Daan Olivier przedwcześnie kończy karierę

Holender Daan Olivier opuścił zespół Jumbo-Visma i podjął decyzję o zakończeniu sportowej kariery, w wieku zaledwie 26 lat.

Kolarz z Niderlandów dorastał w kontynentalnym Rabobanku a początku tej dekady, w 2014 roku na zawodowstwo przechodząc pod skrzydłami zespołu Giant-Shimano (dziś Team Sunweb). Po dwóch sezonach kolarstwo porzucił, jako przyczyny podając przetrenowanie i zniechęcenie. W 2017 roku do sportu wrócił, lądując w ekipie LottoNL-Jumbo (dziś Jumbo-Visma).

W grupie Richarda Plugge'a wyników nie miał, prześladowały go za to kontuzje. Upadek w maju 2018 roku skończył się kontuzją kolana, która apogeum osiągnęła podczas tegorocznego Wyścigu Dookoła Kraju Basków. Olivier wycofał się z rywalizacji i w kolejnych tygodniach zdecydował się na rozbrat z kolarstwem.

Wśród najlepszych wyników Oliviera są 3. miejsce w Tour de Bretagne i 4. miejsce w Tour de l'Ain (2012) czy 8. w Vuelta a Burgos (2014).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: