Daniel - odzież kolarska

Giro d'Italia 2019: etap 3 – przekroje/mapki

Zapowiedź 3. etapu Giro d'Italia. 13 maja: Vinci – Orbetello (220 km ★★☆☆☆).

Po zwycięstwie Pascala Ackermanna na drugim etapie pozostali sprinterzy otrzymają szansę do odwetu już kolejnego dnia rywalizacji. Choć profil jest delikatnie wybrzuszony, nie ma na trasie żadnych wymagających wspinaczek, a jedyna premia górska 40 kilometrów przed metą nie powinna nic zmienić. Wyzwaniem w końcówce będzie jednak wiatr znad Morza Tyreńskiego, mogący mocno skomplikować sytuację. Długość etapu również może długoterminowo zaszkodzić najsłabszym kolarzom.

Trasa jest początkowo bardzo kręta, lecz niekategoryzowany podjazd pod Poggio All’aglione (6,8 km; 5,4%) powinien ułatwić stworzenie ucieczki. Delikatne wybrzuszenia pozostaną aż do okolic 140 kilometra, kiedy stawka wiedzie do prowincji Grosseto i zaliczy lotną premię. Potem czeka delikatny podjazd pod Poggio l'Apparita (182,3 km; 3,8 km; 4,9%; kat. 4), po którym szanse na wywrócenie rywalizacji do góry nogami zdecydowanie wzrosną. Orbetello jest bowiem ulokowane na lagunie – peleton dojedzie do niego zupełnie odkrytą drogą, przebiegającą wzdłuż samego morza. Chwila nieuwagi może słono kosztować znaczną część stawki.

Większość ostatnich zakrętów to szerokie i długie łuki, aczkolwiek 600 metrów przed metą zaplanowano bardzo ciasną szykanę lewo-prawo, a następnie delikatny skręt w prawo. Cała stawka będzie musiała zatem wyjątkowo uważać, aby przez przypadek nie uczestniczyć w kraksach, które na końcówkach etapów Giro zdarzają się często.

Zakładając, że rywalizację zakończy sprint, o etapowe zwycięstwo walczyć powinni m.in. Elia Viviani (Deceuninck-Quick Step), Pascal Ackermann (Bora-hansgrohe), Fernando Gaviria (UAE Team Emirates), Arnaud Démare (Groupama-FDJ), Giacomo Nizzolo (Dimension Data), Caleb Ewan (Lotto Soudal) i Jakub Mareczko (CCC Team), a zmian w klasyfikacji generalnej powinno zabraknąć. Jeżeli jednak powieje, wszystko jest możliwe.

Premie górskie na trasie
Poggio l'Apparita (182,3 km – 37,7 km przed metą; 3,8 km; 4,9%; kat. 4)

Lotne premie na trasie
Poggibonsi (63,5 km – 156,5 km przed metą)
Grosseto (167,5 km – 52,5 km przed metą)

Start honorowy do etapu o godz. 12:10, start ostry o godz. 12:15 po 2-kilometrowym odcinku neutralnym
Planowany finisz: 17:01-17:29

Początek transmisji w stacji Eurosport 1: 13:05

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

  1. Karol

    12 maja 2019, 19:04 o 19:04

    Mareczko, jasne 🙂 Ja rozumiem taki sportowy patriotyzm, ale bądźmy poważni. Mareczko najlepszym sprinterom to może bidony wozić, do tego cały pociąg CCC jest za słaby żeby w ogóle się tam przebić na czoło.

  2. Adrian4900

    12 maja 2019, 21:32 o 21:32

    Mareczko xd xd xd xd , który on dzisiaj był ?

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: