Healthy Ageing Tour 2019: etap 2. Mieke Kröger najszybsza

Niemka Mieke Kröger (Team Virtu Cycling Women) wygrała drugi odcinek holenderskiego wyścigu Healthy Ageing Tour.

25-latka na metę dotarła 13 sekund przed swoją rodaczką Romy Kasper oraz 15 sekund przed prowadzącą większą grupkę Belgijką Jolien D'Hoore (Boels Dolmans).

Najwyżej sklasyfikowana Polka, Marta Jaskulska, zajęła 46. miejsce, metę osiągając 29 sekund za zwycięską Niemką.

W klasyfikacji generalnej prowadzenie utrzymała zwycięska na pierwszym etapie Finka Lepistö (Trek-Segafredo Women).

W holenderskim wyścigu startuje 8 Polek. W barwach Trek-Segafredo Women jedzie Anna Plichta, w zespole Equano-Wase Zon Cycling Team Karolina Perekitko, natomiast w barwach reprezentacji Polki występują Marta Jaskulska, Nikol Płosaj, Dorota Przęzak, Kaja Rysz, Weronika Humelt i Anna Sagan.

Wyniki 2. etapu Healthy Ageing Tour 2019 (2.1), Surhuisterveen - Surhuisterveen (134.4km):

Poz.ZawodniczkaGrupaCzas
1.Mieke KrögerTeam Virtu Cycling3:23:10
2.Romy KasperReprezentacja Niemiec00:13
3.Jolien D'HooreBoels Dolmans00:15
4.Lorena WiebesParkhotel Valkenburg
5.Lisa KleinCanyon-SRAM Racing
6.Lucy GarnerHitec Products - Birk Sport
7.Lotta LepistöTrek - Segafredo
8.Susanne AndersenReprezentacja Norwegii
9.Kirsten WildWNT-Rotor Pro Cycling Team
10.Barbara GuarischiTeam Virtu Cycling00:17
11.Ellen van DijkTrek - Segafredo
12.Lonneke UnekenHitec Products - Birk Sport
13.Julia SoekReprezentacja Holandii
14.Amy PietersBoels Dolmans
15.Janine van der MeerParkhotel Valkenburg
16.Anouska KosterTeam Virtu Cycling
17.Christine MajerusBoels Dolmans
18.Nina KesslerRegioteam Noord-Holland
19.Pfeiffer GeorgiReprezentacja Wielkiej Brytanii
20.Emilie MobergTeam Virtu Cycling
21.Kaat HannesReprezentacja Belgii
22.Nienke WasmusBiehler Pro Cycling
23.Marta TagliaferroHitec Products - Birk Sport
24.Lisa BrennauerWNT-Rotor Pro Cycling Team
25.Daniela GaßEquano-Wase Zon CT
26.Natalie van GoghBiehler Pro Cycling
27.Rhona CallanderReprezentacja Wielkiej Brytanii
28.Laura SüßemilchReprezentacja Niemiec
29.Karlijn SwinkelsReprezentacja Holandii
30.Kylie WaterreusReprezentacja Holandii
31.Amber Van Der HulstJan van Arckel
32.Teuntje BeekhuisBiehler Pro Cycling
33.Amalie LutroHitec Products - Birk Sport
34.Henrietta ColborneBiehler Pro Cycling
35.Julie SolvangHitec Products - Birk Sport00:25
36.Jessica RobertsReprezentacja Wielkiej Brytanii
37.Saartje VandenbrouckeReprezentacja Belgii
38.Sara PentonTeam Virtu Cycling
39.Chanella StougjeHitec Products - Birk Sport
40.Mareille MeijeringTeam Drenthe
41.Fien DelbaereReprezentacja Belgii
42.Ingrit VerhoeffTeam Rogelli-Gyproc-APB
43.Rotem GafinovitzCanyon-SRAM Racing
44.Alice BarnesCanyon-SRAM Racing
45.Sylvie SwinkelsParkhotel Valkenburg00:29
46.Marta JaskulskaReprezentacja Polski
47.Letizia PaternosterTrek - Segafredo
48.Ane Santesteban GonzalezWNT-Rotor Pro Cycling
49.Nicole SteigengaReprezentacja Holandii
50.Jip van den BosBoels Dolmans
51.Lea Lin TeutenbergWNT-Rotor Pro Cycling Team
52.Katharina HechlerReprezentacja Niemiec
53.Lauretta HansonTrek - Segafredo00:34
54.Skylar SchneiderBoels Dolmans
55.Anna PlichtaTrek - Segafredo
56.Trixi WorrackTrek - Segafredo
57.Ann-Sophie DuyckParkhotel Valkenburg
58.Line Marie GulliksenReprezentacja Norwegii00:36
59.Loes AdegeestParkhotel Valkenburg00:39
60.Anna van der BreggenBoels Dolmans00:47
61.Weronika HumeltReprezentacja Polski03:36
62.Jesse VandenbulckeReprezentacja Belgii
63.Gaia TortolinaEquano-Wase Zon CT
64.Berdine BakkerTeam Loving Potatoes
65.Dorota PrzezakReprezentacja Polski
66.Tanja ErathCanyon-SRAM Racing
67.Elyse FraserEquano-Wase Zon CT
68.Cathalijne HoolwerfTeam Rogelli-Gyproc-APB
69.Hanneke De GoejeSWABO Women Development Team
70.Eva JonkersTeam Rogelli-Gyproc-APB
71.Anna SaganReprezentacja Polski
72.Kim BaptistaRegioteam Noord-Holland
73.Birgitte RavndalReprezentacja Norwegii
74.Inez BeijerSWABO Women Development Team
75.Lisa KüllmerReprezentacja Niemiec
76.Kaja RyszReprezentacja Polski
77.Lone MeertensReprezentacja Belgii
78.Esmée PeperkampTeam Loving Potatoes
79.Melanie KlementBiehler Pro Cycling
80.Aranka Lisanne BerendsMerida - Adelaar Ladies CT
81.Nikol PlosajReprezentacja Polski
82.Louise HansenTeam Virtu Cycling
83.Rixt HooglandNWVG - Uplus
84.Minke BakkerJan van Arckel
85.Wendy OosterwoudNWVG - Uplus
86.Maartje De BoerRegioteam Noord-Holland
87.Esther Van LeeuweRestore Cycling Team
88.Merel HofmanBiehler Pro Cycling
89.Vibeke LystadReprezentacja Norwegii
90.Yva GelukMerida - Adelaar Ladies CT
91.Lieke V.D. DraaijSWABO Women Development Team
92.Gwenno HughesRegioteam Noord-Holland
93.Britt KnavenTeam Rogelli-Gyproc-APB
94.Nathalie BexTeam Rogelli-Gyproc-APB
95.Maria van 'T GeloofReprezentacja Holandii
96.Nicole ClerxTeam Drenthe
97.Maaike MeistrokJan van Arckel
98.Rebecca RaybouldReprezentacja Wielkiej Brytanii
99.Karolina PerekitkoEquano-Wase Zon CT
100.Floor WeerinkTeam Drenthe
101.Eva BijwaardSWABO Women Development Team
102.Stine BorgliReprezentacja Norwegii
103.Kathrin HammesWNT-Rotor Pro Cycling Team
104.Tessa PaardekooperMerida - Adelaar Ladies CT
105.Aafke SoetWNT-Rotor Pro Cycling Team
106.Maaike BoogaardReprezentacja Holandii
107.Dorothea HeitzmannReprezentacja Niemiec
108.Anna DochertyReprezentacja Wielkiej Brytanii
109.Anneke DijkstraTeam Drenthe
110.Ilse MiltenburgRestore Cycling Team
111.Mathea NeijmeijerTeam Drenthe
112.Manon De BoerNWVG - Uplus
113.Bente Van TeeselingJan van Arckel
114.Shari BossuytTeam Rogelli-Gyproc-APB03:51
115.Anne Marijn Van Der GraafNWVG - Uplus11:27
116.Dèvon KuijstermansTeam Loving Potatoes11:37
DNF.Josie KnightReprezentacja Wielkiej Brytanii
DNF.Laura Van RegenmortelSWABO Women Development Team
DNF.Charlotte BroughtonLiv AWOL Cycling Team
DNS.Christa RiffelCanyon-SRAM Racing

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

Poz.ZawodniczkaGrupaCzas
1.Lotta LepistöTrek - Segafredo6:04:49
2.Lisa KleinCanyon-SRAM Racing00:01
3.Jolien D'HooreBoels Dolmans00:04
4.Christine MajerusBoels Dolmans00:08
5.Kirsten WildWNT-Rotor Pro Cycling Team00:10
6.Lorena WiebesParkhotel Valkenburg
7.Amy PietersBoels Dolmans
8.Ellen van DijkTrek - Segafredo00:11
9.Anouska KosterTeam Virtu Cycling
10.Barbara GuarischiTeam Virtu Cycling00:12
11.Natalie van GoghBiehler Pro Cycling
12.Rhona CallanderReprezentacja Wielkiej Brytanii
13.Jessica RobertsReprezentacja Wielkiej Brytanii00:20
14.Alice BarnesCanyon-SRAM Racing
15.Mieke KrögerTeam Virtu Cycling03:59
16.Romy KasperReprezentacja Niemiec04:14
17.Lisa BrennauerWNT-Rotor Pro Cycling Team04:27
18.Lucy GarnerHitec Products - Birk Sport04:28
19.Susanne AndersenReprezentacja Norwegii
20.Janine van der MeerParkhotel Valkenburg04:30
21.Julia SoekReprezentacja Holandii
22.Lonneke UnekenHitec Products - Birk Sport
23.Nina KesslerRegioteam Noord-Holland
24.Nienke WasmusBiehler Pro Cycling
25.Pfeiffer GeorgiNational Team Great Britain
26.Amber Van Der HulstJan van Arckel
27.Kaat HannesReprezentacja Belgii
28.Teuntje BeekhuisBiehler Pro Cycling
29.Laura SüßemilchReprezentacja Niemiec
30.Emilie MobergTeam Virtu Cycling
31.Marta TagliaferroHitec Products - Birk Sport
32.Sara PentonTeam Virtu Cycling04:38
33.Rotem GafinovitzCanyon-SRAM Racing
34.Fien DelbaereReprezentacja Belgii
35.Julie SolvangHitec Products - Birk Sport
36.Mareille MeijeringTeam Drenthe
37.Nicole SteigengaReprezentacja Holandii04:40
38.Lea Lin TeutenbergWNT-Rotor Pro Cycling Team04:42
39.Marta JaskulskaReprezentacja Polski
40.Letizia PaternosterTrek - Segafredo
41.Jip van den BosBoels Dolmans
42.Lauretta HansonTrek - Segafredo04:47
43.Ann-Sophie DuyckParkhotel Valkenburg
44.Trixi WorrackTrek - Segafredo
45.Anna PlichtaTrek - Segafredo
46.Skylar SchneiderBoels Dolmans
47.Line Marie GulliksenReprezentacja Norwegii04:49
48.Anna van der BreggenBoels Dolmans05:00
49.Jesse VandenbulckeReprezentacja Belgii07:49
50.Cathalijne HoolwerfTeam Rogelli-Gyproc-APB
51.Tanja ErathCanyon-SRAM Racing
52.Dorota PrzezakReprezentacja Polski
53.Weronika HumeltReprezentacja Polski
54.Nikol PlosajReprezentacja Polski
55.Melanie KlementBiehler Pro Cycling
56.Inez BeijerSWABO
57.Esmée PeperkampTeam Loving Potatoes
58.Merel HofmanBiehler Pro Cycling
59.Stine BorgliReprezentacja Norwegii
60.Louise HansenTeam Virtu Cycling
61.Bente Van TeeselingJan van Arckel
62.Yva GelukMerida - Adelaar Ladies CT
63.Eva BijwaardSWABO
64.Gwenno HughesRegioteam Noord-Holland
65.Tessa PaardekooperMerida - Adelaar Ladies CT
66.Britt KnavenTeam Rogelli-Gyproc-APB
67.Daniela GaßEquano-Wase Zon CT08:09
68.Kylie WaterreusReprezentacja Holandii
69.Amalie LutroHitec Products - Birk Sport
70.Karlijn SwinkelsReprezentacja Holandii
71.Henrietta ColborneBiehler Pro Cycling
72.Ingrit VerhoeffTeam Rogelli-Gyproc-APB08:17
73.Saartje VandenbrouckeReprezentacja Belgii
74.Chanella StougjeHitec Products - Birk Sport
75.Katharina HechlerReprezentacja Niemiec08:21
76.Sylvie SwinkelsParkhotel Valkenburg
77.Ane Santesteban GonzalezWNT-Rotor Pro Cycling
78.Loes AdegeestParkhotel Valkenburg08:31
79.Gaia TortolinaEquano-Wase Zon CT11:28
80.Berdine BakkerTeam Loving Potatoes
81.Eva JonkersTeam Rogelli-Gyproc-APB
82.Hanneke De GoejeSWABO
83.Lisa KüllmerReprezentacja Niemiec
84.Kim BaptistaRegioteam Noord-Holland
85.Anna SaganReprezentacja Polski
86.Aranka Lisanne BerendsMerida - Adelaar Ladies CT
87.Kaja RyszReprezentacja Polski
88.Lone MeertensReprezentacja Belgii
89.Minke BakkerJan van Arckel
90.Karolina PerekitkoEquano-Wase Zon CT
91.Vibeke LystadReprezentacja Norwegii
92.Elyse FraserEquano-Wase Zon CT
93.Nathalie BexTeam Rogelli-Gyproc-APB
94.Maria van 'T GeloofReprezentacja Holandii
95.Maartje De BoerRegioteam Noord-Holland
96.Lieke V.D. DraaijSWABO
97.Wendy OosterwoudNWVG - Uplus
98.Esther Van LeeuweRestore Cycling Team
99.Ilse MiltenburgRestore Cycling Team
100.Kathrin HammesWNT-Rotor Pro Cycling Team
101.Rixt HooglandNWVG - Uplus
102.Maaike BoogaardReprezentacja Holandii
103.Aafke SoetWNT-Rotor Pro Cycling Team
104.Floor WeerinkTeam Drenthe
105.Nicole ClerxTeam Drenthe
106.Rebecca RaybouldReprezentacja Wielkiej Brytanii
107.Dorothea HeitzmannReprezentacja Niemiec
108.Maaike MeistrokJan van Arckel
109.Anna DochertyNational Team Great Britain
110.Mathea NeijmeijerTeam Drenthe
111.Manon De BoerNWVG - Uplus
112.Shari BossuytTeam Rogelli-Gyproc-APB11:43
113.Anneke DijkstraTeam Drenthe18:54
114.Anne Marijn Van Der GraafNWVG - Uplus19:19
115.Dèvon KuijstermansTeam Loving Potatoes19:29
116.Birgitte RavndalReprezentacja Norwegii19:36

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: