Dookoła Mazowsza 2019: etap 1. Ponowny sukces Blikri

Erlend Blikra (Team Coop-Oster Hus) okazał się najszybszy z peletonu na mecie 1. etapu 62. edycji wyścigu Dookoła Mazowsza.

Drugiego dnia rywalizacji w wyścigu po szosach Mazowsza kolarze rywalizowali na liczącej niespełna 21 kilometrów rundzie ze startem i metą w Teresinie. Do pokonania było osiem wspomnianych, płaskich okrążeń, co dawało łączny dystans nieco ponad 167 kilometrów.

Kolarze od startu jechali bardzo aktywnie i nie brakowało akcji zaczepnych. Po jednej z nich na prowadzeniu uformował się dziewięcioosobowy odjazd, w składzie którego obecni byli m.in. Marek Rutkiewicz (Wibatech Merx Wrocław), Damian Papierski (CCC Development), Frantisek Sisr (Elkov Author), Siim Kiskonen (Cycling Tartu) czy Adrian Honkisz (Reprezentacja Polski).

Przewaga prowadzącej grupki nie była jednak zbyt okazała i peleton nie miał problemów, by ją skasować. O kolejności na mecie zadecydował sprint z peletonu, który wygrał lider klasyfikacji generalnej po czasówce, Erlend Blikra (Team Coop-Oster Hus). Norweg na kresce pewnie wyprzedził Stanisława Aniołkowskiego (CCC Development) i Grzegorza Stępniaka (Wibatech Merx Wrocław).

Wyniki 1. etapu Dookoła Mazowsza 2019 (2.2), Teresin - Teresin (167,2 km):

1 Erlend Blikra (Coop-Oster Hus)       3:47:30
2 Stanisław Aniołkowski (CCC Development)   00:00
3 Grzegorz Stępniak (Wibatech Merx Wrocław)

Klasyfikacja generalna po 1. etapie:

1 Erlend Blikra (Coop-Oster Hus)       3:50:02
2 Stanisław Aniołkowski (CCC Development)   00:09
3 Damian Papierski (CCC Development)      00:11

PEŁNE WYNIKI

Zapowiedź Dookoła Mazowsza 2019

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: