Alejandro Valverde (Movistar Team) wygrał 43. La Route d’Occitanie – La Depeche du Midi. Na ostanim etapie wyścigu w Oksytanii najlepszy był Arnaud Demare (Groupama FDJ).
Finałowy etap francuskiego wyścigu La Route d’Occitanie był stosunkowo krótki. Podzielona na 7 rund trasa liczyła sobie niespełna 155 kilometrów. Na każdym z okrążeń zawodnicy do pokonania mieli dwa niewielka podjazdy, które nie zrobiły większego wrażenia na sprinterach. To właśnie najszybsi zawodnicy w peletonie między sobą rozdali karty w końcówce.
Najszybszy na kresce w Clermont-Pouyguilles był, podobnie jak dwa dni temu, Arnaud Demare (Groupama FDJ). Francuz na mecie wyprzedził Włocha Sachę Modolo (EF Education First) i swojego rodaka Juliena Simona (Cofidis).
Ostatni etap nie przyniósł zmian w końcowej klasyfikacji generalnej. Po zwycięstwo w 43. La Route d’Occitanie sięgnął prowadzący od pierwszego dnia Alejandro Valverde (Movistar Team). Obok hiszpańskiego mistrza świata na podium stanęli dwaj Kolumbijczycy – Ivan Sosa (Team Ineos) i Rigoberto Uran (EF Education First)>
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | 3:35:57 |
2. | Sacha Modolo | EF Education First | |
3. | Julien Simon | Cofidis, Solutions Crédits | |
4. | David Gonzalez | Caja Rural-Seguros RGA | |
5. | Joaquín Rojas José | Movistar Team | |
6. | Anthony Maldonado | St Michel-Auber93 | |
7. | Julien El Fares | Delko Marseille Provence | |
8. | Sergei Chernetski | Caja Rural-Seguros RGA | |
9. | Garikoitz Bravo | Euskadi Basque Country-Murias | |
10. | Luis Angel Mate | Cofidis, Solutions Crédits | |
11. | Eddie Dunbar | Team Ineos | |
12. | Brice Feillu | Team Arkéa Samsic | |
13. | Alejandro Valverde | Movistar Team | |
14. | Alex Aranburu | Caja Rural-Seguros RGA | |
15. | Edwin Avila | Israel Cycling Academy | |
16. | Romain Cardis | Team Total Direct Energie | |
17. | Mikel Iturria | Euskadi Basque Country-Murias | |
18. | Delio Fernandez | Delko Marseille Provence | |
19. | Oscar Rodriguez | Euskadi Basque Country-Murias | |
20. | Fernando Barcelo | Euskadi Basque Country-Murias | |
21. | Cristián Rodriguez | Caja Rural-Seguros RGA | |
22. | Giovanni Carboni | Bardiani-CSF | |
23. | Francesco Romano | Bardiani-CSF | |
24. | Iván Ramiro Sosa | Team Ineos | |
25. | Darwin Atapuma | Cofidis, Solutions Crédits | |
26. | Sean Bennett | EF Education First | |
27. | Hubert Dupont | AG2R La Mondiale | |
28. | Guy Niv | Israel Cycling Academy | |
29. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | |
30. | Rigoberto Uran | EF Education First | |
31. | Joe Dombrowski | EF Education First | |
32. | Laurent Pichon | Team Arkéa Samsic | |
33. | Nans Peters | AG2R La Mondiale | |
34. | Adrien Guillonnet | Interpro Cycling Academy | |
35. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | |
36. | Pavel Sivakov | Team Ineos | |
37. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | |
38. | Kévin Le Cunff | St Michel-Auber93 | 00:49 |
39. | Hernán Aguirre | Interpro Cycling Academy | 01:00 |
40. | Javier Moreno | Delko Marseille Provence | |
41. | Mikel Bizkarra | Euskadi Basque Country-Murias | |
42. | Rein Taaramae | Team Total Direct Energie | 01:02 |
43. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | 01:21 |
44. | Tom Dernies | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 01:26 |
45. | Flavien Maurelet | St Michel-Auber93 | 01:27 |
46. | Pierre Rolland | Vital Concept-B&B Hotels | |
47. | Florian Hudry | Interpro Cycling Academy | 01:36 |
48. | Romain Combaud | Delko Marseille Provence | 01:44 |
49. | Luca Covili | Bardiani-CSF | |
50. | Clément Chevrier | AG2R La Mondiale | |
51. | Nikodemus Holler | Bike Aid | |
52. | James Whelan | EF Education First | |
53. | Bryan Nauleau | Team Total Direct Energie | |
54. | Lucas de Rossi | Delko Marseille Provence | |
55. | Pablo Torres | Interpro Cycling Academy | |
56. | Justin Mottier | Vital Concept-B&B Hotels | |
57. | Michael Bresciani | Bardiani-CSF | |
58. | Julen Amezqueta | Caja Rural-Seguros RGA | |
59. | Sergio Samitier | Euskadi Basque Country-Murias | |
60. | Camille Thominet | St Michel-Auber93 | |
61. | Yoann Paillot | St Michel-Auber93 | 02:11 |
62. | Moreno Hofland | EF Education First | |
63. | Amaël Moinard | Team Arkéa Samsic | |
64. | Christian Knees | Team Ineos | 02:26 |
65. | Adne van Engelen | Bike Aid | |
66. | Julien Duval | AG2R La Mondiale | |
67. | Angelo Tulik | Team Total Direct Energie | |
68. | Perrig Quemeneur | Team Total Direct Energie | |
69. | Eduard Prades | Movistar Team | |
70. | Sergio Pardilla | Caja Rural-Seguros RGA | |
71. | Rafael Valls | Movistar Team | |
72. | Patrick Muller | Vital Concept-B&B Hotels | |
73. | Franck Bonnamour | Team Arkéa Samsic | |
74. | Sebastián Henao | Team Ineos | |
75. | Antonio Pedrero | Movistar Team | |
76. | Mathias Le Turnier | Cofidis, Solutions Crédits | |
77. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | |
78. | Olivier Le Gac | Groupama-FDJ | 03:27 |
79. | Michał Gołaś | Team Ineos | 03:28 |
80. | Rémy Rochas | Delko Marseille Provence | 03:52 |
81. | Evaldas Siskevicius | Delko Marseille Provence | |
82. | Yohann Gene | Team Total Direct Energie | 04:28 |
83. | Quentin Pacher | Vital Concept-B&B Hotels | 3:10:46 |
84. | Pierre Gouault | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | |
85. | Cyril Gautier | Vital Concept-B&B Hotels | |
86. | Quentin Jauregui | AG2R La Mondiale | 3:11:11 |
87. | Chris Lawless | Team Ineos | 3:11:20 |
88. | Jorge Arcas | Movistar Team | 3:11:22 |
89. | Ben Perry | Israel Cycling Academy | |
90. | Clément Carisey | Israel Cycling Academy | |
91. | Sebastian Langeveld | EF Education First | |
92. | Morne van Niekerk | St Michel-Auber93 | |
93. | Daniel Turek | Israel Cycling Academy | 3:11:27 |
94. | Emiel Vermeulen | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 3:11:29 |
95. | Manuel Senni | Bardiani-CSF | 3:11:45 |
96. | Loïc Chetout | Cofidis, Solutions Crédits | 3:13:29 |
97. | Léo Vincent | Groupama-FDJ | |
98. | Mickaël Delage | Groupama-FDJ | |
DNF | Thibault Ferasse | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | - |
DNF | Lorrenzo Manzin | Vital Concept-B&B Hotels | |
DNF | Jaime Castrillo | Movistar Team |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 18:04:42 |
2. | Iván Ramiro Sosa | Team Ineos | 00:08 |
3. | Rigoberto Uran | EF Education First | 00:17 |
4. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | 00:42 |
5. | Eddie Dunbar | Team Ineos | 00:45 |
6. | Giovanni Carboni | Bardiani-CSF | 01:30 |
7. | Joe Dombrowski | EF Education First | 01:48 |
8. | Pavel Sivakov | Team Ineos | 02:26 |
9. | Nans Peters | AG2R La Mondiale | 02:32 |
10. | Oscar Rodriguez | Euskadi Basque Country-Murias | 02:42 |
11. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | 02:45 |
12. | Alex Aranburu | Caja Rural-Seguros RGA | 03:22 |
13. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | 04:52 |
14. | Hubert Dupont | AG2R La Mondiale | 07:16 |
15. | Cristián Rodriguez | Caja Rural-Seguros RGA | 07:25 |
16. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 07:27 |
17. | Adrien Guillonnet | Interpro Cycling Academy | 07:42 |
18. | Delio Fernandez | Delko Marseille Provence | 08:08 |
19. | Mikel Bizkarra | Euskadi Basque Country-Murias | 08:32 |
20. | Mikel Iturria | Euskadi Basque Country-Murias | 08:36 |
21. | Hernán Aguirre | Interpro Cycling Academy | 09:24 |
22. | Darwin Atapuma | Cofidis, Solutions Crédits | 09:57 |
23. | Rein Taaramae | Team Total Direct Energie | 10:29 |
24. | Manuel Senni | Bardiani-CSF | 10:35 |
25. | Javier Moreno | Delko Marseille Provence | 10:38 |
26. | Julien El Fares | Delko Marseille Provence | 10:53 |
27. | Florian Hudry | Interpro Cycling Academy | 12:44 |
28. | Garikoitz Bravo | Euskadi Basque Country-Murias | 13:22 |
29. | Sergio Pardilla | Caja Rural-Seguros RGA | 14:35 |
30. | Clément Chevrier | AG2R La Mondiale | 14:40 |
31. | Quentin Pacher | Vital Concept-B&B Hotels | 16:21 |
32. | Quentin Jauregui | AG2R La Mondiale | 16:29 |
33. | Rafael Valls | Movistar Team | 16:40 |
34. | Luca Covili | Bardiani-CSF | 16:53 |
35. | Romain Combaud | Delko Marseille Provence | 17:12 |
36. | Amaël Moinard | Team Arkéa Samsic | 17:56 |
37. | Mathias Le Turnier | Cofidis, Solutions Crédits | 19:23 |
38. | Julien Simon | Cofidis, Solutions Crédits | 20:21 |
39. | Joaquín Rojas José | Movistar Team | 20:43 |
40. | Guy Niv | Israel Cycling Academy | 20:46 |
41. | Angelo Tulik | Team Total Direct Energie | 22:05 |
42. | Sebastián Henao | Team Ineos | 22:44 |
43. | Pierre Gouault | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 23:36 |
44. | Luis Angel Mate | Cofidis, Solutions Crédits | 24:10 |
45. | Perrig Quemeneur | Team Total Direct Energie | 25:15 |
46. | Francesco Romano | Bardiani-CSF | 25:20 |
47. | Fernando Barcelo | Euskadi Basque Country-Murias | 25:28 |
48. | Sergei Chernetski | Caja Rural-Seguros RGA | 27:19 |
49. | Eduard Prades | Movistar Team | 27:36 |
50. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | 28:00 |
51. | Rémy Rochas | Delko Marseille Provence | 28:11 |
52. | Yoann Paillot | St Michel-Auber93 | 29:49 |
53. | Christian Knees | Team Ineos | 30:12 |
54. | Pablo Torres | Interpro Cycling Academy | 30:13 |
55. | Brice Feillu | Team Arkéa Samsic | 31:11 |
56. | Michał Gołaś | Team Ineos | 31:15 |
57. | Pierre Rolland | Vital Concept-B&B Hotels | 31:49 |
58. | Sergio Samitier | Euskadi Basque Country-Murias | 33:19 |
59. | Cyril Gautier | Vital Concept-B&B Hotels | 33:22 |
60. | Laurent Pichon | Team Arkéa Samsic | 33:27 |
61. | Bryan Nauleau | Team Total Direct Energie | 33:29 |
62. | Olivier Le Gac | Groupama-FDJ | 34:35 |
63. | James Whelan | EF Education First | 36:29 |
64. | Lucas de Rossi | Delko Marseille Provence | 37:53 |
65. | Sean Bennett | EF Education First | 38:00 |
66. | Camille Thominet | St Michel-Auber93 | 38:12 |
67. | Anthony Maldonado | St Michel-Auber93 | 38:43 |
68. | Clément Carisey | Israel Cycling Academy | 38:46 |
69. | Julen Amezqueta | Caja Rural-Seguros RGA | 39:06 |
70. | Edwin Avila | Israel Cycling Academy | 39:32 |
71. | Franck Bonnamour | Team Arkéa Samsic | 39:41 |
72. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | 40:17 |
73. | Patrick Muller | Vital Concept-B&B Hotels | 40:45 |
74. | Kévin Le Cunff | St Michel-Auber93 | 40:58 |
75. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | 41:20 |
76. | Julien Duval | AG2R La Mondiale | 41:56 |
77. | Léo Vincent | Groupama-FDJ | 42:23 |
78. | Moreno Hofland | EF Education First | 43:17 |
79. | Ben Perry | Israel Cycling Academy | 43:35 |
80. | Sacha Modolo | EF Education First | 43:44 |
81. | Romain Cardis | Team Total Direct Energie | 43:58 |
82. | Daniel Turek | Israel Cycling Academy | 44:15 |
83. | Flavien Maurelet | St Michel-Auber93 | 44:35 |
84. | David Gonzalez | Caja Rural-Seguros RGA | 47:57 |
85. | Chris Lawless | Team Ineos | 48:37 |
86. | Justin Mottier | Vital Concept-B&B Hotels | 49:24 |
87. | Tom Dernies | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 49:36 |
88. | Michael Bresciani | Bardiani-CSF | 49:54 |
89. | Nikodemus Holler | Bike Aid | 50:01 |
90. | Jorge Arcas | Movistar Team | 50:42 |
91. | Adne van Engelen | Bike Aid | 50:49 |
92. | Yohann Gene | Team Total Direct Energie | 51:10 |
93. | Sebastian Langeveld | EF Education First | 52:31 |
94. | Morne van Niekerk | St Michel-Auber93 | 53:37 |
95. | Emiel Vermeulen | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 53:46 |
96. | Evaldas Siskevicius | Delko Marseille Provence | 55:28 |
97. | Loïc Chetout | Cofidis, Solutions Crédits | 56:02 |
98. | Mickaël Delage | Groupama-FDJ | 1:03:14 |
Evita Muzic dumna z siebie. Daria Pikulik bez ogródek o tym, jak przygotowania olimpijskie wyglądają w Polsce. Marta Lach znowu…
Francuzka Evita Muzic (FDJ-Suez) wygrała po wspinaczce do Laguna Negra szósty etap La Vuelta Femenina.
Zapowiedź 1. etapu Giro d’Italia 2024. 4 maja (sobota): Venaria Reale – Turyn (140 km ⭐️⭐️⭐️).
Red Bull oficjalnie z Bora-hansgrohe. Amy Pieters podała SD Worx do sądu. Nicholas van der Merwe wygrywa w Chełmży. Wiadomości…
Giro d'Italia, czyli pierwszy Grand Tour w sezonie kolarskim. Trzy tygodnie walki o bezcenną maglia rosa. Oto co czeka ich…
Demi Vollering (SD Worx-Protime) zdobyła na Alto del Fuerte Rapitan piąty etap La Vuelta Femenina oraz objęła prowadzenie w klasyfikacji…