Tour de Suisse 2019: etap 9. Niesamowity Hugh Carthy, wyścig Bernala

Tour de Suisse

Egan Bernal (Team Ineos) zwyciężył w klasyfikacji generalnej Tour de Suisse. W Goms ostatni etap wygrał Hugh Carthy (EF Education First).

Na zakończenie 83. wyścigu dookoła Szwajcarii organizatorzy wymyślili intensywny etap (101 km), prowadzący przez trzy dwutysięczniki. Organizator z powodu zamknięcia Sustenpass, przygotował alternatywną trasę, od samego startu przez Nufenenpass (2436 m n.p.m.; 13,3 km; 8,3%), następnie przełęcz Świętego Gotarda (2016 m; 49 km; 12 km; 7,4%) i Furkapass (2436 m; 26,5 km przed metą; 11,4 km; 7,8%),

Samotny rajd przez Alpy podjął Hugh Carthy, atakując od razu na Nufenenpass. Brytyjczyk na górskiej premii zyskał 15 sekund nad grupą Fabio Aru (UAE Team Emirates), Lennard Kämna (Team Sunweb), Marc Soler (Movistar) i Mathias Fränk (AG2R La Mondiale), a grupa lidera traciła tam 1:25.

Na zjeździe do pierwszej grupy przeskoczył Simon Špilak (Katusha-Alpecin). Prowadzący Hugh Carthy stale powiększał swój zapas, który na Świętym Gotardzie wzrósł do blisko 2 minut.

Powrót przez przełęcz Furka nie zmieniła sytuacji na czele. Z tyłu kontratakowali Jan Hirt (Astana) i Enric Mas (Deceuninck-Quick Step), jednak przeliczyli się z siłami. Kiedy Bernal został odizolowany od kolegów z ekipy, przyspieszył Rohan Dennis (Bahrain-Merida), ale Kolumbijczyk nie miał kłopotów z utrzymaniem tempa wicelidera wyścigu.

Carthy zjazd ku mecie rozpoczął 2:40 przed tą dwójką i 3 minuty nad kolejnymi zawodnikami. Końcowe kilometry nie zmieniły takiego układu. Kolarz Education First dowiózł prowadzenie do mety, odnosząc spektakularne zwycięstwo na królewskim etapie. Egan Bernal wziął klasyfikację końcową i ze spokojną głową może oczekiwać na początek Tour de France.

Wyniki 9. etapu Tour de Suisse 2019 (2.WT), Goms – Goms (101,5 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Hugh CarthyEF Education First3:01:49
2.Rohan DennisBahrain-Merida01:02
3.Egan BernalTeam Ineos
4.Mathias FrankAG2R La Mondiale01:52
5.Simon SpilakKatusha-Alpecin
6.Carlos BetancurMovistar Team02:15
7.Tiesj BenootLotto Soudal
8.Domenico PozzovivoBahrain-Merida
9.Patrick KonradBora-hansgrohe
10.Jan HirtAstana Pro Team
11.Rob BrittonRally UHC Cycling03:07
12.Nicolas RocheTeam Sunweb
13.Patrick SchellingSwitzerland
14.Jonathan CastroviejoTeam Ineos
15.Enric MasDeceuninck-Quick Step
16.Marc SolerMovistar Team
17.Wilco KeldermanTeam Sunweb04:52
18.Ben SwiftTeam Ineos
19.Fabio FellineTrek-Segafredo05:25
20.Aurélien Paret-peintreAG2R La Mondiale
21.Maxime MonfortLotto Soudal
22.Patrick BevinCCC Team
23.Matteo BadilattiSwitzerland
24.Gavin MannionRally UHC Cycling05:29
25.Winner AnaconaMovistar Team
26.Sergio HenaoUAE Team Emirates
27.Gino MaderDimension Data
28.Dries DevenynsDeceuninck-Quick Step05:34
29.Jasper StuyvenTrek-Segafredo07:05
30.Roman KreuzigerDimension Data
31.Michael ScharCCC Team
32.Romain SicardTeam Total Direct Energie
33.Kilian FrankinyGroupama-FDJ
34.Lennard KamnaTeam Sunweb
35.Kenny ElissondeTeam Ineos07:15
36.Rodrigo ContrerasAstana Pro Team10:20
37.Fabio AruUAE Team Emirates10:31
38.Rui CostaUAE Team Emirates
39.Geoffrey BouchardAG2R La Mondiale10:53
40.Steve MorabitoGroupama-FDJ12:02
41.Luis León SanchezAstana Pro Team
42.Koen BouwmanJumbo-Visma
43.Matteo FabbroKatusha-Alpecin
44.Tsgabu GrmayMitchelton-Scott
45.Merhawi KudusAstana Pro Team12:58
46.Ben KingDimension Data13:31
47.Lluís MasMovistar Team
48.Simon GeschkeCCC Team
49.Søren Kragh AndersenTeam Sunweb14:57
50.Stefan KungGroupama-FDJ15:26
51.Larry WarbasseAG2R La Mondiale
52.Tom-Jelte SlagterDimension Data
53.Reto HollensteinKatusha-Alpecin
54.Enrico BattaglinKatusha-Alpecin
55.Greg van AvermaetCCC Team
56.Matej MohoricBahrain-Merida
57.Antwan TolhoekJumbo-Visma
58.Antonio NibaliBahrain-Merida
59.Michael GoglTrek-Segafredo
60.Stan DewulfLotto Soudal
61.Lukas PostlbergerBora-hansgrohe
62.Michael AlbasiniMitchelton-Scott
63.Marc HirschiTeam Sunweb
64.Lilian CalmejaneTeam Total Direct Energie
65.Roland ThalmannSwitzerland
66.Michael ValgrenDimension Data
67.Kevin GenietsGroupama-FDJ
68.Matteo TrentinMitchelton-Scott18:05
69.Peter SaganBora-hansgrohe
70.Willie SmitKatusha-Alpecin
71.Kasper AsgreenDeceuninck-Quick Step
72.Jérôme CousinTeam Total Direct Energie19:08
73.Nikias ArndtTeam Sunweb
74.Gian FrieseckeSwitzerland
75.Simon PellaudSwitzerland
76.Andrea GarosioBahrain-Merida
77.Sven Erik BystromUAE Team Emirates
78.Paul OurselinTeam Total Direct Energie
79.Luke RoweTeam Ineos
80.Gianluca BrambillaTrek-Segafredo
81.Nathan BrownEF Education First
82.Yuriy NatarovAstana Pro Team20:21
83.Stijn VandenberghAG2R La Mondiale
84.Owain DoullTeam Ineos
85.John DegenkolbTrek-Segafredo21:47
86.Nicola ConciTrek-Segafredo
87.Colin JoyceRally UHC Cycling
88.Łukasz WiśniowskiCCC Team
89.Adam HansenLotto Soudal
90.Carlos BarberoMovistar Team
91.Rick ZabelKatusha-Alpecin
92.Héctor CarreteroMovistar Team
93.Nathan HaasKatusha-Alpecin
94.Reinardt Janse van RensburgDimension Data
95.Szymon SajnokCCC Team
96.Sam BewleyMitchelton-Scott
97.Daniel HoelgaardGroupama-FDJ
98.Jürgen RoelandtsMovistar Team
99.Pim LigthartTeam Total Direct Energie
100.Manuele MoriUAE Team Emirates
101.Thomas BoudatTeam Total Direct Energie
102.Daniel OssBora-hansgrohe
103.Benjamin ThomasGroupama-FDJ21:53
104.Timo RoosenJumbo-Visma24:13
105.Taco van der HoornJumbo-Visma24:58
106.Claudio ImhofSwitzerland
107.Fabian LienhardSwitzerland25:59
108.Jay Robert ThomsonDimension Data
109.Bert-Jan LindemanJumbo-Visma
110.Maximiliano RichezeDeceuninck-Quick Step27:17
111.Elia VivianiDeceuninck-Quick Step
112.Michael MorkovDeceuninck-Quick Step
113.Mitchell DockerEF Education First
114.Robert StannardMitchelton-Scott
115.François BidardAG2R La Mondiale
DNFIván Garcia CortinaBahrain-Merida
DNFSep VanmarckeEF Education First
DNFRyan AndersonRally UHC Cycling
DNFFabien GrellierTeam Total Direct Energie
DNFJelle VanendertLotto Soudal
DNFAndreas SchillingerBora-hansgrohe
DNFEnzo WoutersLotto Soudal
DNFAlex EdmondsonMitchelton-Scott
DNFValerio AgnoliBahrain-Merida
DNFRobin CarpenterRally UHC Cycling
DNFBrandon McnultyRally UHC Cycling
DNFGuillaume van KeirsbulckCCC Team
DNFYves LampaertDeceuninck-Quick Step
DNFTosh van der SandeLotto Soudal
DNFPierre LatourAG2R La Mondiale
DNFSvein TuftRally UHC Cycling
DNFMaciej BodnarBora-hansgrohe
DNSLawson CraddockEF Education First
DNSTom BohliUAE Team Emirates
DNSTom ScullyEF Education First
DNSMichael MatthewsTeam Sunweb

Klasyfikacja końcowa wyścigu

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Egan BernalTeam Ineos27:43:10
2.Rohan DennisBahrain-Merida00:19
3.Patrick KonradBora-hansgrohe03:04
4.Tiesj BenootLotto Soudal03:12
5.Jan HirtAstana Pro Team03:13
6.Simon SpilakKatusha-Alpecin03:48
7.Domenico PozzovivoBahrain-Merida04:14
8.Carlos BetancurMovistar Team04:35
9.Enric MasDeceuninck-Quick Step04:53
10.Nicolas RocheTeam Sunweb05:27
11.Patrick SchellingSwitzerland05:38
12.Marc SolerMovistar Team06:27
13.Sergio HenaoUAE Team Emirates08:17
14.Fabio FellineTrek-Segafredo09:06
15.Jonathan CastroviejoTeam Ineos09:15
16.Aurélien Paret-peintreAG2R La Mondiale09:39
17.Lennard KamnaTeam Sunweb09:42
18.Kilian FrankinyGroupama-FDJ11:03
19.Romain SicardTeam Total Direct Energie11:18
20.Mathias FrankAG2R La Mondiale12:11
21.Fabio AruUAE Team Emirates13:18
22.Roman KreuzigerDimension Data13:32
23.Ben SwiftTeam Ineos17:02
24.Maxime MonfortLotto Soudal17:06
25.Merhawi KudusAstana Pro Team18:11
26.Matteo FabbroKatusha-Alpecin19:53
27.Hugh CarthyEF Education First20:23
28.Lluís MasMovistar Team20:36
29.Wilco KeldermanTeam Sunweb20:46
30.Steve MorabitoGroupama-FDJ21:30
31.Gino MaderDimension Data21:35
32.Luis León SanchezAstana Pro Team22:06
33.Koen BouwmanJumbo-Visma22:16
34.Kenny ElissondeTeam Ineos22:25
35.Patrick BevinCCC Team24:26
36.Dries DevenynsDeceuninck-Quick Step24:46
37.Winner AnaconaMovistar Team25:09
38.Matteo BadilattiSwitzerland26:36
39.Nicola ConciTrek-Segafredo27:29
40.Jasper StuyvenTrek-Segafredo28:23
41.Simon GeschkeCCC Team29:17
42.Michael ScharCCC Team30:19
43.François BidardAG2R La Mondiale31:59
44.Roland ThalmannSwitzerland32:58
45.Rodrigo ContrerasAstana Pro Team33:08
46.Gianluca BrambillaTrek-Segafredo34:16
47.Ben KingDimension Data35:04
48.Greg van AvermaetCCC Team35:05
49.Matteo TrentinMitchelton-Scott35:31
50.Geoffrey BouchardAG2R La Mondiale35:49
51.Marc HirschiTeam Sunweb36:11
52.Kevin GenietsGroupama-FDJ36:54
53.Antwan TolhoekJumbo-Visma37:43
54.Simon PellaudSwitzerland38:48
55.Nathan BrownEF Education First39:45
56.Rui CostaUAE Team Emirates40:38
57.Paul OurselinTeam Total Direct Energie41:16
58.Enrico BattaglinKatusha-Alpecin43:00
59.Sven Erik BystromUAE Team Emirates43:28
60.Stefan KungGroupama-FDJ43:29
61.Héctor CarreteroMovistar Team45:02
62.Matej MohoricBahrain-Merida45:03
63.Tsgabu GrmayMitchelton-Scott45:13
64.Lilian CalmejaneTeam Total Direct Energie46:15
65.Michael ValgrenDimension Data46:21
66.Søren Kragh AndersenTeam Sunweb46:40
67.Michael AlbasiniMitchelton-Scott47:04
68.Stan DewulfLotto Soudal47:22
69.Nathan HaasKatusha-Alpecin47:46
70.Kasper AsgreenDeceuninck-Quick Step47:58
71.Tom-Jelte SlagterDimension Data49:49
72.Larry WarbasseAG2R La Mondiale50:41
73.Robert StannardMitchelton-Scott53:42
74.Adam HansenLotto Soudal54:13
75.Yuriy NatarovAstana Pro Team54:14
76.Peter SaganBora-hansgrohe55:25
77.Lukas PostlbergerBora-hansgrohe56:07
78.Pim LigthartTeam Total Direct Energie
79.Nikias ArndtTeam Sunweb56:09
80.Gian FrieseckeSwitzerland56:21
81.Rob BrittonRally UHC Cycling1:01:36
82.Willie SmitKatusha-Alpecin1:01:40
83.Taco van der HoornJumbo-Visma1:02:25
84.Daniel OssBora-hansgrohe1:04:15
85.Owain DoullTeam Ineos1:04:46
86.Carlos BarberoMovistar Team1:04:47
87.Stijn VandenberghAG2R La Mondiale1:05:01
88.Michael GoglTrek-Segafredo1:05:22
89.Gavin MannionRally UHC Cycling1:08:13
90.Manuele MoriUAE Team Emirates1:08:23
91.Colin JoyceRally UHC Cycling1:09:11
92.Fabian LienhardSwitzerland1:10:31
93.Andrea GarosioBahrain-Merida1:10:53
94.Reinardt Janse van RensburgDimension Data1:10:58
95.Benjamin ThomasGroupama-FDJ1:11:04
96.John DegenkolbTrek-Segafredo1:11:36
97.Mitchell DockerEF Education First1:11:56
98.Thomas BoudatTeam Total Direct Energie1:14:55
99.Reto HollensteinKatusha-Alpecin1:15:01
100.Sam BewleyMitchelton-Scott1:16:17
101.Łukasz WiśniowskiCCC Team1:16:19
102.Rick ZabelKatusha-Alpecin1:17:12
103.Jürgen RoelandtsMovistar Team1:17:15
104.Jérôme CousinTeam Total Direct Energie1:20:10
105.Claudio ImhofSwitzerland1:20:40
106.Timo RoosenJumbo-Visma1:21:13
107.Antonio NibaliBahrain-Merida1:21:20
108.Daniel HoelgaardGroupama-FDJ1:22:14
109.Bert-Jan LindemanJumbo-Visma1:23:24
110.Elia VivianiDeceuninck-Quick Step1:24:10
111.Michael MorkovDeceuninck-Quick Step1:25:55
112.Szymon SajnokCCC Team1:26:27
113.Jay Robert ThomsonDimension Data1:26:56
114.Luke RoweTeam Ineos1:28:21
115.Maximiliano RichezeDeceuninck-Quick Step1:33:22

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: