Amstel Gold Race 2019. Michał Kwiatkowski na czele Team Sky

Michał Kwiatkowski poprowadzi brytyjską ekipę Sky na trasie pierwszej odsłony ardeńskiego tryptyku, Amstel Gold Race (21 kwietnia).

Mistrzowi Polski pomoże jego rodak Michał Gołaś oraz prowadzony przez niego zespół z Woutem Poelsem, Diego Rosą, Dylanem van Baarle, Eddiem Dunbarem i Davidem de la Cruzem.

Polak wygrał "Piwny Wyścig" w 2015 roku, w sezonie 2017 zajął drugie miejsce, w 2013 czwarte, a w 2014 piąte. W tym sezonie ardeński tryptyk ponownie znajduje się na jego celowniku i jest drugim po Mediolan-San Remo ważnym celem wiosny.

Kwiatkowski do Holandii zmierza po dobrym początku sezonu. 28-latek spokojnie rozpoczął ściganie w lutym, a w marcu na koncie zapisał 3. miejsca w Mediolan-San Remo oraz Paryż-Nicea. W kwietniu Polak ładnie rozpoczął Wyścig Dookoła Kraju Basków, ale po kraksie na 3. etapie zrezygnował z dalszej rywalizacji. 10-dniowa przerwa od rywalizacji powinna być wystarczająca by zregenerować się przed "Piwnym Wyścigiem".

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: