Paryż-Nicea 2019: etap 3. Sam Bennett wykorzystał szansę

Sam Bennett

Irlandzki sprinter Sam Bennett zdobył w Moulines/Yzeure trzeci odcinek wyścigu Paryż-Nicea.

Kolarz Bora-hansgrohe pokonał po finiszu z peletonu Caleba Ewana (Lotto Soudal) i Fabio Jakobsena (Deceuninck - Quick Step).

Michał Kwiatkowski (Team Sky) przyjechał w peletonie na 42. pozycji.

Liderem pozostał Dylan Groenewegen (Jumbo-Visma), przed mistrzem Polski.

W trzecim dniu wyścig przebijał się przez centralną Francję w kierunku południowym, zaliczając całe 200 kilometrów. Wymęczonym już kolarzom silny wiatr ani myślał odpuścić, tym razem jednak dmuchał głównie w twarz.

W takich warunkach nikomu nie było spieszyło do podjęcia akcji. Kwiatkowski na pierwszej lotnej premii (24 km) zabrał 3 sekundy bonifikaty i dopiero wówczas coś się ruszyło. Odskoczył Ramunas Navardauskas (Delko Marseille Provence), do którego dojechał kolega z zespołu Alessandro Fedelli.

Na 50 kilometrze przewaga dwójki wynosiła 5:30, a w połowie drogi 3:25. Śmiałków doścignięto 39 kilometrów przed metą. Chwilę później trochę zamieszania wprowadziła spora kraksa, do jakiej doszło w peletonie.

Kwiatkowski zapunktował również na drugim lotnym finiszu. Kolarz Team Sky wraz z Luke Rowem i Eganem Bernalem senną jazdę peletonu przerwali na ostatnich 6 kilometrach. Wyszli na czoło grupy i wykorzystując boczny wiatr spróbowali ją rozerwać. Powiodło się to tylko częściowo, gdyż ekipy sprinterów zdążyły się zorganizować, doprowadzając na zakończenie do masowego sprintu.

Wyniki 3. etapu Paryż-Nicea 2019 (2.WT), Cepoy - Moulines/Yzeure (200 km):

  1 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                       5:16:25
  2 Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal
  3 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck-QuickStep
  4 Daniel McLay (GBr) EF Education First
  5 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
  6 Niccol? Bonifazio (Ita) Direct Energie
  7 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates
  8 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ
  9 Dylan Groenewegen (Ned) Team Jumbo-Visma
 10 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
 11 Eduard-Michael Grosu (Rom) Delko Marseille Provence KTM
 12 Jakub Mareczko (Ita) CCC Team
 13 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
 14 André Greipel (Ger) Arkéa Samsic
 15 Pierre Luc Perichon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 16 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 17 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team
 18 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
 19 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott
 20 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
 21 Mike Teunissen (Ned) Team Jumbo-Visma
 22 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale
 23 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
 24 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida
 25 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 26 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale
 27 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
 28 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott
 29 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
 30 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 31 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
 32 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 33 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 34 Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal
 35 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
 36 Felix Großschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
 37 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
 38 Alex Kirsch (Lux) Trek-Segafredo
 39 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin
 40 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ
 41 Casper Pedersen (Den) Team Sunweb
 42 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
 43 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb
 44 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
 45 Egan Bernal (Col) Team Sky
 46 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM
 47 Bob Jungels (Lux) Deceuninck-QuickStep
 48 Jens Debusschere (Bel) Katusha-Alpecin
 49 George Bennett (NZl) Team Jumbo-Visma
 50 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ
 51 Scott Davies (GBr) Dimension Data
 52 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott
 53 Francisco Ventoso (Spa) CCC Team
 54 Jurgen Roelandts (Bel) Movistar Team
 55 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
 56 Philippe Gilbert (Bel) Deceuninck-QuickStep
 57 Arthur Vichot (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
 58 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 59 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida
 60 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 61 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 62 Cyril Gautier (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
 63 Anthony Turgis (Fra) Direct Energie
 64 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo
 65 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida
 66 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 67 Jan Bakelants (Bel) Team Sunweb
 68 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo
 69 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 70 Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team
 71 Giulio Ciccone (Ita) Trek-Segafredo
 72 Fabio Sabatini (Ita) Deceuninck-QuickStep
 73 Dylan Teuns (Bel) Bahrain-Merida
 74 Kris Boeckmans (Bel) Vital Concept-B&B Hotel
 75 Kevin Reza (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
 76 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
 77 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida
 78 Victor De La Parte (Spa) CCC Team
 79 Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora-Hansgrohe
 80 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 81 Hector Carretero (Spa) Movistar Team
 82 Julien Vermote (Bel) Dimension Data
 83 Ivan Sosa (Col) Team Sky
 84 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille Provence KTM
 85 Tejay Van Garderen (USA) EF Education First
 86 Daniel Martinez (Col) EF Education First
 87 Lawson Craddock (USA) EF Education First
 88 Lars Ytting Bak (Den) Dimension Data                     00:16
 89 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
 90 Rafael Valls (Spa) Movistar Team
 91 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                        00:19
 92 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe                 00:20
 93 Florian Senechal (Fra) Deceuninck-QuickStep
 94 Alessandro Fedeli (Ita) Delko Marseille Provence KTM
 95 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe
 96 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal
 97 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
 98 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe
 99 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) Team Jumbo-Visma
100 Laurent Pichon (Fra) Arkéa Samsic
101 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ                       00:35
102 Elie Gesbert (Fra) Arkéa Samsic                          01:05
103 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie
104 Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama-FDJ
105 Bram Welten (Ned) Arkéa Samsic                           01:25
106 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM
107 Sven Erik Bystr?m (Nor) UAE Team Emirates                01:33
108 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates
109 Amaro Antunes (Por) CCC Team
110 Mitchell Docker (Aus) EF Education First
111 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin
112 Ramunas Navardauskas (Ltu) Delko Marseille Provence      01:36
113 Winner Anacona (Col) Movistar Team
114 Niki Terpstra (Ned) Direct Energie
115 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb
116 Tim Declercq (Bel) Deceuninck-QuickStep
117 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
118 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
119 Iljo Keisse (Bel) Deceuninck-QuickStep
120 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team Jumbo-Visma
121 Tom Scully (NZl) EF Education First
122 Jesper Hansen (Den) Cofidis, Solutions Credits           01:42
123 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                 01:48
124 Maarten Wynants (Bel) Team Jumbo-Visma                   02:47
125 Pascal Eenkhoorn (Ned) Team Jumbo-Visma
126 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
127 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates
128 Patrick Müller (Swi) Vital Concept-B&B Hotel
129 Will Barta (USA) CCC Team
130 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis, Solutions Credits
131 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
132 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
133 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
134 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin
135 Sergio Henao (Col) UAE Team Emirates
136 Sebastian Henao (Col) Team Sky
137 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
138 Jhonatan Manuel Narvaez Prado (Ecu) Team Sky
139 Marc Soler (Spa) Movistar Team
140 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Mitchelton-Scott
141 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team
142 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
143 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
144 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
145 Amael Moinard (Fra) Arkéa Samsic
146 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R La Mondiale
147 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie
148 Laurens ten Dam (Ned) CCC Team
149 Alessandro De Marchi (Ita) CCC Team
150 Quentin Pacher (Fra) Vital Concept-B&B Hotel             06:55
DNF Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
DNF Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates

Klasyfikacja generalna po 3. etapie

  1 Dylan Groenewegen (Ned) Team Jumbo-Visma              11:47:44
  2 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                        00:06
  3 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team                  00:11
  4 Philippe Gilbert (Bel) Deceuninck-QuickStep              00:16
  5 Egan Bernal (Col) Team Sky                               00:17
  6 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                    00:20
  7 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                     00:21
  8 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ                           00:23
  9 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 10 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale                     00:24
 11 Felix Großschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
 12 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                         00:25
 13 André Greipel (Ger) Arkéa Samsic
 14 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
 15 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 16 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team
 17 Mike Teunissen (Ned) Team Jumbo-Visma
 18 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida
 19 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 20 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 21 Anthony Turgis (Fra) Direct Energie
 22 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
 23 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
 24 Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora-Hansgrohe
 25 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ
 26 George Bennett (NZl) Team Jumbo-Visma
 27 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
 28 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
 29 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida                         00:30
 30 Bob Jungels (Lux) Deceuninck-QuickStep                   00:35
 31 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal                          00:45
 32 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) Team Jumbo-Visma
 33 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo                        01:02
 34 Dylan Teuns (Bel) Bahrain-Merida                         01:12
 35 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
 36 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                      01:25
 37 Jurgen Roelandts (Bel) Movistar Team                     01:39
 38 Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama-FDJ                   01:41
 39 Mitchell Docker (Aus) EF Education First                 01:58
 40 Niki Terpstra (Ned) Direct Energie                       02:01
 41 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ                       02:03
 42 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale                 02:12
 43 Lawson Craddock (USA) EF Education First
 44 Alex Kirsch (Lux) Trek-Segafredo                         02:21
 45 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                 02:46
 46 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                     03:07
 47 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida
 48 Tejay Van Garderen (USA) EF Education First
 49 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                        03:26
 50 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe                     03:27
 51 Cyril Gautier (Fra) Vital Concept-B&B Hotel              03:54
 52 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                      04:21
 53 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin
 54 Scott Davies (GBr) Dimension Data
 55 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ
 56 Maarten Wynants (Bel) Team Jumbo-Visma                   04:26
 57 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                        04:41
 58 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis, Solutions Credits      04:51
 59 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin                       05:54
 60 Casper Pedersen (Den) Team Sunweb                        06:09
 61 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                        06:10
 62 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team Jumbo-Visma                 06:20
 63 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                    06:28
 64 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck-QuickStep                06:35
 65 Tim Declercq (Bel) Deceuninck-QuickStep                  06:37
 66 Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal                            06:52
 67 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept-B&B Hotel              07:04
 68 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
 69 Fabio Sabatini (Ita) Deceuninck-QuickStep
 70 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 71 Pascal Eenkhoorn (Ned) Team Jumbo-Visma                  07:08
 72 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data                08:04
 73 Francisco Ventoso (Spa) CCC Team
 74 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott
 75 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo
 76 Daniel Martinez (Col) EF Education First
 77 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe                 08:24
 78 Tom Scully (NZl) EF Education First                      08:40
 79 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence K     08:47
 80 Arthur Vichot (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
 81 Kevin Reza (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
 82 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                         08:58
 83 Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal                           09:14
 84 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida                   09:28
 85 Florian Senechal (Fra) Deceuninck-QuickStep              09:40
 86 Ramunas Navardauskas (Ltu) Delko Marseille Provence KTM
 87 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 88 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott                        09:46
 89 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 90 Jens Debusschere (Bel) Katusha-Alpecin
 91 Giulio Ciccone (Ita) Trek-Segafredo
 92 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 93 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille Provence KTM
 94 Jesper Hansen (Den) Cofidis, Solutions Credits
 95 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                       09:51
 96 Lars Ytting Bak (Den) Dimension Data                     10:02
 97 Laurent Pichon (Fra) Arkéa Samsic                        10:06
 98 Sven Erik Bystr?m (Nor) UAE Team Emirates                10:20
 99 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                        10:51
100 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM       11:11
101 Bram Welten (Ned) Arkéa Samsic
102 Amaro Antunes (Por) CCC Team                             11:20
103 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                         11:22
104 Iljo Keisse (Bel) Deceuninck-QuickStep
105 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie                       11:25
106 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates               11:29
107 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
108 Pierre Luc Perichon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
109 Niccol? Bonifazio (Ita) Direct Energie
110 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
111 Victor De La Parte (Spa) CCC Team
112 Kris Boeckmans (Bel) Vital Concept-B&B Hotel
113 Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team
114 Patrick Müller (Swi) Vital Concept-B&B Hotel             11:34
115 Hector Carretero (Spa) Movistar Team
116 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
117 Jhonatan Manuel Narvaez Prado (Ecu) Team Sky
118 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                     11:45
119 Rafael Valls (Spa) Movistar Team
120 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe                 12:10
121 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R La Mondiale                  12:33
122 Laurens ten Dam (Ned) CCC Team
123 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                      12:34
124 Alessandro De Marchi (Ita) CCC Team
125 Marc Soler (Spa) Movistar Team
126 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
127 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Mitchelton-Scott
128 Elie Gesbert (Fra) Arkéa Samsic                          12:39
129 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM        13:05
130 Jakub Mareczko (Ita) CCC Team                            13:17
131 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin                       14:16
132 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis, Solutions Credits
133 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
134 Sebastian Henao (Col) Team Sky
135 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
136 Amael Moinard (Fra) Arkéa Samsic
137 Quentin Pacher (Fra) Vital Concept-B&B Hotel             15:42
138 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates                  16:04
139 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
140 Sergio Henao (Col) UAE Team Emirates
141 Will Barta (USA) CCC Team
142 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb                            16:23
143 Daniel McLay (GBr) EF Education First                    17:36
144 Eduard-Michael Grosu (Rom) Delko Marseille Provence      19:11
145 Ivan Sosa (Col) Team Sky
146 Jan Bakelants (Bel) Team Sunweb                          21:46
147 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits            21:58
148 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie
149 Julien Vermote (Bel) Dimension Data                      23:30
150 Alessandro Fedeli (Ita) Delko Marseille Provence KTM     23:50

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

  1. reko

    12 marca 2019, 19:11 o 19:11

    żal patrzyć na Mareczkę bez wsparcia, który próbuje coś samemu ugrać

    • Wlada

      12 marca 2019, 21:29 o 21:29

      Ale można się pocieszyć patrząc na to co wyprawia Kwiatek

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: