Daniel - odzież kolarska

Torowe MME 2019. Siostry Pikulik srebrne w madisonie

Daria i Wiktoria Pikulik zdobyły srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym. Polki zajęły drugie miejsce w madisonie.

Ostatni dzień Młodzieżowych mistrzostw Europy upłynął pod znakiem madisona.

Wyścig amerykański w kategorii orliczek zakończył się srebrnym medalem Darii i Wiktorii Pikulik, które dzięki walce do samego końca wyprzedziły Rosjanki. Na ostatnim finiszu Polki zajęły drugie miejsce i odrobiły dwupunktową stratę do rywalek. Konkurencję wygrały reprezentantki Włoch, Letizia Paternoster i Elisa Balsamo, z przewagą 14 oczek na naszymi zawodniczkami.

W rywalizacji orlików polska dwójka (Filip Prokopyszyn i Daniel Staniszewski) zajęła czwarte miejsce. Panowie aktywni byli w środkowej fazie rywalizacji, a także jako pierwsi przecięli linię mety. Wygrali Brytyjczycy Matthew Walls i Fred Wright przed Francuzami, Donavanem Grondinem i Thomasem Denisem. Brąz trafił w ręce Szwajcarów Robina Froidevauxa i Mauro Schmida.

Sprinterzy w kategorii U23 o ostatnie krążki powalczyli w keirinie. U mężczyzn złoty medal wywalczył Sebastien Vigier, który pokonał Harriego Lavreysena i swojego rodaka Rayana Helala. Daniel Rochna w finale pocieszenia o miejsca 7-12 zajął trzecią lokatę. Drugi z Polaków, Cezary Łączkowski, nie przebrnął przez repasaże.

Podobna sytuacja miała miejsce w rywalizacji pań. Natalia Sibiak trafiła do finału pocieszenia, gdzie była druga. Aleksandra Tołomanow odpadła w repasażach. Złoty medal trafił w ręce Niemki Lei Sophie Friedrich, która wyprzedziła Holenderki. Steffie van der Peet zdobyła srebro, a trzecią lokatę wywalczyła Hetty van de Wouw.

Młodzieżowe mistrzostwa Europy w Gandawie zakończyły się dla Polski dziesięcioma medalami. Warto dodać, że 3 złote, 5 srebrnych i 2 brązowe krążki to w większości zasługa pań. Reprezentacja Polski w tabeli medalowej zajęła szóste miejsce.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: