Tirreno-Adriatico 2019: etap 1. Mitchelton-Scott przed Jumbo-Visma

Australijska grupa Mitchelton-Scott wygrała w toskańskiej miejscowości Camaiore jazdę drużynową na czas, pierwszy odcinek wyścigu Tirreno-Adriatico.

Drugi rezultat, gorszy o 7 sekund, zapisali zawodnicy holenderskiej ekipy Jumbo-Visma. Podium dnia dopełniła grupa Sunweb.

Koszulkę lidera założył Australijczyk Michael Hepburn (Mitchelton-Scott).

Polski CCC Team zajął w tej stawce 12. miejsce, notując stratę 1:12, natomiast niemiecka grupa Bora-hansgrohe, z Rafałem Majką i Maciejem Bodnarem, po kraksie, sklasyfikowana została na 19. miejscu.

Na płaskiej trasie w położonej nad wybrzeżem Morza Tyrreńskiego pierwszych kolarzy przywitał deszcz i wiatr. Rywalizacja w tych warunkach pechowo rozpoczęła się dla zawodników Bora-hansgrohe - 3,5 kilometra po starcie przechodzący przez drogę kibic spowodował kraksę Rafała Majki i Oscara Gatto.

Na czele tabeli szybko znaleźli się kolarze Deceuninck-Quick Step, którzy całą trasę pokonywali w deszczu. Belgijski skład na prowadzeniu zluzowali jednak wkrótce kolarze Jumbo-Visma, prowadzeni przez Niemca Tony'ego Martina i Josa van Emdema. Holenderska drużyna, w klasyfikacji generalanej licząca na Primoża Roglicia, na ostatnich 10 kilometrach miała już lepsze warunki i zapisała wynik o 30 sekund lepszy od podopiecznych Lefevere'a. Rezultat ten stał się wyznacznikiem dla pozostałych zespołów, acz żadnemu z nich nie udało się do niego zbliżyć.

Ponad minutę straty do Roglicia i spółki zapisali kolarze CCC Team, natomiast jadący już w lepszych warunkach pogodowych zespół Sky straty ograniczył do 40 sekund.

Na półmetku dobrze wyglądali kolarze Sunwebu i Mitchelton-Scott, do odrobienia mając tylko kilka sekund do prowadzących tam zawodników Deceuninck-Quick Step. Niemiecki zespół zdołał zbliżyć się do wyniku Jumbo-Visma, ale na mecie zapisał 15 sekund straty, natomiast australijski skład, złożony w większości ze specjalistów w jeździe na czas, zdołał poprawić wyśrubowany rezultat holenderskiej grupy.

Pokonanie 21,5 kilometra w 22 minuty i 25 sekund dało Michaelowi Hepburnowi koszulkę lidera wyścigu, a na dobrej pozycji przed kolejnymi odcinkami postawiło Adama Yatesa.

Wyniki 1. etapu Tirreno-Adriatico 2019 (2.WT), Lido di Camaiore (21,5 km; jazda drużynowa na czas):

  1 Mitchelton-Scott                                         22:25
  2 Team Jumbo-Visma                                         00:07
  3 Team Sunweb                                              00:22
  4 Deceuninck-QuickStep                                     00:37
  5 Team Sky                                                 00:47
  6 Lotto Soudal                                             00:54
  7 EF Education First                                       00:56
  8 Groupama-FDJ                                             00:58
  9 Israel Cycling Academy                                   01:05
 10 Bahrain-Merida                                           01:10
 11 CCC Team                                                 01:12
 12 Trek-Segafredo
 13 Astana Pro Team                                          01:13
 14 UAE Team Emirates                                        01:19
 15 Movistar Team                                            01:32
 16 Dimension Data                                           01:34
 17 Katusha-Alpecin                                          01:38
 18 Gazprom-Rusvelo                                          01:40
 19 Cofidis, Solutions Credits                               01:54
 20 Bora-Hansgrohe                                           01:57
 21 AG2R La Mondiale                                         02:01
 22 Neri Sottoli Selle Italia KTM NSK                        02:10
 23 Bardiani CSF                                             02:41

Klasyfikacja generalna po 1. etapie

  1 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott                   22:25
  2 Brent Bookwalter (USA) Mitchelton-Scott
  3 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott
  4 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
  5 Alexander Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott               00:03
  6 Jos van Emden (Ned) Team Jumbo-Visma                     00:07
  7 Primoz Roglic (Slo) Team Jumbo-Visma
  8 Koen Bouwman (Ned) Team Jumbo-Visma
  9 Tony Martin (Ger) Team Jumbo-Visma
 10 Laurens De Plus (Bel) Team Jumbo-Visma
 11 Chad Haga (USA) Team Sunweb                              00:22
 12 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
 13 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
 14 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
 15 Kasper Asgreen (Den) Deceuninck-QuickStep                00:37
 16 Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck-QuickStep
 17 Yves Lampaert (Bel) Deceuninck-QuickStep
 18 Zdenek Stybar (Cze) Deceuninck-QuickStep
 19 Maximiliano Richeze (Arg) Deceuninck-QuickStep
 20 Nicolas Roche (Irl) Team Sunweb                          00:41
 21 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
 22 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                            00:47
 23 Wout Poels (Ned) Team Sky
 24 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky
 25 Filippo Ganna (Ita) Team Sky
 26 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
 27 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal                    00:54
 28 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal
 29 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
 30 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 31 Alberto Bettiol (Ita) EF Education First                 00:56
 32 Sacha Modolo (Ita) EF Education First
 33 Taylor Phinney (USA) EF Education First
 34 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First
 35 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First
 36 Simon Clarke (Aus) EF Education First
 37 Tanel Kangert (Est) EF Education First
 38 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ                       00:58
 39 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ
 40 Stefan Küng (Swi) Groupama-FDJ
 41 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
 42 Miles Scotson (Aus) Groupama-FDJ                         01:02
 43 Alexander Cataford (Can) Israel Cycling Academy          01:05
 44 Davide Cimolai (Ita) Israel Cycling Academy
 45 Tom Van Asbroeck (Bel) Israel Cycling Academy
 46 Conor Dunne (Irl) Israel Cycling Academy
 47 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy
 48 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy
 49 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott           01:07
 50 Damiano Caruso (Ita) Bahrain-Merida                      01:10
 51 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida
 52 Rohan Dennis (Aus) Bahrain-Merida
 53 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
 54 Nathan Van Hooydonck (Bel) CCC Team                      01:12
 55 Michael Schär (Swi) CCC Team
 56 Joseph Rosskopf (USA) CCC Team
 57 Greg Van Avermaet (Bel) CCC Team
 58 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo                        01:13
 59 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
 60 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo
 61 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
 62 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
 63 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 64 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 65 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 66 Davide Ballerini (Ita) Astana Pro Team
 67 Łukasz Wiśniowski (Pol) CCC Team                         01:14
 68 Robert Gesink (Ned) Team Jumbo-Visma                     01:19
 69 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates
 70 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates
 71 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
 72 Fernando Gaviria (Col) UAE Team Emirates
 73 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 74 Jan Tratnik (Slo) Bahrain-Merida                         01:24
 75 José Rojas (Spa) Movistar Team                           01:32
 76 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
 77 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
 78 Luis Mas Bonet (Spa) Movistar Team
 79 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
 80 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 81 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data         01:34
 82 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
 83 Michael Valgren Andersen (Den) Dimension Data
 84 Roman Kreuziger (Cze) Dimension Data
 85 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                     01:38
 86 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin
 87 Enrico Battaglin (Ita) Katusha-Alpecin
 88 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin
 89 Mads Schmidt Würtz (Den) Katusha-Alpecin
 90 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin
 91 Ruben Guerreiro (Por) Katusha-Alpecin
 92 Alexander Porsev (Rus) Gazprom–Rusvelo                   01:40
 93 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 94 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 95 Ivan Rovny (Rus) Gazprom–Rusvelo
 96 Igor Boev (Rus) Gazprom–Rusvelo                          01:52
 97 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott                     01:53
 98 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                    01:54
 99 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
100 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits
101 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
102 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
103 Natnael Berhane (Eri) Cofidis, Solutions Credits
104 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                         01:57
105 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe
106 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe
107 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
108 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
109 Ben King (USA) Dimension Data                            02:01
110 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale
111 Dorian Godon (Fra) AG2R La Mondiale
112 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
113 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale
114 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale
115 Nikolai Cherkasov (Rus) Gazprom–Rusvelo                  02:02
116 Matthias Brändle (Aut) Israel Cycling Academy            02:04
117 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
118 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                      02:10
119 Simone Velasco (Ita) Neri Sottoli–Selle Italia–KTM
120 Dayer Quintana (Col) Neri Sottoli–Selle Italia–KTM
121 Luca Pacioni (Ita) Neri Sottoli–Selle Italia–KTM
122 Giovanni Visconti (Ita) Neri Sottoli–Selle Italia–KTM
123 Sebastian Schönberger (Aut) Neri Sottoli–Selle Italia–KTM
124 Edoardo Zardini (Ita) Neri Sottoli–Selle Italia–KTM
125 Davide Gabburo (Ita) Neri Sottoli–Selle Italia–KTM       02:11
126 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data                   02:16
127 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
128 Giacomo Nizzolo (Ita) Dimension Data
129 Rob Power (Aus) Team Sunweb                              02:22
130 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) CCC Team
131 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                         02:41
132 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
133 Michael Bresciani (Ita) Bardiani CSF
134 Marco Maronese (Ita) Bardiani CSF
135 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
136 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                       02:49
137 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale                       02:51
138 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                    02:53
139 Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto Soudal
140 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal
141 Gijs Van Hoecke (Bel) CCC Team
142 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team                 03:10
143 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ                          03:15
144 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                        03:24
145 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom–Rusvelo                   03:29
146 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                         03:32
147 Ian Stannard (GBr) Team Sky                              03:34
148 Paul Martens (Ger) Team Jumbo-Visma                      03:41
149 Elia Viviani (Ita) Deceuninck-QuickStep                  03:50
150 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ                        03:59
151 Marcel Sieberg (Ger) Bahrain-Merida                      04:17
152 Phil Bauhaus (Ger) Bahrain-Merida
153 Tom Bohli (Swi) UAE Team Emirates                        04:29
154 Michael Morkov (Den) Deceuninck-QuickStep                04:34
155 Eduard Prades (Spa) Movistar Team
156 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis, Solutions Credits          05:23
157 Oscar Gatto (Ita) Bora-Hansgrohe                         05:35
158 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
159 Luca Wackermann (Ita) Bardiani CSF                       05:37
160 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates
161 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits          06:44

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: