Mediolan-San Remo 2019. Vincenzo Nibali po raz drugi na Via Roma?

Bardzo mocną siódemkę na sobotni wyścig Mediolan-San Remo wystawiła ekipa Bahrain-Merida. Liderem ekipy zostanie zwycięzca sprzed roku - Vincenzo Nibali.

Tirreno-Adriatico pokazało, że moja forma rośnie. Mediolan-San Remo to chyba najtrudniejszy do interpretacji wyścig i to jest jego wielki urok. Nie będzie łatwo powtórzyć zadanie z zeszłego roku, ale zrobię co w mojej mocy, aby spróbować

zadeklarował Włoch.

Dla 34-letniego kolarza to jedenasty start w tej imprezie. Do tej pory, oprócz ubiegłorocznego zwycięstwa, stał na podium w roku 2012, gdy zajął 3. miejsce, przegrywając z Fabianem Cancellarą oraz Simonem Gerransem.

Mediolan-San Remo. Grande Vincenzo Nibali

Skład ekipy Bahrain-Merida przewiduje różne scenariusze. Nibalego wspierać będzie bardzo szybki Sonny Colbrelli, który już trzykrotnie plasował się w top10 na Via Roma.

Dodatkowym wsparciem będzie Matej Mohorić, którego styl jazdy bardzo przypomina ten "Rekina z Mesyny". Bardzo dynamiczny i świetny na zjazdach Słoweniec swoją cegiełkę do zwycięstwa Nibalego dołożył już w ubiegłym sezonie. Możemy się spodziewać podkręcania tempa przez 24-latka na Cipressie oraz Poggio.

Debiutować na trasie sobotnich "wiosennych mistrzostw świata" będzie Dylan Teuns - dynamiczny Belg wielokrotnie, który pokazywał już, że potrafi pojechać dobrze nie tylko tygodniówki ale także wyścigi klasyczne. Podia Il Lombardia czy Walońskiej Strzały są tego najlepszym dowodem.

Henrich Hausler, mimo że najlepsza lata kariery ma już za sobą, na pewno będzie ważnym ogniwem w ekipie Bahrain-Merida. Australijczyk na Mediolan San Remo stał już na podium - w 2009 roku musiał uznać wyższość Marka Cavendisha.

Skład uzupełniają Kristijan Koren oraz Marcel Sieberg.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: