Belg Wout van Aert, po finiszu z czołowej grupy, wygrał w Albi dziesiąty etap Tour de France.
Kolarz Jumbo-Visma pokonał Elię Vivianiego (Deceuninck-Quick Step) i Caleba Ewana (Lotto Soudal).
W klasyfikacji generalnej nastąpiły w czołówce zmiany, ale liderem wciąż pozostaje Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick Step).
W kolejnym dniu wyścig skierował się na południe. Pagórkowaty teren składał się na blisko 3000 metrów przewyższenia, ale rozłożonych aż na 217 kilometrów. W drugiej części trasy kluczowym faktorem mi się okazać silny wiatr boczny.
Odjazd po starcie z Saint-Flour zawiązał się niemal od razu, w składzie Tony Gallopin (AG2R-La Mondiale), Natnael Berhane (Cofidis), Anthony Turgis (Total Direct Energie), Mads Würtz Schmidt (Katusha-Alpecin), Odd Christian Eiking (Wanty-Groupe Gobert) oraz Michael Schär (CCC Team), który przeskoczył z lekkim opóźnieniem.
W peletonie ekipy sprinterów szybko wyszły ma prowadzenie. Przewaga szóstki rosła wolno, za 70 kilometrem z dużym oporem tylko na krótko pękły 3 minuty.
Oczekiwany wiatr sprawił, że zespoły pretendentów do zwycięstwa przesunęły się na czoło peletonu. 40 kilometrów przed metą grupa gwałtownie przyspieszyła i w konsekwencji tego podzieliła. A przy okazji pierwsza jej część wchłonęła uciekinierów.
Z tyłu zagapili się Thibaut Pinot (Groupama-FDJ), Jakob Fuglsang (Astana), Richie Porte (Trek-Segafredo), George Bennett (Jumbo-Visma), Mikel Landa (Movistar) czy Rigoberto Uran (Eduction First). Czołówkę napędzali kolarze Ineos, Deceuninck-Quick Step i Bora-hansgrohe.
Grupa Pinota i Fuglsanga ostatnie 20 kilometrów rozpoczęła ze stratą 17 sekund. Bennett odstał na niemal 2 minuty. 10 kilometrów przed metą różnica wzrosła do 53 sekund.
Dysponująca znacznie większą siłą prowadząca grupa wpadła na kreskę z przewagą 1:40. Na finiszu sprinterzy ruszyli całą szerokością jezdni, a swoją nieprzeciętną szybkość potwierdził Wout van Aert.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 4:49:39 |
2. | Elia Viviani | Deceuninck-Quick Step | |
3. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | |
4. | Michael Matthews | Team Sunweb | |
5. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | |
6. | Jasper Philipsen | UAE Team Emirates | |
7. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Merida | |
8. | Matteo Trentin | Mitchelton-Scott | |
9. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | |
10. | Greg van Avermaet | CCC Team | |
11. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | |
12. | Geraint Thomas | Team Ineos | |
13. | Mads Wurtz Schmidt | Katusha-Alpecin | |
14. | Egan Bernal | Team Ineos | |
15. | Maximiliano Richeze | Deceuninck-Quick Step | |
16. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | |
17. | Cees Bol | Team Sunweb | |
18. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | |
19. | Enric Mas | Deceuninck-Quick Step | |
20. | Romain Bardet | AG2R La Mondiale | |
21. | Nairo Quintana | Movistar Team | |
22. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
23. | Adam Yates | Mitchelton-Scott | |
24. | Roman Kreuziger | Dimension Data | |
25. | Dan Martin | UAE Team Emirates | |
26. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | |
27. | Alejandro Valverde | Movistar Team | |
28. | Mickaël Cherel | AG2R La Mondiale | |
29. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | 00:10 |
30. | Sven Erik Bystrom | UAE Team Emirates | 00:14 |
31. | Nikias Arndt | Team Sunweb | 00:18 |
32. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | 00:22 |
33. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | 00:29 |
34. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | |
35. | Marcus Burghardt | Bora-hansgrohe | 00:30 |
36. | Kévin Ledanois | Team Arkéa Samsic | 00:37 |
37. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | 00:44 |
38. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | 00:46 |
39. | Lennard Kamna | Team Sunweb | 01:01 |
40. | Dylan van Baarle | Team Ineos | 01:04 |
41. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | 01:33 |
42. | Luke Rowe | Team Ineos | |
43. | Gianni Moscon | Team Ineos | 01:35 |
44. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | 01:40 |
45. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
46. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | |
47. | Edvald Boasson Hagen | Dimension Data | |
48. | Rigoberto Uran | EF Education First | |
49. | Richie Porte | Trek-Segafredo | |
50. | Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | |
51. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | |
52. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | |
53. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | |
54. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | 01:44 |
55. | Mikel Landa | Movistar Team | 02:09 |
56. | Michael Hepburn | Mitchelton-Scott | |
57. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | |
58. | Fabio Aru | UAE Team Emirates | |
59. | Sergio Henao | UAE Team Emirates | |
60. | Amund Grøndahl Jansen | Jumbo-Visma | |
61. | Andrea Pasqualon | Wanty-Gobert Cycling Team | |
62. | Guillaume Martin | Wanty-Gobert Cycling Team | |
63. | Ben King | Dimension Data | 02:14 |
64. | Ilnur Zakarin | Katusha-Alpecin | |
65. | Reinardt Janse van Rensburg | Dimension Data | |
66. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 02:17 |
67. | Anthony Roux | Groupama-FDJ | |
68. | Mathias Frank | AG2R La Mondiale | |
69. | Fabio Felline | Trek-Segafredo | |
70. | Jack Haig | Mitchelton-Scott | |
71. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | 02:19 |
72. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | |
73. | Laurens de Plus | Jumbo-Visma | |
74. | Roger Kluge | Lotto Soudal | 02:27 |
75. | Andrey Amador | Movistar Team | |
76. | Jens Keukeleire | Lotto Soudal | |
77. | Imanol Erviti | Movistar Team | 02:46 |
78. | Michał Kwiatkowski | Team Ineos | 03:31 |
79. | Gregor Muhlberger | Bora-hansgrohe | 04:40 |
80. | Vincenzo Nibali | Bahrain-Merida | 05:04 |
81. | Marc Soler | Movistar Team | 05:58 |
82. | Nelson Oliveira | Movistar Team | |
83. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | 08:32 |
84. | Maximilian Schachmann | Bora-hansgrohe | 08:45 |
85. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 09:41 |
86. | Tim Wellens | Lotto Soudal | |
87. | Maxime Monfort | Lotto Soudal | |
88. | Alberto Bettiol | EF Education First | |
89. | Nils Politt | Katusha-Alpecin | |
90. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Crédits | |
91. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | |
92. | Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | |
93. | Frederik Backaert | Wanty-Gobert Cycling Team | |
94. | Jonathan Castroviejo | Team Ineos | |
95. | Odd Christian Eiking | Wanty-Gobert Cycling Team | |
96. | Michael Schar | CCC Team | |
97. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | |
98. | Joey Rosskopf | CCC Team | |
99. | Tom Scully | EF Education First | |
100. | Lars Ytting Bak | Dimension Data | |
101. | Michael Woods | EF Education First | |
102. | Kevin van Melsen | Wanty-Gobert Cycling Team | |
103. | Iván Garcia Cortina | Bahrain-Merida | |
104. | Omar Fraile | Astana Pro Team | |
105. | Aimé de Gendt | Wanty-Gobert Cycling Team | |
106. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | |
107. | André Greipel | Team Arkéa Samsic | |
108. | Łukasz Wiśniowski | CCC Team | |
109. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | |
110. | José Goncalves | Katusha-Alpecin | |
111. | Rein Taaramae | Team Total Direct Energie | |
112. | Paul Ourselin | Team Total Direct Energie | |
113. | Rui Costa | UAE Team Emirates | |
114. | Jan Tratnik | Bahrain-Merida | |
115. | Pello Bilbao | Astana Pro Team | |
116. | Tanel Kangert | EF Education First | |
117. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | |
118. | Julien Simon | Cofidis, Solutions Crédits | |
119. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | |
120. | Serge Pauwels | CCC Team | |
121. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | |
122. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | |
123. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | |
124. | Giacomo Nizzolo | Dimension Data | |
125. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | |
126. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | |
127. | Chad Haga | Team Sunweb | |
128. | Magnus Cort | Astana Pro Team | |
129. | Hugo Houle | Astana Pro Team | |
130. | Koen de Kort | Trek-Segafredo | |
131. | Fabien Grellier | Team Total Direct Energie | |
132. | George Bennett | Jumbo-Visma | |
133. | Luke Durbridge | Mitchelton-Scott | |
134. | Lilian Calmejane | Team Total Direct Energie | |
135. | Florian Vachon | Team Arkéa Samsic | |
136. | Amaël Moinard | Team Arkéa Samsic | |
137. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | |
138. | Dylan Teuns | Bahrain-Merida | |
139. | Nicolas Roche | Team Sunweb | |
140. | Damiano Caruso | Bahrain-Merida | |
141. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | |
142. | Niccolò Bonifazio | Team Total Direct Energie | |
143. | Carlos Verona | Movistar Team | |
144. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | |
145. | Wout Poels | Team Ineos | |
146. | Maxime Bouet | Team Arkéa Samsic | |
147. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | |
148. | Niki Terpstra | Team Total Direct Energie | |
149. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | |
150. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | |
151. | Alexis Gougeard | AG2R La Mondiale | |
152. | Matej Mohoric | Bahrain-Merida | |
153. | Michael Valgren | Dimension Data | |
154. | Alex Dowsett | Katusha-Alpecin | |
155. | Simon Geschke | CCC Team | |
156. | Anthony Delaplace | Team Arkéa Samsic | |
157. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | |
158. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | |
159. | William Bonnet | Groupama-FDJ | |
160. | Jens Debusschere | Katusha-Alpecin | |
161. | Rohan Dennis | Bahrain-Merida | |
162. | Steve Cummings | Dimension Data | |
163. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | |
164. | Marco Haller | Katusha-Alpecin | |
165. | Tony Martin | Jumbo-Visma | |
166. | Romain Sicard | Team Total Direct Energie | |
167. | Simon Clarke | EF Education First | |
168. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | |
169. | Sebastian Langeveld | EF Education First | |
170. | Yoann Offredo | Wanty-Gobert Cycling Team | 21:02 |
171. | Rick Zabel | Katusha-Alpecin |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 43:27:15 |
2. | Geraint Thomas | Team Ineos | 01:12 |
3. | Egan Bernal | Team Ineos | 01:16 |
4. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | 01:27 |
5. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 01:45 |
6. | Enric Mas | Deceuninck-Quick Step | 01:46 |
7. | Adam Yates | Mitchelton-Scott | 01:47 |
8. | Nairo Quintana | Movistar Team | 02:04 |
9. | Dan Martin | UAE Team Emirates | 02:09 |
10. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 02:32 |
11. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | 02:33 |
12. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | 02:46 |
13. | Rigoberto Uran | EF Education First | 03:18 |
14. | Alejandro Valverde | Movistar Team | |
15. | Romain Bardet | AG2R La Mondiale | 03:20 |
16. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | 03:22 |
17. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | 03:26 |
18. | Roman Kreuziger | Dimension Data | 03:28 |
19. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | 03:42 |
20. | Richie Porte | Trek-Segafredo | 03:59 |
21. | Mikel Landa | Movistar Team | 04:15 |
22. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | 04:25 |
23. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 04:32 |
24. | Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | 04:34 |
25. | Fabio Aru | UAE Team Emirates | 05:57 |
26. | Guillaume Martin | Wanty-Gobert Cycling Team | 05:59 |
27. | George Bennett | Jumbo-Visma | 11:11 |
28. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | 11:56 |
29. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | 12:47 |
30. | Vincenzo Nibali | Bahrain-Merida | 14:00 |
31. | Marc Soler | Movistar Team | 14:19 |
32. | Greg van Avermaet | CCC Team | 14:25 |
33. | Nicolas Roche | Team Sunweb | 16:42 |
34. | Jack Haig | Mitchelton-Scott | 17:40 |
35. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 20:01 |
36. | Sergio Henao | UAE Team Emirates | 21:17 |
37. | Matteo Trentin | Mitchelton-Scott | 22:38 |
38. | Mickaël Cherel | AG2R La Mondiale | 23:06 |
39. | Rein Taaramae | Team Total Direct Energie | 23:08 |
40. | Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | 23:19 |
41. | Michael Matthews | Team Sunweb | 24:22 |
42. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 25:04 |
43. | Michael Woods | EF Education First | 25:13 |
44. | Laurens de Plus | Jumbo-Visma | 26:19 |
45. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | 26:43 |
46. | Michał Kwiatkowski | Team Ineos | 27:17 |
47. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | 27:26 |
48. | Mathias Frank | AG2R La Mondiale | 27:27 |
49. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | 27:46 |
50. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | 30:31 |
51. | Gregor Muhlberger | Bora-hansgrohe | 31:01 |
52. | Maximilian Schachmann | Bora-hansgrohe | 31:55 |
53. | Edvald Boasson Hagen | Dimension Data | 33:48 |
54. | Andrey Amador | Movistar Team | 33:59 |
55. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 34:11 |
56. | Rui Costa | UAE Team Emirates | 35:49 |
57. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | 36:30 |
58. | Dylan Teuns | Bahrain-Merida | 36:42 |
59. | Lennard Kamna | Team Sunweb | 37:34 |
60. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | 38:13 |
61. | Tanel Kangert | EF Education First | 38:48 |
62. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Merida | 39:06 |
63. | Fabio Felline | Trek-Segafredo | 39:54 |
64. | Ilnur Zakarin | Katusha-Alpecin | 40:06 |
65. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | |
66. | Simon Clarke | EF Education First | 41:28 |
67. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 42:18 |
68. | Wout Poels | Team Ineos | 42:22 |
69. | Jonathan Castroviejo | Team Ineos | 42:25 |
70. | Jan Tratnik | Bahrain-Merida | 42:54 |
71. | Pello Bilbao | Astana Pro Team | 43:09 |
72. | Simon Geschke | CCC Team | 44:49 |
73. | Alberto Bettiol | EF Education First | 45:11 |
74. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | 45:31 |
75. | Nils Politt | Katusha-Alpecin | 46:01 |
76. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | 46:30 |
77. | Romain Sicard | Team Total Direct Energie | 48:19 |
78. | Maxime Bouet | Team Arkéa Samsic | 49:05 |
79. | Gianni Moscon | Team Ineos | 49:18 |
80. | Michael Valgren | Dimension Data | 53:08 |
81. | Dylan van Baarle | Team Ineos | 56:06 |
82. | Omar Fraile | Astana Pro Team | 56:29 |
83. | Joey Rosskopf | CCC Team | 57:32 |
84. | Mads Wurtz Schmidt | Katusha-Alpecin | 58:50 |
85. | Andrea Pasqualon | Wanty-Gobert Cycling Team | 59:46 |
86. | Jens Keukeleire | Lotto Soudal | 1:01:27 |
87. | Tim Wellens | Lotto Soudal | 1:01:38 |
88. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | 1:02:28 |
89. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | 1:02:32 |
90. | Anthony Roux | Groupama-FDJ | 1:02:49 |
91. | Ben King | Dimension Data | 1:03:46 |
92. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 1:04:11 |
93. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | 1:04:48 |
94. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | 1:04:55 |
95. | Rohan Dennis | Bahrain-Merida | 1:05:05 |
96. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | 1:05:27 |
97. | Anthony Delaplace | Team Arkéa Samsic | 1:06:02 |
98. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Crédits | 1:06:54 |
99. | Matej Mohoric | Bahrain-Merida | 1:07:01 |
100. | Iván Garcia Cortina | Bahrain-Merida | 1:07:05 |
101. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 1:07:34 |
102. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | 1:09:02 |
103. | Julien Simon | Cofidis, Solutions Crédits | 1:09:10 |
104. | Damiano Caruso | Bahrain-Merida | 1:09:14 |
105. | Nikias Arndt | Team Sunweb | 1:09:39 |
106. | Luke Durbridge | Mitchelton-Scott | 1:09:44 |
107. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | 1:09:56 |
108. | Serge Pauwels | CCC Team | 1:10:07 |
109. | Kévin Ledanois | Team Arkéa Samsic | 1:11:01 |
110. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | 1:11:45 |
111. | Amaël Moinard | Team Arkéa Samsic | 1:13:11 |
112. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | 1:13:13 |
113. | Hugo Houle | Astana Pro Team | 1:14:07 |
114. | Jasper Philipsen | UAE Team Emirates | 1:14:43 |
115. | Paul Ourselin | Team Total Direct Energie | 1:14:55 |
116. | Lilian Calmejane | Team Total Direct Energie | 1:16:15 |
117. | Michael Schar | CCC Team | 1:17:05 |
118. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | 1:17:20 |
119. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | 1:17:41 |
120. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | 1:18:11 |
121. | Imanol Erviti | Movistar Team | 1:18:29 |
122. | Reinardt Janse van Rensburg | Dimension Data | 1:18:57 |
123. | Odd Christian Eiking | Wanty-Gobert Cycling Team | 1:19:32 |
124. | Elia Viviani | Deceuninck-Quick Step | 1:20:06 |
125. | Fabien Grellier | Team Total Direct Energie | 1:20:20 |
126. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 1:20:59 |
127. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | 1:21:44 |
128. | Sven Erik Bystrom | UAE Team Emirates | 1:22:00 |
129. | Marcus Burghardt | Bora-hansgrohe | 1:22:45 |
130. | Luke Rowe | Team Ineos | |
131. | Florian Vachon | Team Arkéa Samsic | 1:24:26 |
132. | José Goncalves | Katusha-Alpecin | 1:24:37 |
133. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | |
134. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | 1:25:29 |
135. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | 1:25:53 |
136. | Łukasz Wiśniowski | CCC Team | 1:27:51 |
137. | Michael Hepburn | Mitchelton-Scott | 1:28:08 |
138. | Cees Bol | Team Sunweb | 1:28:53 |
139. | Tony Martin | Jumbo-Visma | 1:29:00 |
140. | Roger Kluge | Lotto Soudal | 1:29:20 |
141. | Maxime Monfort | Lotto Soudal | 1:29:37 |
142. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | 1:29:51 |
143. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | 1:29:57 |
144. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | 1:30:32 |
145. | Koen de Kort | Trek-Segafredo | 1:30:37 |
146. | Maximiliano Richeze | Deceuninck-Quick Step | 1:31:02 |
147. | Lars Ytting Bak | Dimension Data | 1:31:05 |
148. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | 1:31:17 |
149. | William Bonnet | Groupama-FDJ | 1:31:29 |
150. | Amund Grøndahl Jansen | Jumbo-Visma | 1:31:36 |
151. | Carlos Verona | Movistar Team | 1:32:08 |
152. | Alexis Gougeard | AG2R La Mondiale | 1:32:15 |
153. | Magnus Cort | Astana Pro Team | 1:32:37 |
154. | Sebastian Langeveld | EF Education First | 1:33:04 |
155. | Alex Dowsett | Katusha-Alpecin | 1:33:23 |
156. | André Greipel | Team Arkéa Samsic | 1:33:32 |
157. | Aimé de Gendt | Wanty-Gobert Cycling Team | 1:33:40 |
158. | Marco Haller | Katusha-Alpecin | 1:34:03 |
159. | Kevin van Melsen | Wanty-Gobert Cycling Team | 1:34:17 |
160. | Niki Terpstra | Team Total Direct Energie | 1:34:44 |
161. | Niccolò Bonifazio | Team Total Direct Energie | 1:35:52 |
162. | Giacomo Nizzolo | Dimension Data | 1:36:29 |
163. | Frederik Backaert | Wanty-Gobert Cycling Team | 1:37:46 |
164. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | 1:39:43 |
165. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | 1:39:58 |
166. | Tom Scully | EF Education First | 1:40:25 |
167. | Steve Cummings | Dimension Data | 1:40:46 |
168. | Jens Debusschere | Katusha-Alpecin | 1:40:57 |
169. | Chad Haga | Team Sunweb | 1:43:09 |
170. | Rick Zabel | Katusha-Alpecin | 1:44:11 |
171. | Yoann Offredo | Wanty-Gobert Cycling Team | 2:04:41 |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
1. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 229 |
2. | Michael Matthews | Team Sunweb | 167 |
3. | Elia Viviani | Deceuninck-Quick Step | 153 |
4. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Merida | 151 |
5. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | 105 |
6. | Matteo Trentin | Mitchelton-Scott | 101 |
7. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 98 |
8. | Greg van Avermaet | CCC Team | 94 |
9. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 75 |
10. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | 66 |
11. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 64 |
12. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | 64 |
13. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 63 |
14. | Giacomo Nizzolo | Dimension Data | 52 |
15. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | 51 |
16. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | 51 |
17. | Yoann Offredo | Wanty-Gobert Cycling Team | 49 |
18. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | 43 |
19. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | 43 |
20. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | 42 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Tim Wellens | Lotto Soudal | 43 |
2. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 37 |
3. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 30 |
4. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | 27 |
5. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Crédits | 20 |
6. | Dylan Teuns | Bahrain-Merida | 13 |
7. | Ben King | Dimension Data | 13 |
8. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | 12 |
9. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | 10 |
10. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 9 |
11. | Anthony Delaplace | Team Arkéa Samsic | 8 |
12. | Niki Terpstra | Team Total Direct Energie | 5 |
13. | Geraint Thomas | Team Ineos | 4 |
14. | Simon Clarke | EF Education First | 4 |
15. | Romain Sicard | Team Total Direct Energie | 4 |
16. | Yoann Offredo | Wanty-Gobert Cycling Team | 3 |
17. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 3 |
18. | Odd Christian Eiking | Wanty-Gobert Cycling Team | 3 |
19. | Greg van Avermaet | CCC Team | 2 |
20. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | 2 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | Egan Bernal | Team Ineos | 43:28:31 |
2. | Enric Mas | Deceuninck-Quick Step | 00:30 |
3. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 01:16 |
4. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 03:16 |
5. | Laurens de Plus | Jumbo-Visma | 25:03 |
6. | Gregor Muhlberger | Bora-hansgrohe | 29:45 |
7. | Maximilian Schachmann | Bora-hansgrohe | 30:39 |
8. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 32:55 |
9. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | 35:14 |
10. | Lennard Kamna | Team Sunweb | 36:18 |
11. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | 38:50 |
12. | Nils Politt | Katusha-Alpecin | 44:45 |
13. | Gianni Moscon | Team Ineos | 48:02 |
14. | Mads Wurtz Schmidt | Katusha-Alpecin | 57:34 |
15. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | 1:01:16 |
16. | Matej Mohoric | Bahrain-Merida | 1:05:45 |
17. | Iván Garcia Cortina | Bahrain-Merida | 1:05:49 |
18. | Jasper Philipsen | UAE Team Emirates | 1:13:27 |
19. | Paul Ourselin | Team Total Direct Energie | 1:13:39 |
20. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | 1:16:55 |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
1. | Movistar Team | 130:45:20 | |
2. | Trek-Segafredo | 01:30 | |
3. | Bora-hansgrohe | 14:59 | |
4. | Mitchelton-Scott | 15:31 | |
5. | AG2R La Mondiale | 18:56 | |
6. | Groupama-FDJ | 19:04 | |
7. | Jumbo-Visma | 19:14 | |
8. | UAE Team Emirates | 23:33 | |
9. | Team Ineos | 25:53 | |
10. | EF Education First | 32:27 | |
11. | Team Sunweb | 38:46 | |
12. | Astana Pro Team | 42:16 | |
13. | Bahrain-Merida | 44:04 | |
14. | Deceuninck-Quick Step | 58:37 | |
15. | Wanty-Gobert Cycling Team | 1:05:31 | |
16. | Dimension Data | 1:19:12 | |
17. | CCC Team | 1:21:22 | |
18. | Team Arkéa Samsic | 1:24:55 | |
19. | Lotto Soudal | 1:37:15 | |
20. | Cofidis, Solutions Crédits | 1:48:55 | |
21. | Team Total Direct Energie | 2:04:42 | |
22. | Katusha-Alpecin | 2:24:49 |
Evita Muzic dumna z siebie. Daria Pikulik bez ogródek o tym, jak przygotowania olimpijskie wyglądają w Polsce. Marta Lach znowu…
Francuzka Evita Muzic (FDJ-Suez) wygrała po wspinaczce do Laguna Negra szósty etap La Vuelta Femenina.
Zapowiedź 1. etapu Giro d’Italia 2024. 4 maja (sobota): Venaria Reale – Turyn (140 km ⭐️⭐️⭐️).
Red Bull oficjalnie z Bora-hansgrohe. Amy Pieters podała SD Worx do sądu. Nicholas van der Merwe wygrywa w Chełmży. Wiadomości…
Giro d'Italia, czyli pierwszy Grand Tour w sezonie kolarskim. Trzy tygodnie walki o bezcenną maglia rosa. Oto co czeka ich…
Demi Vollering (SD Worx-Protime) zdobyła na Alto del Fuerte Rapitan piąty etap La Vuelta Femenina oraz objęła prowadzenie w klasyfikacji…
Zobacz komentarze
Mowiac trywialnie , to zalatwil ich bez mydla ....
I Pinot co wczoraj zyskał, to dziś stracił. A Ineos już z przodu.
Będzie jak zwykle. Tour dla SKY/INEOS
Moja uwagę zwrócił dziś MAS, w tej chwili jedyny który może namieszać!!!! Sam zastanawiam się czy Alberto ma rację, mówiąc o nim jako swoim zastępcy..
Do dupy to wszystko - znowu znienawidzone gęby ze SKY/INEOS na czele. I proszę nie piszcie mi, że Kwiatek jest częścią najlepszej ekipy świata, bo kolarstwo to jest sport nie do końca zespołowy i później cała chwała przypadnie Thomasowi albo Bernalowi. Kwiato w ramach "miski ryżu za zapieprz na TDF" dostanie pozwolenie by wygrać TDP albo inną tygodniówkę i tyle nam zostanie z najlepszego polskiego kolarza, który w tym 'Wunderteamie" zawsze już będzie pracował na rzecz jak nie Froome'a czy Thomasa, to Bernala, może Carapaza albo np. Sivakova za czas jakiś.
I nie jestem żadnym hejterem, po prostu widzę ile mocy ma Kwiatek i wydaje mi się, że w innym teamie i przy trochę innych celach mógłby pracować na swoje całkiem spore sukcesy.
No nic, obiecuję uroczyście kibicować każdemu kolarzowi, który spróbuje walczyć z Ineos i obu mu się to udało. Niestety Pinot, Porte, Fulsang, Uran dali dzisiaj ciała koncertowo...
to dlatego TdF jest nudny od wielu lat. Nie ze względu na trasę, o co się w mojej opinii niepotrzebnie ludzie czepiali w latach ubiegłych, ale ze względu na absolutną dominację jednej ekipy. Na Giro i Vuelcie nie mają takich składów i wyścigi sa bardziej otwarte.
No pacz pan, a Kwiatkowi jakoś to nie przeszkadza. Nikt mu pistoletu do głowy nie przyłożył jak podpisywał kontrakt i dokładnie wiedział jaka będzie jego rola. A tu takie biadolenie jakby Kwiato był niewolnikiem czy więźniem Ineos.
Dostaje kasę. Liczy ze nauczy się jeździć wielkie tury tak by je wygrywać ale o ile sie nie jest kibicem ineos to trudno takiej jeździe kibicować. A co do tych którzy piszą ze kolarstwo to sport drużynowy. Prosze podac nazwę ekipy, w ktorej barwach LeMond wygrywal Toury i pełny sklad rej drużyny...
Thomas [Ineos] ---
Bernal [Ineos] +4 s.
Kruijswijk [Visma] +15 s.
Buchmann [Bora] +33 s.
Mas [Deceuninck] +34 s.
A. Yates [Mitchelton] +35 s.
Quintana [Movistar] +52 s.
D. Martin [Emirates] +57 s.
Pinot [FDJ] +1.21 s.
Konrad [Bora] +1.34 s.
Uran [Education] +2.06 s.
Valverde [Movistar] +2.06 s.
Bardet [AG2R] +2.08 s.
Fulgsang [Astana] +2.10 s.
Kreuziger [Dimension] +2.16 s.
Porte [Trek] +2.47 s.
Landa [Movistar] +3.03 s.
Co tu dużo mówić, nie zaczęły się jeszcze poważne etapy dla liderów a straty niektórych faworytów już na tym etapie są spore, a pamiętajmy że mamy jeszcze czasówkę w której Thomas jeszcze pewnie doda coś od siebie. Jeżeli ktoś chce zagrozić dla Ineosu to już od pierwszego dnia liderzy muszą kombinować, niby jest na to szansa w czwartek ale szczyt ostatniego podjazdu jest dosyć daleko do mety (ponad 30 km), a dzień póżniej czasówka w której zobaczymy o ile Thomas powiększy przewagę (no chyba że będzie inaczej). Gdzie jest szansa na odrabianie strat ? 14 etap, 15 etap, może coś na 17 etapie, 18 etap, 19 etap oraz 20 etap.
Na kogo liczę ? Przed wyścigiem bacznie zwracałem uwagę na .......Rohana Dennisa....., który zaimponował mi podczas wyścigu w Szwajcarii gdzie przegrał niedużo z Bernalem i przy braku lidera w Bahrainie miałem nadzieję że może o coś powalczy, nie o podium ale może granice TOP10, ale już teraz mogę powiedzieć że nic z tego nie bedzie :/. Teraz z zawodników którzy tracą najmniej to takim kolarzem który może powalczyć jest Kruijswijk ale na pierwszym trudniejszym etapie stracił to co drużyna wypracowała w jezdzie drużynowej na czas więc nie jest to dobry prognostyk ale w czasówce powinien niedużo stracić w przeciwieństwie co do niektórych, po cichaczu jadą Buchmann do którego osobiście nic nie mam ale nie wydaje mi się żeby miał walczyć o podium, Yates duża zagadka ale zobaczymy jak bedzie wyglądać jego sytuacja po czasówce, no i ten Mas który do tej pory nie pokazywał się ale nic nie stracił, no nie ma nikogo do pomocy w górach ale na Vuelcie podium było i czemu nie może być takim Carapazem z Giro :D , następnie Quintana i Martin, ten pierwszy no to jest chyba jest ostatnia taka poważna szansa żeby powalczyć tylko w jakiej on jest formie, Martin typowy walczak na środek pierwszej 10 i być może ugranie etapu, Pinot do tej pory zawodnik który potrafił coś odrobić ale nastepnie jeszcze więcej stracić, reszta traci już ponad 2 min. i to jest sporo, Bardet bez wyrazu, Landa może mu dać sie we znaki Giro, Porte hmy niby dobrze te czasówki jeżdzi ale ma dużo pecha, Kreuziger to dam bez komentarza, Fulgsang i Uran niby mocni ale ponosza straty w głupi sposób. Rok temu zawodnikiem który najmniej stracił z tu obecnych do Ineosu był Kruijswijk 6 min. z kawałkiem ale on pracował dla Roglicia, no i był Dumoulin ech, coś cięzko będzie pokonać ten Ineos :(. A rozpisałem się xd.