La Route d'Occitanie 2019: etap 4. Drugi łup Demare'a, generalka dla Valverde

Alejandro Valverde (Movistar Team) wygrał 43. La Route d'Occitanie - La Depeche du Midi. Na ostanim etapie wyścigu w Oksytanii najlepszy był Arnaud Demare (Groupama FDJ).

Finałowy etap francuskiego wyścigu La Route d'Occitanie był stosunkowo krótki. Podzielona na 7 rund trasa liczyła sobie niespełna 155 kilometrów. Na każdym z okrążeń zawodnicy do pokonania mieli dwa niewielka podjazdy, które nie zrobiły większego wrażenia na sprinterach. To właśnie najszybsi zawodnicy w peletonie między sobą rozdali karty w końcówce.

Najszybszy na kresce w Clermont-Pouyguilles był, podobnie jak dwa dni temu, Arnaud Demare (Groupama FDJ). Francuz na mecie wyprzedził Włocha Sachę Modolo (EF Education First) i swojego rodaka Juliena Simona (Cofidis).

Ostatni etap nie przyniósł zmian w końcowej klasyfikacji generalnej. Po zwycięstwo w 43. La Route d'Occitanie sięgnął prowadzący od pierwszego dnia Alejandro Valverde (Movistar Team). Obok hiszpańskiego mistrza świata na podium stanęli dwaj Kolumbijczycy - Ivan Sosa (Team Ineos) i Rigoberto Uran (EF Education First)>

Wyniki 4. etapu La Route d'Occitanie - La Dépêche du Midi 2019 (2.1), Gers - Astarac Arros en Gascogne - Clermont-Pouyguillès (154,8 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Arnaud DemareGroupama-FDJ3:35:57
2.Sacha ModoloEF Education First
3.Julien SimonCofidis, Solutions Crédits
4.David GonzalezCaja Rural-Seguros RGA
5.Joaquín Rojas JoséMovistar Team
6.Anthony MaldonadoSt Michel-Auber93
7.Julien El FaresDelko Marseille Provence
8.Sergei ChernetskiCaja Rural-Seguros RGA
9.Garikoitz BravoEuskadi Basque Country-Murias
10.Luis Angel MateCofidis, Solutions Crédits
11.Eddie DunbarTeam Ineos
12.Brice FeilluTeam Arkéa Samsic
13.Alejandro ValverdeMovistar Team
14.Alex AranburuCaja Rural-Seguros RGA
15.Edwin AvilaIsrael Cycling Academy
16.Romain CardisTeam Total Direct Energie
17.Mikel IturriaEuskadi Basque Country-Murias
18.Delio FernandezDelko Marseille Provence
19.Oscar RodriguezEuskadi Basque Country-Murias
20.Fernando BarceloEuskadi Basque Country-Murias
21.Cristián RodriguezCaja Rural-Seguros RGA
22.Giovanni CarboniBardiani-CSF
23.Francesco RomanoBardiani-CSF
24.Iván Ramiro SosaTeam Ineos
25.Darwin AtapumaCofidis, Solutions Crédits
26.Sean BennettEF Education First
27.Hubert DupontAG2R La Mondiale
28.Guy NivIsrael Cycling Academy
29.Elie GesbertTeam Arkéa Samsic
30.Rigoberto UranEF Education First
31.Joe DombrowskiEF Education First
32.Laurent PichonTeam Arkéa Samsic
33.Nans PetersAG2R La Mondiale
34.Adrien GuillonnetInterpro Cycling Academy
35.Tony GallopinAG2R La Mondiale
36.Pavel SivakovTeam Ineos
37.Valentin MadouasGroupama-FDJ
38.Kévin Le CunffSt Michel-Auber9300:49
39.Hernán AguirreInterpro Cycling Academy01:00
40.Javier MorenoDelko Marseille Provence
41.Mikel BizkarraEuskadi Basque Country-Murias
42.Rein TaaramaeTeam Total Direct Energie01:02
43.Ramon SinkeldamGroupama-FDJ01:21
44.Tom DerniesNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole01:26
45.Flavien MaureletSt Michel-Auber9301:27
46.Pierre RollandVital Concept-B&B Hotels
47.Florian HudryInterpro Cycling Academy01:36
48.Romain CombaudDelko Marseille Provence01:44
49.Luca CoviliBardiani-CSF
50.Clément ChevrierAG2R La Mondiale
51.Nikodemus HollerBike Aid
52.James WhelanEF Education First
53.Bryan NauleauTeam Total Direct Energie
54.Lucas de RossiDelko Marseille Provence
55.Pablo TorresInterpro Cycling Academy
56.Justin MottierVital Concept-B&B Hotels
57.Michael BrescianiBardiani-CSF
58.Julen AmezquetaCaja Rural-Seguros RGA
59.Sergio SamitierEuskadi Basque Country-Murias
60.Camille ThominetSt Michel-Auber93
61.Yoann PaillotSt Michel-Auber9302:11
62.Moreno HoflandEF Education First
63.Amaël MoinardTeam Arkéa Samsic
64.Christian KneesTeam Ineos02:26
65.Adne van EngelenBike Aid
66.Julien DuvalAG2R La Mondiale
67.Angelo TulikTeam Total Direct Energie
68.Perrig QuemeneurTeam Total Direct Energie
69.Eduard PradesMovistar Team
70.Sergio PardillaCaja Rural-Seguros RGA
71.Rafael VallsMovistar Team
72.Patrick MullerVital Concept-B&B Hotels
73.Franck BonnamourTeam Arkéa Samsic
74.Sebastián HenaoTeam Ineos
75.Antonio PedreroMovistar Team
76.Mathias Le TurnierCofidis, Solutions Crédits
77.Stéphane RossettoCofidis, Solutions Crédits
78.Olivier Le GacGroupama-FDJ03:27
79.Michał GołaśTeam Ineos03:28
80.Rémy RochasDelko Marseille Provence03:52
81.Evaldas SiskeviciusDelko Marseille Provence
82.Yohann GeneTeam Total Direct Energie04:28
83.Quentin PacherVital Concept-B&B Hotels3:10:46
84.Pierre GouaultNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
85.Cyril GautierVital Concept-B&B Hotels
86.Quentin JaureguiAG2R La Mondiale3:11:11
87.Chris LawlessTeam Ineos3:11:20
88.Jorge ArcasMovistar Team3:11:22
89.Ben PerryIsrael Cycling Academy
90.Clément CariseyIsrael Cycling Academy
91.Sebastian LangeveldEF Education First
92.Morne van NiekerkSt Michel-Auber93
93.Daniel TurekIsrael Cycling Academy3:11:27
94.Emiel VermeulenNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole3:11:29
95.Manuel SenniBardiani-CSF3:11:45
96.Loïc ChetoutCofidis, Solutions Crédits3:13:29
97.Léo VincentGroupama-FDJ
98.Mickaël DelageGroupama-FDJ
DNFThibault FerasseNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole-
DNFLorrenzo ManzinVital Concept-B&B Hotels
DNFJaime CastrilloMovistar Team

Końcowa klasyfikacja generalna:

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Alejandro ValverdeMovistar Team18:04:42
2.Iván Ramiro SosaTeam Ineos00:08
3.Rigoberto UranEF Education First00:17
4.Tony GallopinAG2R La Mondiale00:42
5.Eddie DunbarTeam Ineos00:45
6.Giovanni CarboniBardiani-CSF01:30
7.Joe DombrowskiEF Education First01:48
8.Pavel SivakovTeam Ineos02:26
9.Nans PetersAG2R La Mondiale02:32
10.Oscar RodriguezEuskadi Basque Country-Murias02:42
11.Valentin MadouasGroupama-FDJ02:45
12.Alex AranburuCaja Rural-Seguros RGA03:22
13.Elie GesbertTeam Arkéa Samsic04:52
14.Hubert DupontAG2R La Mondiale07:16
15.Cristián RodriguezCaja Rural-Seguros RGA07:25
16.Antonio PedreroMovistar Team07:27
17.Adrien GuillonnetInterpro Cycling Academy07:42
18.Delio FernandezDelko Marseille Provence08:08
19.Mikel BizkarraEuskadi Basque Country-Murias08:32
20.Mikel IturriaEuskadi Basque Country-Murias08:36
21.Hernán AguirreInterpro Cycling Academy09:24
22.Darwin AtapumaCofidis, Solutions Crédits09:57
23.Rein TaaramaeTeam Total Direct Energie10:29
24.Manuel SenniBardiani-CSF10:35
25.Javier MorenoDelko Marseille Provence10:38
26.Julien El FaresDelko Marseille Provence10:53
27.Florian HudryInterpro Cycling Academy12:44
28.Garikoitz BravoEuskadi Basque Country-Murias13:22
29.Sergio PardillaCaja Rural-Seguros RGA14:35
30.Clément ChevrierAG2R La Mondiale14:40
31.Quentin PacherVital Concept-B&B Hotels16:21
32.Quentin JaureguiAG2R La Mondiale16:29
33.Rafael VallsMovistar Team16:40
34.Luca CoviliBardiani-CSF16:53
35.Romain CombaudDelko Marseille Provence17:12
36.Amaël MoinardTeam Arkéa Samsic17:56
37.Mathias Le TurnierCofidis, Solutions Crédits19:23
38.Julien SimonCofidis, Solutions Crédits20:21
39.Joaquín Rojas JoséMovistar Team20:43
40.Guy NivIsrael Cycling Academy20:46
41.Angelo TulikTeam Total Direct Energie22:05
42.Sebastián HenaoTeam Ineos22:44
43.Pierre GouaultNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole23:36
44.Luis Angel MateCofidis, Solutions Crédits24:10
45.Perrig QuemeneurTeam Total Direct Energie25:15
46.Francesco RomanoBardiani-CSF25:20
47.Fernando BarceloEuskadi Basque Country-Murias25:28
48.Sergei ChernetskiCaja Rural-Seguros RGA27:19
49.Eduard PradesMovistar Team27:36
50.Stéphane RossettoCofidis, Solutions Crédits28:00
51.Rémy RochasDelko Marseille Provence28:11
52.Yoann PaillotSt Michel-Auber9329:49
53.Christian KneesTeam Ineos30:12
54.Pablo TorresInterpro Cycling Academy30:13
55.Brice FeilluTeam Arkéa Samsic31:11
56.Michał GołaśTeam Ineos31:15
57.Pierre RollandVital Concept-B&B Hotels31:49
58.Sergio SamitierEuskadi Basque Country-Murias33:19
59.Cyril GautierVital Concept-B&B Hotels33:22
60.Laurent PichonTeam Arkéa Samsic33:27
61.Bryan NauleauTeam Total Direct Energie33:29
62.Olivier Le GacGroupama-FDJ34:35
63.James WhelanEF Education First36:29
64.Lucas de RossiDelko Marseille Provence37:53
65.Sean BennettEF Education First38:00
66.Camille ThominetSt Michel-Auber9338:12
67.Anthony MaldonadoSt Michel-Auber9338:43
68.Clément CariseyIsrael Cycling Academy38:46
69.Julen AmezquetaCaja Rural-Seguros RGA39:06
70.Edwin AvilaIsrael Cycling Academy39:32
71.Franck BonnamourTeam Arkéa Samsic39:41
72.Ramon SinkeldamGroupama-FDJ40:17
73.Patrick MullerVital Concept-B&B Hotels40:45
74.Kévin Le CunffSt Michel-Auber9340:58
75.Arnaud DemareGroupama-FDJ41:20
76.Julien DuvalAG2R La Mondiale41:56
77.Léo VincentGroupama-FDJ42:23
78.Moreno HoflandEF Education First43:17
79.Ben PerryIsrael Cycling Academy43:35
80.Sacha ModoloEF Education First43:44
81.Romain CardisTeam Total Direct Energie43:58
82.Daniel TurekIsrael Cycling Academy44:15
83.Flavien MaureletSt Michel-Auber9344:35
84.David GonzalezCaja Rural-Seguros RGA47:57
85.Chris LawlessTeam Ineos48:37
86.Justin MottierVital Concept-B&B Hotels49:24
87.Tom DerniesNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole49:36
88.Michael BrescianiBardiani-CSF49:54
89.Nikodemus HollerBike Aid50:01
90.Jorge ArcasMovistar Team50:42
91.Adne van EngelenBike Aid50:49
92.Yohann GeneTeam Total Direct Energie51:10
93.Sebastian LangeveldEF Education First52:31
94.Morne van NiekerkSt Michel-Auber9353:37
95.Emiel VermeulenNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole53:46
96.Evaldas SiskeviciusDelko Marseille Provence55:28
97.Loïc ChetoutCofidis, Solutions Crédits56:02
98.Mickaël DelageGroupama-FDJ1:03:14

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: