasAG2R La Mondiale05:54
89.Filippo GannaTeam Ineos
90.Yentl BekaertTelenet Fidea Lions06:04
91.Julien AntomarchiNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
92.Emiel VermeulenNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
93.Julien van Den BrandeTarteletto-Isorex06:08
94.Elias van BreussegemTarteletto-Isorex
DNFSzymon SajnokCCC Team
DNFPierre RollandVital Concept-B&B Hotels
DNFDennis van WindenIsrael Cycling Academy
DNFStijn VandenberghAG2R La Mondiale
DNFAngelo TulikTeam Total Direct Energie
DNFStijn DevolderCorendon-Circus
DNFLars van der HaarTelenet Fidea Lions
DNFPim LigthartTeam Total Direct Energie
DNFDaniel NavarroKatusha-Alpecin
DNFChristophe MassonNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
DNFDamien GaudinTeam Total Direct Energie
DNFNathan HaasKatusha-Alpecin
DNFLudwig de WinterWanty-Gobert Cycling Team
DNFHamish SchreursIsrael Cycling Academy
DNSThomas BoudatTeam Total Direct Energie

Klasyfikacja końcowa wyścigu

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Loïc VliegenWanty-Gobert Cycling Team22:12:13
2.Tosh van der SandeLotto Soudal00:08
3.Dries de BondtCorendon-Circus
4.Chris LawlessTeam Ineos00:15
5.Quentin PacherVital Concept-B&B Hotels00:16
6.Eddie DunbarTeam Ineos00:19
7.Quinten HermansTelenet Fidea Lions00:21
8.Kenneth van RooySport Vlaanderen-Baloise
9.Tobias LudvigssonGroupama-FDJ
10.Aurélien Paret-peintreAG2R La Mondiale00:22
11.Dimitri ClaeysCofidis, Solutions Crédits00:24
12.Milan MentenSport Vlaanderen-Baloise00:25
13.Jenthe BiermansKatusha-Alpecin
14.Dorian GodonAG2R La Mondiale
15.Ruben GuerreiroKatusha-Alpecin
16.Diego RosaTeam Ineos
17.Cyril GautierVital Concept-B&B Hotels
18.Lucas ErikssonRiwal Readynez Cycling Team
19.Nathan van HooydonckCCC Team
20.Jelle VanendertLotto Soudal
21.Oscar RiesebeekRoompot-Charles00:36
22.Nico DenzAG2R La Mondiale00:37
23.Paweł BernasCCC Team
24.Nicolas CleppeTelenet Fidea Lions00:38
25.Bryan CoquardVital Concept-B&B Hotels00:41
26.Senne LeysenRoompot-Charles00:42
27.Tom van AsbroeckIsrael Cycling Academy00:52
28.Damien TouzeCofidis, Solutions Crédits01:06
29.Pierre IdjouadieneNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole01:12
30.Philipp WalslebenCorendon-Circus01:29
31.Fabien DoubeyWanty-Gobert Cycling Team01:43
32.Brent van MoerLotto Soudal
33.Olivier Le GacGroupama-FDJ02:28
34.Nikolas MaesLotto Soudal03:56
35.Kim MagnussonRiwal Readynez Cycling Team04:06
36.Abram StockmanTarteletto-Isorex04:08
37.Romain CardisTeam Total Direct Energie04:42
38.Willie SmitKatusha-Alpecin04:47
39.Arnaud DemareGroupama-FDJ04:54
40.Christian KneesTeam Ineos05:31
41.Andreas StokbroRiwal Readynez Cycling Team06:30
42.Pierre GouaultNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole06:40
43.Piet AllegaertSport Vlaanderen-Baloise07:14
44.Stan DewulfLotto Soudal07:22
45.Reto HollensteinKatusha-Alpecin08:10
46.Stijn SteelsRoompot-Charles08:23
47.Michiel StockmanTarteletto-Isorex09:33
48.Floris GertsTarteletto-Isorex09:47
49.Dries van GestelSport Vlaanderen-Baloise10:12
50.Thomas DegandWanty-Gobert Cycling Team10:14
51.Elmar ReindersRoompot-Charles11:14
52.Edward PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise11:15
53.Kévin RezaVital Concept-B&B Hotels13:39
54.Silvan DillierAG2R La Mondiale
55.Amaury CapiotSport Vlaanderen-Baloise15:10
56.Baptiste PlanckaertWallonie-Bruxelles15:25
57.Emil VinjeboRiwal Readynez Cycling Team15:44
58.Davide CimolaiIsrael Cycling Academy15:53
59.Huub DuijnRoompot-Charles16:05
60.Toon AertsTelenet Fidea Lions17:02
61.Zico WaeytensCofidis, Solutions Crédits17:42
62.Daniel TurekIsrael Cycling Academy18:44
63.Kamil GradekCCC Team18:50
64.Gediminas BagdonasAG2R La Mondiale18:59
65.Corné van KesselTelenet Fidea Lions19:18
66.Kristoffer HalvorsenTeam Ineos19:40
67.Lionel TaminiauxWallonie-Bruxelles20:33
68.Tom MeeusenCorendon-Circus22:56
69.Miles ScotsonGroupama-FDJ24:44
70.Filippo GannaTeam Ineos24:46
71.Timothy DupontWanty-Gobert Cycling Team25:58
72.Clément CariseyIsrael Cycling Academy26:44
73.Bert van LerbergheCofidis, Solutions Crédits27:07
74.Ludovic RobeetWallonie-Bruxelles27:16
75.Frederik FrisonLotto Soudal27:30
76.Boris ValleeWanty-Gobert Cycling Team27:48
77.Ramon SinkeldamGroupama-FDJ28:23
78.Justin JulesWallonie-Bruxelles28:38
79.Cyril LemoineCofidis, Solutions Crédits29:05
80.Roy GoldsteinIsrael Cycling Academy29:19
81.Johan Le BonVital Concept-B&B Hotels30:55
82.Roy JansCorendon-Circus34:13
83.Julien AntomarchiNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole34:37
84.Jakub MareczkoCCC Team36:03
85.Joeri StallaertCorendon-Circus39:48
86.Yentl BekaertTelenet Fidea Lions40:02
87.Thijs AertsTelenet Fidea Lions40:49
88.Jérôme BaugniesWanty-Gobert Cycling Team41:05
89.Jonas Aaen JorgensenRiwal Readynez Cycling Team41:10
90.Adrien PetitTeam Total Direct Energie43:38
91.Emiel VermeulenNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole47:42
92.Niels de RoozeTarteletto-Isorex50:33
93.Elias van BreussegemTarteletto-Isorex52:04
94.Julien van Den BrandeTarteletto-Isorex1:11:41

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: