Torowe MME 2019. Seremak i Pikulik z medalami

Udanie zakończył się dla Polski 5. dzień rywalizacji w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Gandawie. Po medale sięgnęły Nikola Seremak i Daria Pikulik.

W keirinie juniorek Nikola Seremak zdobyła srebrny medal. Polka pewnie przeszła przez pierwszą rundę, a w półfinale przyjechała za Alessą-Catrioną Propster, co dało jej awans. W finale ponownie musiała uznać wyższość Niemki, ale w pokonanym polu zostawiła cztery rywalki i sięgnęła po srebrny medal. Brązowy medal ponownie trafił do Francuzki Taky Marie Kouame.

Dla trójkolorowej to trzeci krążek tego koloru na mistrzostwach. Druga z Polek, Zofia Picz, w finale pocieszenie była druga i ostatecznie zajęła ósmą lokatę.

Brązowy medal w omnium orliczek wywalczyła Daria Pikulik. Po trzech etapach zmagań zajmowała drugą pozycję z dużą stratą do Jessiki Roberts. W finałowym wyścigu punktowym Brytyjka skupiła się na obronie lokaty, co pozwoliło jej zdobyć złoty medal. Drugie miejsce, dzięki wygraniu ostatniego podwójnie premiowanego finiszu, wyrwała z rąk Polki reprezentantka Francji, Clara Copponi. Dla Darii Pikulik to drugi krążek zdobyty w Gandawie.

W rywalizacji mężczyzn do lat 23 wygrał Brytyjczyk Matthew Walls, który, podobnie jak jego rodaczka, w ostatniej próbie kontrolował przebieg rywalizacji i pewnie sięgnął po złoty medal. O drugą lokatę do końcowych metrów walczyli Donavan Grondin i Moritz Malcharek. Ostatecznie srebrnym medalem mógł cieszyć się Francuz. Polak Damian Sławek zakończył zawody na dziewiątym miejscu.

Juniorzy rywalizowali także w wyścigu punktowym. Wśród kobiet Julia Kowalska uplasowała się na siódmym miejscu, a wygrała Włoszka Matilde Vitillo. U panów rywali zdeklasował Rosjanin Vlas Shichkin, a nasz reprezentant Radosław Frątczak zajął wysoką 6. lokatę.

Harrie Lavreysen nie pozostawił rywalom złudzeń w sprincie młodzieżowców. Mistrz świata pewnie sięgnął po złoty medal, pokonując Sebastiena Vigiera. Warto dodać, że w drodze po zwycięstwo nie przegrał żadnego biegu, a w kwalifikacjach ustanowił nowy rekord toru na 200 metrów ze startu lotnego. Brązowy krążek trafił do obrońcy tytułu Francuza Rayana Helala, który bez problemu uporał się z Czechem Martinem Cechmanem.

Reprezentacja Polski przed ostatnim dniem może pochwalić się dziewięcioma medalami: 3 złotymi, 4 srebrnymi i 2 brązowymi.

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy organizowane są przez Europejską Unię Kolarską (UEC) i obejmują zmagania kategorii juniorskich (U19) i młodzieżowych (U23). Reprezentacja Polski przed rokiem z tej imprezy przywiozła 13 medali: 2 złote, 2 srebrne i 9 brązowych.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: