Tour de Pologne 2019. PZKol podał skład kadry narodowej

Polski Związek Kolarski (PZKol) podał nazwiska siedmiu zawodników, którzy znajdą się w składzie kadry narodowej na wyścig Tour de Pologne (3-9 sierpnia).

Wybrana siódemka to krzyżówka ekip Wibatech Merx Wrocław i Hurom BDC Development. Powołania z tej pierwszej grupy otrzymali Marek Rutkiewicz, Maciej Paterski oraz Paweł Cieślik, z tej drugiej Adrian Kurek i Jakub Kaczmarek. Skład uzupełniają Paweł Franczak (Voster ATS) oraz Szymon Rekita (Leopard Pro Cycling).

Składem z samochodu pokierują Andrzej Domin oraz Andrzej Sypytkowski.

Na liście rezerwowej znaleźli się Marceli Bogusławski (Wibatech Merx Wrocław), Sylwester Janiszewski (Voster ATS Team) i Alan Banaszek (Caja-Rural- Seguros RGA).

Reprezentacja Polski od kilku lat regularnie występuje na trasie rozgrywanego w sierpniu wyścigu WorldTour. Organizatorzy za zgodą Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) przyznają jej "dziką kartę", co pozwala włączyć wybrany przez PZKol skład do grona ekip pierwszej i drugiej dywizji.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

 1. reko

  20 lipca 2019, 16:02 o 16:02

  nikogo z CCC Develop. To może oznaczać dwie rzeczy: albo w PZKOLu mają wywalone na CCC albo na TdP zobaczymy paru młodych w CCC Team (tylko to czasochłonne procedury, które już powinny się odbywać). No chyba, że są jakieś inne przesłanki, które ktoś zna i mógłby naświetlić.

  • TomAsz

   20 lipca 2019, 16:28 o 16:28

   Przepisy na to nie pozwalają. A dla CCC to zbyt ważny wyścig, by wystawiać nieopierzony skład.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: