Giro d'Italia 2019: etap 2. Pascal Ackermann najszybszy

Mistrz Niemiec Pascal Ackermann wygrał w toskańskim Fucecchio drugi etap wyścigu Giro d'Italia.

Kolarz Bora-hansgrohe na finiszu z peletonu pokonał Elię Vivianiego (Deceuninck-Quick Step) i Caleba Ewana (Lotto Soudal).

Różową koszulkę lidera obronił Słoweniec Primoz Roglic (Jumbo-Visma).

Peleton wyruszył z deszczowej Bolonii na trasę o długości 205 kilometrów, z dwiema premiami górskimi w drugiej części trasy.

Akcję dnia zawiązali Łukasz Owsian (CCC Team), Francois Bidard (AG2R La Mondiale), Marco Frapporti (Androni-Sidermec), Mirco Maestri (Bardiani-CSF), Sean Bennett (EF Education First), Damiano Cima (Nippo-Vini Fantini), Giulio Ciccone i William Clarke (Trek-Segafredo). Ósemka wypracowała ponad 4 minuty przewagi.

W peletonie ciężko pracował Cesare Benedetti (Bora-hansgrohe), wpierany przez przedstawicieli Lotto Soudal, UAE Team Emirates i Deceuninck-Quick Step. Pogoda nieco się poprawiła, a różnica u podnóża Montalbano (Il Castra) (kat. 3; 157,6 km; 5,8 km; 6,8%) spadła do 2 minut.

Dość wymagający podjazd zmniejszył czołówkę, na czele pozostali Owsian, Bidard, Ciccone i Frapporti. San Baronto (kat. 4; 178,7 km; 11,3 km; 2,4%) peleton zaliczył ze stratą jeden minuty, w pełni kontrolując sytuację na trasie.

Ucieczkę zakończono 7 kilometrów przed metą. Bora prowadziła całą stawkę, napracował się Paweł Poljański, wysoko w grupie trzymał się Rafał Majka.

Cały peleton dojechał na finiszowe metry. Ruszył przy bandzie rozprowadzony Ewan, a z drugiej strony zaatakował Ackermann. Mistrz Niemiec minął Australijczyka, nie dając sobie wyjść z koła Vivianiemu.

Wyniki 2. etap Giro d'Italia 2019 (GT), Bolonia – Fucecchio (205 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Pascal AckermannBora-hansgrohe4:44:43
2.Elia VivianiDeceuninck-Quick Step
3.Caleb EwanLotto Soudal
4.Fernando GaviriaUAE Team Emirates
5.Arnaud DemareGroupama-FDJ
6.Davide CimolaiIsrael Cycling Academy
7.Viacheslav KuznetsovTeam Katusha-Alpecin
8.Jasper de BuystLotto Soudal
9.Kristian SbaragliIsrael Cycling Academy
10.Rüdiger SeligBora-hansgrohe
11.Ryan GibbonsTeam Dimension Data
12.Marco CanolaNippo Vini Fantini Faizanè
13.Francesco GavazziAndroni Giocattoli-Sidermec
14.Simone ConsonniUAE Team Emirates
15.Enrico BattaglinTeam Katusha-Alpecin00:05
16.Tosh van der SandeLotto Soudal
17.Fabio SabatiniDeceuninck-Quick Step
18.Davide FormoloBora-hansgrohe
19.Rafał MajkaBora-hansgrohe
20.Tom DumoulinTeam Sunweb
21.Joaquín Rojas JoséMovistar Team
22.Jan PolancUAE Team Emirates
23.Nicola ConciTrek-Segafredo
24.Lorenzo RotaBardiani-CSF
25.Koen BouwmanTeam Jumbo-Visma
26.Marco HallerTeam Katusha-Alpecin
27.Primož RoglicTeam Jumbo-Visma
28.Mikel LandaMovistar Team
29.Francisco José VentosoCCC Team
30.Valentin MadouasGroupama-FDJ
31.Hugh CarthyEF Education First
32.Vincenzo NibaliBahrain-Merida
33.Simon YatesMitchelton-Scott
34.Pavel SivakovTeam INEOS
35.Tao Geoghegan HartTeam INEOS
36.Valerio AgnoliBahrain-Merida
37.Bob JungelsDeceuninck-Quick Step
38.Robert PowerTeam Sunweb
39.Eros CapecchiDeceuninck-Quick Step
40.Enrico BarbinBardiani-CSF
41.Jacopo GuarnieriGroupama-FDJ
42.Andrey AmadorMovistar Team
43.Diego UlissiUAE Team Emirates
44.Tanel KangertEF Education First
45.Esteban ChavesMitchelton-Scott
46.Richard CarapazMovistar Team
47.Paul MartensTeam Jumbo-Visma
48.Sacha ModoloEF Education First
49.Ben O'connorTeam Dimension Data
50.Ilnur ZakarinTeam Katusha-Alpecin
51.James KnoxDeceuninck-Quick Step
52.Tony GallopinAG2R La Mondiale
53.Enrico GasparottoTeam Dimension Data
54.Víctor de La ParteCCC Team
55.Tobias LudvigssonGroupama-FDJ
56.Alexis VuillermozAG2R La Mondiale
57.Ignatas KonovalovasGroupama-FDJ
58.Kristijan KorenBahrain-Merida
59.Danilo WyssTeam Dimension Data
60.Davide VillellaAstana Pro Team
61.Damiano CarusoBahrain-Merida
62.Ion IzagirreAstana Pro Team
63.Bauke MollemaTrek-Segafredo
64.Laurens Ten DamCCC Team
65.Miguel Angel LopezAstana Pro Team
66.Larry WarbasseAG2R La Mondiale
67.Sam OomenTeam Sunweb
68.Louis VervaekeTeam Sunweb
69.Christopher Juul-jensenMitchelton-Scott
70.Jan HirtAstana Pro Team
71.Pello BilbaoAstana Pro Team
72.Adam HansenLotto Soudal
73.Manuele BoaroAstana Pro Team
74.Salvatore PuccioTeam INEOS
75.Luke DurbridgeMitchelton-Scott
76.Gianluca BrambillaTrek-Segafredo
77.Nans PetersAG2R La Mondiale
78.Fausto MasnadaAndroni Giocattoli-Sidermec
79.Joe DombrowskiEF Education First
80.Daniel NavarroTeam Katusha-Alpecin
81.Domenico PozzovivoBahrain-Merida
82.Jonathan Klever CaicedoEF Education First
83.Jhonatan NarvaezTeam INEOS
84.Nathan BrownEF Education First
85.Valerio ContiUAE Team Emirates
86.Roger KlugeLotto Soudal
87.Amaro AntunesCCC Team
88.Matteo MontagutiAndroni Giocattoli-Sidermec
89.Łukasz OwsianCCC Team
90.Michael GoglTrek-Segafredo
91.Miguel Eduardo FlorezAndroni Giocattoli-Sidermec
92.Jay MccarthyBora-hansgrohe
93.Reto HollensteinTeam Katusha-Alpecin
94.Dario CataldoAstana Pro Team
95.Pieter SerryDeceuninck-Quick Step
96.Giovanni CarboniBardiani-CSF
97.Chad HagaTeam Sunweb
98.Jai HindleyTeam Sunweb
99.Eddie DunbarTeam INEOS
100.Nicola BagioliNippo Vini Fantini Faizanè
101.Mikel NieveMitchelton-Scott
102.Andrea VendrameAndroni Giocattoli-Sidermec
103.Manuel SenniBardiani-CSF
104.Mattia CattaneoAndroni Giocattoli-Sidermec
105.Jan BakelantsTeam Sunweb
106.Rubén PlazaIsrael Cycling Academy
107.Michael SchwarzmannBora-hansgrohe00:23
108.Marco MarcatoUAE Team Emirates
109.Ivan SantaromitaNippo Vini Fantini Faizanè01:07
110.Grega BoleBahrain-Merida
111.Andrea GarosioBahrain-Merida
112.Sebastián HenaoTeam INEOS
113.Iván Ramiro SosaTeam INEOS
114.Brent BookwalterMitchelton-Scott
115.Antwan TolhoekTeam Jumbo-Visma
116.Antonio PedreroMovistar Team
117.Antonio NibaliBahrain-Merida
118.Ben GastauerAG2R La Mondiale
119.Hubert DupontAG2R La Mondiale
120.Lucas HamiltonMitchelton-Scott
121.Chris HamiltonTeam Sunweb
122.Mirco MaestriBardiani-CSF
123.Marco FrapportiAndroni Giocattoli-Sidermec
124.François BidardAG2R La Mondiale
125.Jenthe BiermansTeam Katusha-Alpecin
126.Krists NeilandsIsrael Cycling Academy
127.Florian SenechalDeceuninck-Quick Step00:05
128.Manuel BellettiAndroni Giocattoli-Sidermec
129.Olivier Le GacGroupama-FDJ
130.Giulio CicconeTrek-Segafredo01:45
131.Christian KneesTeam INEOS02:57
132.Paweł PoljańskiBora-hansgrohe03:33
133.Andrey ZeitsAstana Pro Team05:36
134.Giacomo NizzoloTeam Dimension Data
135.Luca CoviliBardiani-CSF
136.Umberto OrsiniBardiani-CSF
137.Victor CampenaertsLotto Soudal06:31
138.Mikkel Frølich HonoreDeceuninck-Quick Step08:37
139.Thomas de GendtLotto Soudal09:12
140.Damiano CimaNippo Vini Fantini Faizanè
141.Lluís MasMovistar Team
142.Sean BennettEF Education First
143.Cesare BenedettiBora-hansgrohe
144.Sepp KussTeam Jumbo-Visma
145.Héctor CarreteroMovistar Team09:14
146.Amanuel GhebreigzabhierTeam Dimension Data
147.Jelle VanendertLotto Soudal09:36
148.Juan Sebastián MolanoUAE Team Emirates
149.Jos van EmdenTeam Jumbo-Visma
150.Jasha SutterlinMovistar Team11:51
151.Will ClarkeTrek-Segafredo12:10
152.Miles ScotsonGroupama-FDJ
153.Jack BauerMitchelton-Scott
154.Paolo SimionBardiani-CSF
155.Tom LeezerTeam Jumbo-Visma
156.Matti BreschelEF Education First
157.Juan José LobatoNippo Vini Fantini Faizanè
158.Scott DaviesTeam Dimension Data
159.Dmitry StrakhovTeam Katusha-Alpecin
160.Markel IrizarTrek-Segafredo
161.Ramon SinkeldamGroupama-FDJ
162.Laurens de PlusTeam Jumbo-Visma
163.Kamil GradekCCC Team12:59
164.Josef CernyCCC Team
165.Jakub MareczkoCCC Team
166.Conor DunneIsrael Cycling Academy
167.Mark RenshawTeam Dimension Data
168.Guy NivIsrael Cycling Academy
169.Sho HatsuyamaNippo Vini Fantini Faizanè
170.Tom BohliUAE Team Emirates
171.Giovanni LonardiNippo Vini Fantini Faizanè
172.Matteo MoschettiTrek-Segafredo
173.Nico DenzAG2R La Mondiale18:20
174.Awet GebremedhinIsrael Cycling Academy26:37
175.Guillaume BoivinIsrael Cycling Academy

Klasyfikacja generalna po 2. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Primož RoglicTeam Jumbo-Visma4:57:42
2.Simon YatesMitchelton-Scott00:19
3.Vincenzo NibaliBahrain-Merida00:23
4.Miguel Angel LopezAstana Pro Team00:28
5.Tom DumoulinTeam Sunweb
6.Rafał MajkaBora-hansgrohe00:33
7.Tao Geoghegan HartTeam INEOS00:35
8.Bauke MollemaTrek-Segafredo00:39
9.Damiano CarusoBahrain-Merida00:40
10.Pello BilbaoAstana Pro Team00:42
11.Víctor de La ParteCCC Team00:45
12.Bob JungelsDeceuninck-Quick Step00:46
13.Richard CarapazMovistar Team00:47
14.Tanel KangertEF Education First
15.Hugh CarthyEF Education First
16.Diego UlissiUAE Team Emirates00:50
17.Davide FormoloBora-hansgrohe
18.Domenico PozzovivoBahrain-Merida00:53
19.Chad HagaTeam Sunweb00:54
20.James KnoxDeceuninck-Quick Step00:57
21.Daniel NavarroTeam Katusha-Alpecin00:58
22.Luke DurbridgeMitchelton-Scott
23.Dario CataldoAstana Pro Team00:59
24.Esteban ChavesMitchelton-Scott01:00
25.Valerio ContiUAE Team Emirates01:01
26.Pavel SivakovTeam INEOS
27.Ion IzagirreAstana Pro Team
28.Tony GallopinAG2R La Mondiale01:02
29.Enrico GasparottoTeam Dimension Data01:04
30.Mikel LandaMovistar Team01:07
31.Ben O'connorTeam Dimension Data01:12
32.Robert PowerTeam Sunweb01:13
33.Joe DombrowskiEF Education First
34.Kristijan KorenBahrain-Merida
35.Eddie DunbarTeam INEOS01:14
36.Jan PolancUAE Team Emirates01:16
37.Mattia CattaneoAndroni Giocattoli-Sidermec
38.Rubén PlazaIsrael Cycling Academy01:17
39.Laurens Ten DamCCC Team01:18
40.Tobias LudvigssonGroupama-FDJ
41.Pieter SerryDeceuninck-Quick Step
42.Louis VervaekeTeam Sunweb01:19
43.Ilnur ZakarinTeam Katusha-Alpecin01:20
44.Mikel NieveMitchelton-Scott01:22
45.Davide VillellaAstana Pro Team01:25
46.Jan HirtAstana Pro Team01:27
47.Fausto MasnadaAndroni Giocattoli-Sidermec
48.Manuele BoaroAstana Pro Team
49.Ignatas KonovalovasGroupama-FDJ
50.Gianluca BrambillaTrek-Segafredo01:29
51.Amaro AntunesCCC Team
52.Eros CapecchiDeceuninck-Quick Step01:30
53.Florian SenechalDeceuninck-Quick Step
54.Jai HindleyTeam Sunweb01:31
55.Nicola ConciTrek-Segafredo01:32
56.Andrey AmadorMovistar Team
57.Jasper de BuystLotto Soudal01:33
58.Giovanni CarboniBardiani-CSF
59.Christopher Juul-jensenMitchelton-Scott
60.Jay MccarthyBora-hansgrohe01:34
61.Larry WarbasseAG2R La Mondiale
62.Andrea VendrameAndroni Giocattoli-Sidermec01:38
63.Alexis VuillermozAG2R La Mondiale
64.Enrico BattaglinTeam Katusha-Alpecin01:40
65.Matteo MontagutiAndroni Giocattoli-Sidermec
66.Jan BakelantsTeam Sunweb01:41
67.Francisco José VentosoCCC Team
68.Francesco GavazziAndroni Giocattoli-Sidermec
69.Kristian SbaragliIsrael Cycling Academy01:42
70.Salvatore PuccioTeam INEOS01:43
71.Nathan BrownEF Education First01:45
72.Nans PetersAG2R La Mondiale
73.Ryan GibbonsTeam Dimension Data01:46
74.Sam OomenTeam Sunweb01:47
75.Valerio AgnoliBahrain-Merida01:48
76.Joaquín Rojas JoséMovistar Team
77.Reto HollensteinTeam Katusha-Alpecin01:49
78.Pascal AckermannBora-hansgrohe01:51
79.Fernando GaviriaUAE Team Emirates01:52
80.Paul MartensTeam Jumbo-Visma
81.Jhonatan NarvaezTeam INEOS
82.Valentin MadouasGroupama-FDJ
83.Michael GoglTrek-Segafredo01:53
84.Olivier Le GacGroupama-FDJ01:54
85.Arnaud DemareGroupama-FDJ
86.Marco CanolaNippo Vini Fantini Faizanè01:57
87.Koen BouwmanTeam Jumbo-Visma
88.Fabio SabatiniDeceuninck-Quick Step02:01
89.Łukasz OwsianCCC Team02:04
90.Elia VivianiDeceuninck-Quick Step02:05
91.Roger KlugeLotto Soudal02:06
92.Simone ConsonniUAE Team Emirates
93.Adam HansenLotto Soudal
94.Brent BookwalterMitchelton-Scott02:07
95.Lucas HamiltonMitchelton-Scott
96.Viacheslav KuznetsovTeam Katusha-Alpecin02:14
97.Davide CimolaiIsrael Cycling Academy
98.Jonathan Klever CaicedoEF Education First
99.Nicola BagioliNippo Vini Fantini Faizanè
100.Lorenzo RotaBardiani-CSF
101.Chris HamiltonTeam Sunweb
102.Jacopo GuarnieriGroupama-FDJ
103.Danilo WyssTeam Dimension Data
104.Marco HallerTeam Katusha-Alpecin
105.Miguel Eduardo FlorezAndroni Giocattoli-Sidermec
106.Rüdiger SeligBora-hansgrohe
107.Marco MarcatoUAE Team Emirates
108.Sebastián HenaoTeam INEOS
109.Krists NeilandsIsrael Cycling Academy
110.Tosh van der SandeLotto Soudal
111.Antonio PedreroMovistar Team
112.Caleb EwanLotto Soudal
113.Sacha ModoloEF Education First
114.Ben GastauerAG2R La Mondiale
115.Enrico BarbinBardiani-CSF
116.Antonio NibaliBahrain-Merida
117.Antwan TolhoekTeam Jumbo-Visma
118.Manuel SenniBardiani-CSF
119.Hubert DupontAG2R La Mondiale
120.Andrea GarosioBahrain-Merida
121.François BidardAG2R La Mondiale
122.Iván Ramiro SosaTeam INEOS
123.Manuel BellettiAndroni Giocattoli-Sidermec
124.Grega BoleBahrain-Merida
125.Marco FrapportiAndroni Giocattoli-Sidermec
126.Giulio CicconeTrek-Segafredo
127.Jenthe BiermansTeam Katusha-Alpecin
128.Mirco MaestriBardiani-CSF
129.Ivan SantaromitaNippo Vini Fantini Faizanè03:21
130.Michael SchwarzmannBora-hansgrohe03:22
131.Paweł PoljańskiBora-hansgrohe04:50
132.Christian KneesTeam INEOS04:53
133.Andrey ZeitsAstana Pro Team06:58
134.Victor CampenaertsLotto Soudal07:19
135.Luca CoviliBardiani-CSF07:29
136.Umberto OrsiniBardiani-CSF07:59
137.Giacomo NizzoloTeam Dimension Data08:01
138.Mikkel Frølich HonoreDeceuninck-Quick Step09:36
139.Cesare BenedettiBora-hansgrohe10:16
140.Héctor CarreteroMovistar Team10:36
141.Amanuel GhebreigzabhierTeam Dimension Data
142.Lluís MasMovistar Team10:37
143.Jos van EmdenTeam Jumbo-Visma
144.Thomas de GendtLotto Soudal10:46
145.Sean BennettEF Education First10:47
146.Sepp KussTeam Jumbo-Visma10:48
147.Jelle VanendertLotto Soudal11:36
148.Damiano CimaNippo Vini Fantini Faizanè11:48
149.Juan Sebastián MolanoUAE Team Emirates11:59
150.Laurens de PlusTeam Jumbo-Visma12:40
151.Scott DaviesTeam Dimension Data13:19
152.Jack BauerMitchelton-Scott13:22
153.Jasha SutterlinMovistar Team13:27
154.Miles ScotsonGroupama-FDJ13:59
155.Dmitry StrakhovTeam Katusha-Alpecin14:01
156.Ramon SinkeldamGroupama-FDJ14:04
157.Juan José LobatoNippo Vini Fantini Faizanè14:09
158.Kamil GradekCCC Team14:23
159.Tom BohliUAE Team Emirates14:26
160.Markel IrizarTrek-Segafredo14:28
161.Josef CernyCCC Team14:33
162.Paolo SimionBardiani-CSF14:37
163.Tom LeezerTeam Jumbo-Visma14:38
164.Giovanni LonardiNippo Vini Fantini Faizanè15:06
165.Guy NivIsrael Cycling Academy15:12
166.Will ClarkeTrek-Segafredo15:13
167.Conor DunneIsrael Cycling Academy15:19
168.Matteo MoschettiTrek-Segafredo15:30
169.Matti BreschelEF Education First15:35
170.Mark RenshawTeam Dimension Data15:37
171.Sho HatsuyamaNippo Vini Fantini Faizanè15:41
172.Jakub MareczkoCCC Team16:17
173.Nico DenzAG2R La Mondiale20:16
174.Awet GebremedhinIsrael Cycling Academy28:34
175.Guillaume BoivinIsrael Cycling Academy28:39

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: