Vincenzo Nibali przez Lugano ku Tour de France

Vincenzo Nibali wystąpi w Gran Premio Citta di Lugano (9 czerwca). Szwajcarski wyścig będzie dla Włocha ostatnim startem przed Tour de France.

34-letni kolarz 2 czerwca na drugim miejscu ukończył Giro d'Italia. Celu sezonu nie wygrał, ale wyższość Richarda Carapaza uznał bez większego zawodu. Lider Bahrain-Merida w lipcu na trasie Tour de France pojawi się z myślą o etapowych zwycięstwach.

Nibali przed lipcowym startem wystartuje w Lugano, po czym uda się na zgrupowanie wysokogórskie, ostatni akt przygotowań do lipcowych zmagań.

Wyścig w Lugano tradycyjnie rozgrywany był w lutym, acz od 2017 roku jego termin przesunięto na czerwiec. Oznaczona kategorią 1.1 impreza rozgrywana jest na 22-kilometrowej rundzie, której największym wyzwaniem jest podjazd na Via Monte Croce.

Grupa Bahrain-Merida w Szwajcarii przed rokiem pomogła wygrać Hermannowi Pernsteinerowi. Dziś jej liderem będzie wracający do ścigania Matej Mohoric, wsparty przez braci Vincenzo i Antonio Nibalich, Andreę Garosio, Domena Novaka i Meiyina Wanga.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: