Rod Ellingworth oficjalnie za sterami Bahrain-Merida

Były dyrektor ds. szkoleniowych Team Sky/Ineos, Rod Ellingworth, od 1 października oficjalnie rozpocznie pracę w grupie Bahrain-Merida.

Zespół potwierdził tę informację w specjalnym komunikacie, trzy tygodnie po pierwszych publikacjach na ten temat i oświadczeniu Team Sky/Ineos.

Brytyjczyk, jeden z filarów sukcesu brytyjskiej ekipy oraz kadry narodowej, zmienia barwy po dziewięciu sezonach. Ellingworth kierował będzie całą strukturą grupy sponsorowanej przez brytyjski konglomerat motoryzacyjny McLaren oraz monarchię Bahrainu jako dyrektor zespołu, pracując z głównym managerem Brentem Copelandem.

Grupa Bahrain-Merida i jej struktury w czasie Giro d'Italia znalazły się na celowniku mediów, gdy francuska i włoska prasa ujawniły, że jej kierowanie w dużej mierze leży w gestii słoweńskiego trenera Milana Erzena. Ten, oficjalnie nienależący do zarządu grupy, miał mieć spore wpływy, a jego rola stała się obiektem zainteresowania organów antydopingowych w kontekście tzw. Operation Aderlass.

Słoweńcy pod lupą, Bahrain-Merida pod lupą

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: