Daniel - odzież kolarska

MP Ostróda 2019. Byczkowski złotym juniorem w wyścigu wspólnym

Jakub Byczkowski (UKS Moto Agbud Stelweld Jelcz Laskowice) sięgnął w w Ostródzie po tytuł mistrza Polski w kolarstwie szosowym w wyścigu wspólnym juniorów.

W finałowej rozgrywce Byczkowski pokonał Michała Jaskota (UKS Copernicus Toruń CCC - SMS Toruń) i Miłosza Ośko (Warszawski Klub Kolarski).

Wyścigi wspólne o szosowe mistrzostwo Polski rozgrywane są na znanej z zeszłego roku rundzie, ze startem i metą w Ostródzie, a trasa nie stanowi większego wyzwania pod względem profilu. Podobnie jak na czasówce głównym wyzwaniem jest walka z silnym wiatrem. Liczącą 20 kilometrów rundę juniorzy przejechali dziś sześć razy.

W szranki stanęło 122 juniorów, którzy od samego startu kręcili bardzo aktywnie. Co chwilę inicjowane były kolejne próby odjazdów, jednak o związanie się stabilnej ucieczki było bardzo trudno.

Dość obiecująco wyglądała 13-osobowa grupka, zawiązana już na pierwszym z sześciu okrążeń, jednak nie przetrwała próby czas. Kolejne skoki, harce i swawole nie przynosiły efektów i dopiero na 4. rundzie na prowadzenie wysunęli się Jakub Musialik (MGLKS Błękitni Mexller Koziegłowy), Jakub Rutkowski (UKS Copernicus Toruń CCC - SMS Toruń) i Jakub Byczkowski (UKS Moto Agbud Stelweld Jelcz Laskowice).

Trójka zawodników uzyskała do 2 minut przewagi, a rozpoczynając finałowe okrążenie miała w zapasie jeszcze 1:20. W trakcie ostatniego okrążenia sytuacja jednak zaczęła się zmieniać. Peleton bardzo się uaktywnił i poszło dużo kontrataków.

Na 15 kilometrów przed metą jadący w czubie Rutkowski postanowił zaryzykować i poszedł na solo, jednak różnice nie były duże. Za jego plecami trwała zacięta walka. Gonili Byczkowski z Musialikiem, a za ich plecami Maciej Noceń (GKK Opty-Mazowsze), Michał Jaskot (UKS Copernicus Toruń CCC - SMS Toruń) oraz Miłosz Ośko i Konrad Czabok (Warszawski Klub Kolarski).

Pierwsza siódemka zawodników zjechała się na 500 metrów przed metą i o kolejności na mecie zadecydował sprint z tej grupki. Najszybszy okazał się Byczkowski, co dla Jelcza Laskowice oznaczał obronę mistrzowskiego tytuły wywalczonego przed rokiem przez Łukasza Michalskiego.

Wyniki Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym 2019 - wyścig wspólny juniorów (NC), Ostróda - Ostróda (122,6 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.BYCZKOWSKI JakubUKS MOTO AGBUD STELWELD JELCZ LASKOWICE3:00:25
2.JASKOT MichałUKS COPERNICUS TORUŃ CCC - SMS TORUŃ
3.OŚKO MiłoszWARSZAWSKI KLUB KOLARSKI
4.NOCEŃ MaciejGKK OPTY-MAZOWSZE
5.MUSIALIK JakubMIEJSKO GMINNY LKS BŁĘKITNI MEXLLER W KOZIEGŁOWACH
6.RUTKOWSKI JakubUKS COPERNICUS TORUŃ CCC - SMS TORUŃ
7.CZABOK KonradWARSZAWSKI KLUB KOLARSKI00:08
8.MARZEC AdrianUKS COPERNICUS TORUŃ CCC - SMS TORUŃ00:20
9.BIERNACKI FilipUKS COPERNICUS TORUŃ CCC - SMS TORUŃ
10.GÓRAK DominikWARSZAWSKI KLUB KOLARSKI
11.SZYMACHA KamilLKS BASZTA GOLCZEWO
12.MAJEWSKI KacperKOLARSKI KLUB SPORTOWY GOSTYŃ00:23
13.KIRAGA RadosławKS POGOŃ PUŁAWY00:31
14.MIELCZAREK MiłoszSPOŁEM ŁÓDŹ01:14
15.FRĄTCZAK RadosławUKS COPERNICUS TORUŃ CCC - SMS TORUŃ

PEŁNE WYNIKI

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: