Wiadomości

Paryż-Roubaix 2019. Nils Politt nadzieją Katusha-Alpecin

Niemiec Nils Politt poprowadzi zespół Katusha-Alpecin na trasie Paryż-Roubaix.

25-latek, siódmy zawodnik ubiegłorocznego “Piekła Północy”, w tym roku ponownie stanie na starcie z zamiarem zmieszczenia się w pierwszej dziesiątce.

Politt póki co świetnie wypadał na flandryjskich brukach, notując 6. miejsce w E3 BinckBank Classic i 5. w Ronde van Vlaanderen.

Nogi kręcą dobrze. Czekam na ten start i myślę, że stać mnie na dobry wynik, ale w tym wyścigu nigdy nic nie wiadomo. Można mieć pecha, złapać gumę, można zostać z tyłu w momencie pęknięcia grupy lub kraksy i to koniec. To taka wojna. Celem jest miejsce w pierwszej dziesiątce

– zapowiedział.

Tyczkowaty kolarz z Kolonii przygotowuje się do startu w oparciu o wskazówki dyrektora sportowego ekipy, Dirka Demola. Ten bruki Paryż-Roubaix ujarzmił w 1988 roku, a ostatnie 20 lat spędził w roli dyrektora sportowego.

Dirk wygrał ten wyścig, ma więc sporo doświadczenia i informacji. Wygrał po ucieczce, ale był dobrym kolarzem i myślę, że jest dobrym mentorem

– zaznaczył Politt.

Paryż-Roubaix jest super, lubię jeździć po kostce. Nie lubię Alp, jestem na te przełęcze za ciężki. Ale przy 80 kilogramach jestem gotowy na bruki. Lubię walczyć o pozycje, lubię kiedy wyścig jest trudny od startu, nie odpowiadają mi spokojne początki etapów. To na Paryż-Roubaix jest fajne, cały czas się dzieje

– tłumaczył.

Politt w niedzielę listę startową podpisze z Jenthe Biermansem, Jensem Debusschere, Marco Hallerem, Reto Hollensteinem, Wiaczesławem Kuzniecowem oraz Madsem Würtzem Schmidtem.

Paweł Gadzała

28 kwietnia 2024, 17:29

Tour de Romandie 2024: etap 4. Richard Carapaz triumfuje w Leysin, Carlos Rodriguez liderem

Richard Carapaz (EF Education-EasyPost) triumfował na mecie czwartego, królewskiego etapu Tour de Romandie.

27 kwietnia 2024, 16:17