Tour de Romandie 2019: etap 4. Fruwający Primoż Roglić

Primoz Roglic

Primoż Roglić (Jumbo-Visma) wygrał w stacji narciarskiej Torgon królewski odcinek Tour de Romandie.

Lider wyścigu wyprzedził na kresce Portugalczyka Rui Costę (UAE Team Emirates) i Brytyjczyka Gerainta Thomasaa (Team Ineos).

W klasyfikacji generalnej, przed ostatnim etapem, Roglić wyprzedza o 12 sekund Costę i o 16 sekund Davida Gaudu (Groupama-FDJ).

Z powodu silnego wiatru i opadów śniegu czwarty etap został skrócony do 108 kilometrów. Z trasy wypadły trzy poważne podjazdy, ale mety usytuowanej w stacji narciarskiej Torgon (10,5 km; 6,8%) nie ruszono.

W takich warunkach w ucieczce miejsca zapewnili sobie Simon Pellaud i Claudio Imhof (Reprezentacja Szwajcarii), Jonas Gregaard (Astana), Alexis Gougeard (AG2R La Mondiale), Remco Evenepoel (Deceuninck-QuickStep), Harm Vanhoucke (Lotto Soudal), Daniel Martinez (EF Education First) oraz Andrea Pasqualon (Wanty-Groupe Gobert).

Grupka uzyskała 2 minuty przewagi nad peletonem spokojnie prowadzonym przez kolarzy Jumbo-Visma. Przed finałową wspinaczką nie czekał Martinez, szybko rozbijając czołówkę i z przewagą 1:20 nad pościgiem rozpoczynając rajd na metę. 10 kilometrów przed metą dołączyć zdołał Gougeard i dwójka rozpoczęła współpracę.

Gonił Simon Spilak (Katusha-Alpecin), pod akcję podpiąć próbował się też Roland Thalmann (Reprezentacja Szwajcarii), ale grupka z Primożem Rogliciem i Stevenem Kruijswijkiem (Jumbo-Visma), Geraintem Thomasem (Team Ineos), Rui Costą (UAE Tea Emirates) oraz Davidem Gaudu (Groupama-FDJ) i Emanuelem Buchmannem (Bora-hansgrohe) zbliżała się. Pracowali Diego Rosa i Dylan van Baarle, prowadząc lidera Team Ineos na bezpiecznej pozycji i wchłaniając uciekających na 5 kilometrów przed metą.

Ataki z czołówki wyprowadzili nieskutecznie Gaudu i Guillaume Martin (Wanty-Gobert), ale na 2500 metrów przed metą sytuację kontrolował już Steven Kruijswijk, pracujący dla Roglicia. Gaudu próbował jeszcze raz, ale nie zdało się to na wiele, natomiast więcej miejsca zyskał półtora kilometra przed metą lider wyścigu.

Akcję Słoweńca natychmiast rozpoznał Thomas, najpierw uwalniając się spod opieki Kruijswijka, a na 1100 metrów przed metą łapiąc lidera. Za Brytyjczykiem podążyli kolejni i cała grupka minęła znak ostatniego kilometra. Roglić nie dał się jednak zniechęcić i na ostatnich 200 metrach pewnie przyspieszył, sięgając po etapowe zwycięstwo.

Wyniki 4. etapu Tour de Romandie 2019 (2.WT), Lucens - Torgon (107,6 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Primož RoglicTeam Jumbo-Visma2:42:21
2.Rui CostaUAE Team Emirates
3.Geraint ThomasTeam INEOS
4.Michael WoodsEF Education First
5.David GauduGroupama-FDJ
6.Felix GrossschartnerBora-hansgrohe
7.Jan HirtAstana Pro Team
8.Emanuel BuchmannBora-hansgrohe
9.Steven KruijswijkTeam Jumbo-Visma
10.Ilnur ZakarinTeam Katusha-Alpecin
11.Hugh CarthyEF Education First00:06
12.Simon SpilakTeam Katusha-Alpecin00:19
13.James KnoxDeceuninck-Quick Step00:26
14.Carl Fredrik HagenLotto Soudal
15.Carlos BetancurMovistar Team
16.Joe DombrowskiEF Education First
17.Eduardo SepulvedaMovistar Team
18.Tanel KangertEF Education First
19.Mathias FrankAG2R La Mondiale
20.Gianluca BrambillaTrek-Segafredo
21.Nans PetersAG2R La Mondiale
22.Riccardo ZoidlCCC Team
23.Guillaume MartinWanty-Gobert Cycling Team
24.Roland ThalmannSwiss Cycling Team00:45
25.Joey RosskopfCCC Team01:21
26.Hermann PernsteinerBahrain-Merida
27.Dylan van BaarleTeam INEOS01:35
28.Patrick SchellingSwiss Cycling Team01:44
29.Sébastien ReichenbachGroupama-FDJ
30.Julien BernardTrek-Segafredo
31.Niklas EgTrek-Segafredo
32.Damien HowsonMitchelton-Scott
33.Winner AnaconaMovistar Team
34.Kenny ElissondeTeam INEOS01:47
35.Simone PetilliUAE Team Emirates
36.Nicolas RocheTeam Sunweb01:52
37.Aimé de GendtWanty-Gobert Cycling Team
38.Merhawi KudusAstana Pro Team02:02
39.Thomas de GendtLotto Soudal02:17
40.Thomas DegandWanty-Gobert Cycling Team
41.Diego RosaTeam INEOS
42.Matteo BadilattiSwiss Cycling Team
43.Daniel Felipe MartinezEF Education First02:42
44.Simon PellaudSwiss Cycling Team03:05
45.Louis MeintjesTeam Dimension Data03:14
46.Sander ArmeeLotto Soudal
47.Łukasz OwsianCCC Team
48.Tsgabu GrmayMitchelton-Scott
49.Clément ChevrierAG2R La Mondiale
50.Edward RavasiUAE Team Emirates
51.Jonas GregaardAstana Pro Team03:39
52.Mathias FluckigerSwiss Cycling Team03:52
53.Odd Christian EikingWanty-Gobert Cycling Team03:57
54.Danilo WyssTeam Dimension Data
55.Alexis GougeardAG2R La Mondiale
56.Kilian FrankinyGroupama-FDJ
57.Jaime CastrilloMovistar Team04:44
58.Eros CapecchiDeceuninck-Quick Step
59.Frederik BackaertWanty-Gobert Cycling Team
60.Andrea PasqualonWanty-Gobert Cycling Team
61.Davide VillellaAstana Pro Team
62.Claudio ImhofSwiss Cycling Team05:28
63.Jonas VingegaardTeam Jumbo-Visma
64.Jonathan Klever CaicedoEF Education First06:02
65.Patrick BevinCCC Team06:44
66.Xandro MeurisseWanty-Gobert Cycling Team
67.Johannes FrohlingerTeam Sunweb07:15
68.Florian StorkTeam Sunweb07:58
69.Lennard KamnaTeam Sunweb
70.Remco EvenepoelDeceuninck-Quick Step08:08
71.Pavel KochetkovTeam Katusha-Alpecin08:26
72.Sonny ColbrelliBahrain-Merida09:20
73.Alexandr RiabushenkoUAE Team Emirates
74.Simone ConsonniUAE Team Emirates
75.Francisco José VentosoCCC Team
76.Michael StorerTeam Sunweb
77.Will BartaCCC Team
78.Eduard PradesMovistar Team
79.Jorge ArcasMovistar Team
80.Vyacheslav KuznetsovTeam Katusha-Alpecin
81.Victor CampenaertsLotto Soudal
82.Ben SwiftTeam INEOS
83.Cameron MeyerMitchelton-Scott09:34
84.Dmitry StrakhovTeam Katusha-Alpecin
85.Stefan KungGroupama-FDJ10:33
86.Benjamin ThomasGroupama-FDJ
87.William BonnetGroupama-FDJ
88.Harm VanhouckeLotto Soudal11:53
89.Jaco VenterTeam Dimension Data12:33
90.Tony MartinTeam Jumbo-Visma
91.Markel IrizarTrek-Segafredo
92.Gediminas BagdonasAG2R La Mondiale13:25
93.Jan TratnikBahrain-Merida15:02
94.Luka PibernikBahrain-Merida
95.Silvan DillierAG2R La Mondiale
96.Jay Robert ThomsonTeam Dimension Data
97.Ryan MullenTrek-Segafredo
98.Meiyin WangBahrain-Merida
99.Nico DenzAG2R La Mondiale
100.Michael AlbasiniMitchelton-Scott
101.Will ClarkeTrek-Segafredo16:29
102.Callum ScotsonMitchelton-Scott
103.Tom BohliUAE Team Emirates
104.Christoph PfingstenBora-hansgrohe
105.Fabio SabatiniDeceuninck-Quick Step17:15
106.Filippo GannaTeam INEOS17:23
107.Davide MartinelliDeceuninck-Quick Step
108.Vasil KiryienkaTeam INEOS
109.Florian SenechalDeceuninck-Quick Step
110.Daniil FominykhAstana Pro Team17:28
111.Nikita StalnovAstana Pro Team
112.Rasmus IversenLotto Soudal
113.Maciej BodnarBora-hansgrohe17:45
114.Erik BaskaBora-hansgrohe
115.Shane ArchboldBora-hansgrohe17:53
116.Jos van EmdenTeam Jumbo-Visma18:18
117.Lennard HofstedeTeam Jumbo-Visma
118.Matteo MoschettiTrek-Segafredo
DNFPatrick MullerSwiss Cycling Team
DNFNeilson PowlessTeam Jumbo-Visma
DNFChad HagaTeam Sunweb
DNSNathan BrownEF Education First
DNSElia VivianiDeceuninck-Quick Step
DNSGiacomo NizzoloTeam Dimension Data
DNSLéo VincentGroupama-FDJ
DNSRodrigo ContrerasAstana Pro Team
DNSAndrey AmadorMovistar Team

Klasyfikacja generalna po 4. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Primož RoglicTeam Jumbo-Visma15:05:13
2.Rui CostaUAE Team Emirates00:12
3.David GauduGroupama-FDJ00:16
4.Geraint ThomasTeam INEOS00:26
5.Felix GrossschartnerBora-hansgrohe00:29
6.Steven KruijswijkTeam Jumbo-Visma00:37
7.Michael WoodsEF Education First00:38
8.Emanuel BuchmannBora-hansgrohe00:39
9.Carlos BetancurMovistar Team00:57
10.Simon SpilakTeam Katusha-Alpecin01:00
11.Ilnur ZakarinTeam Katusha-Alpecin
12.Mathias FrankAG2R La Mondiale01:05
13.Eduardo SepulvedaMovistar Team01:09
14.Guillaume MartinWanty-Gobert Cycling Team
15.Carl Fredrik HagenLotto Soudal01:11
16.James KnoxDeceuninck-Quick Step01:31
17.Tanel KangertEF Education First01:59
18.Riccardo ZoidlCCC Team02:00
19.Damien HowsonMitchelton-Scott02:19
20.Winner AnaconaMovistar Team02:23
21.Sébastien ReichenbachGroupama-FDJ02:32
22.Nans PetersAG2R La Mondiale02:43
23.Joey RosskopfCCC Team03:09
24.Julien BernardTrek-Segafredo04:01
25.Merhawi KudusAstana Pro Team04:03
26.Daniel Felipe MartinezEF Education First04:21
27.Matteo BadilattiSwiss Cycling Team04:24
28.Gianluca BrambillaTrek-Segafredo04:26
29.Niklas EgTrek-Segafredo05:02
30.Hugh CarthyEF Education First05:40
31.Thomas de GendtLotto Soudal06:01
32.Louis MeintjesTeam Dimension Data06:29
33.Joe DombrowskiEF Education First06:43
34.Hermann PernsteinerBahrain-Merida06:57
35.Nicolas RocheTeam Sunweb07:18
36.Dylan van BaarleTeam INEOS07:20
37.Simone PetilliUAE Team Emirates07:25
38.Thomas DegandWanty-Gobert Cycling Team08:19
39.Simon PellaudSwiss Cycling Team08:45
40.Edward RavasiUAE Team Emirates08:48
41.Patrick BevinCCC Team08:58
42.Clément ChevrierAG2R La Mondiale09:21
43.Mathias FluckigerSwiss Cycling Team09:37
44.Danilo WyssTeam Dimension Data09:58
45.Kilian FrankinyGroupama-FDJ10:02
46.Tsgabu GrmayMitchelton-Scott10:21
47.Roland ThalmannSwiss Cycling Team11:28
48.Davide VillellaAstana Pro Team11:45
49.Jonathan Klever CaicedoEF Education First12:38
50.Jaime CastrilloMovistar Team13:06
51.Łukasz OwsianCCC Team13:20
52.Jonas GregaardAstana Pro Team14:37
53.Jan HirtAstana Pro Team14:50
54.Sonny ColbrelliBahrain-Merida15:08
55.Patrick SchellingSwiss Cycling Team16:35
56.Xandro MeurisseWanty-Gobert Cycling Team17:20
57.Michael StorerTeam Sunweb17:43
58.Kenny ElissondeTeam INEOS19:06
59.Andrea PasqualonWanty-Gobert Cycling Team19:24
60.Cameron MeyerMitchelton-Scott19:29
61.Diego RosaTeam INEOS19:39
62.Stefan KungGroupama-FDJ19:56
63.Eduard PradesMovistar Team20:01
64.Ben SwiftTeam INEOS20:02
65.Aimé de GendtWanty-Gobert Cycling Team21:04
66.Alexis GougeardAG2R La Mondiale21:22
67.Frederik BackaertWanty-Gobert Cycling Team21:50
68.Odd Christian EikingWanty-Gobert Cycling Team23:22
69.Florian StorkTeam Sunweb25:24
70.Lennard HofstedeTeam Jumbo-Visma25:25
71.Eros CapecchiDeceuninck-Quick Step25:32
72.Pavel KochetkovTeam Katusha-Alpecin26:08
73.Jorge ArcasMovistar Team26:33
74.Jonas VingegaardTeam Jumbo-Visma27:14
75.Benjamin ThomasGroupama-FDJ
76.Claudio ImhofSwiss Cycling Team27:22
77.Sander ArmeeLotto Soudal27:50
78.Michael AlbasiniMitchelton-Scott28:26
79.Francisco José VentosoCCC Team28:30
80.Nico DenzAG2R La Mondiale28:37
81.Dmitry StrakhovTeam Katusha-Alpecin28:51
82.Remco EvenepoelDeceuninck-Quick Step28:58
83.Vyacheslav KuznetsovTeam Katusha-Alpecin29:25
84.Tony MartinTeam Jumbo-Visma31:17
85.Will BartaCCC Team31:23
86.Victor CampenaertsLotto Soudal32:12
87.Silvan DillierAG2R La Mondiale32:22
88.Lennard KamnaTeam Sunweb33:25
89.Filippo GannaTeam INEOS33:32
90.Harm VanhouckeLotto Soudal33:43
91.Vasil KiryienkaTeam INEOS35:16
92.Jan TratnikBahrain-Merida35:35
93.Luka PibernikBahrain-Merida36:58
94.Johannes FrohlingerTeam Sunweb37:05
95.William BonnetGroupama-FDJ38:22
96.Callum ScotsonMitchelton-Scott38:35
97.Markel IrizarTrek-Segafredo41:22
98.Christoph PfingstenBora-hansgrohe41:25
99.Simone ConsonniUAE Team Emirates41:54
100.Jaco VenterTeam Dimension Data42:20
101.Nikita StalnovAstana Pro Team43:54
102.Tom BohliUAE Team Emirates44:20
103.Gediminas BagdonasAG2R La Mondiale45:50
104.Maciej BodnarBora-hansgrohe46:22
105.Jos van EmdenTeam Jumbo-Visma49:41
106.Daniil FominykhAstana Pro Team49:58
107.Florian SenechalDeceuninck-Quick Step53:03
108.Jay Robert ThomsonTeam Dimension Data53:19
109.Shane ArchboldBora-hansgrohe54:22
110.Meiyin WangBahrain-Merida54:24
111.Alexandr RiabushenkoUAE Team Emirates55:24
112.Ryan MullenTrek-Segafredo57:26
113.Will ClarkeTrek-Segafredo58:57
114.Fabio SabatiniDeceuninck-Quick Step59:01
115.Matteo MoschettiTrek-Segafredo1:00:54
116.Davide MartinelliDeceuninck-Quick Step1:03:10
117.Erik BaskaBora-hansgrohe1:07:02
118.Rasmus IversenLotto Soudal1:11:08

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: