Amstel Gold Race 2019. Ostatnia szansa Grega van Avermaeta

Greg van Avermaet

Na trasie Amstel Gold Race (21 kwietnia) wiosenne starty w klasykach zakończy lider CCC Team, Greg van Avermaet.

Mistrz olimpijski za sobą ma solidną, acz nieokraszoną zwycięstwem kampanię klasyków na brukach. 33-latek wywalczył trzecie miejsce w E3 BinckBank Clasic oraz drugie w Omloop Het Nieuwsblad, a na dalszych pozycjach zakończył Ronde van Vlaanderen i Paryż-Roubaix.

Dla lidera CCC Team Amstel Gold Race to ostatni start wiosny. Belg w przeszłości na trasie holenderskiej imprezy w 2015 roku wywalczył piąte miejsce, natomiast w ostatnich dwóch sezonach do mety docierał w drugiej dziesiątce.

Amstel Gold Race jest moją ostatnią szansą by wywalczyć dobry wynik na wiosnę. Po Paryż-Roubaix byłem bardzo zawiedziony, bo nogi miałem na wynik o wiele lepszy. Ostatni start motywuje by spróbować coś zmienić. Przez całą wiosnę byłem w dobrej formie i choć zabrakło wyniku, prezentowałem się równo. Byłoby miło zakończyć pierwszą część sezonu wysokim miejscem w niedzielę

powiedział.

Spośród całego tryptyku Amstel Gold Race to wyścig, który najbardziej mi odpowiada. Mamy zawodników, którzy potrafią atakować, a w przeciwieństwie do wyścigów na brukach, nie sądzę, że to na nas spoczywa odpowiedzialność za kontrolowanie wyścigu

dodał.

Van Avermaet na trasie “Piwego Wyścigu” stanie wraz Patrickiem Bevinem, Alessandro De Marchim, Jonasem Kochem, Serge Pauwelsem, Michaelem Schärem, Łukaszem Wiśniowskim.