Paryż-Nicea 2019: etap 4. Magnus Cort zwycięzcą, Kwiatkowski na prowadzeniu

Magnus Cort Nielsen

Magnus Cort Nielsen (Astana) po ucieczce wygrał w Pelussin czwarty etap "wyścigu ku słońcu" – Paryż-Nicea.

Duńczyk w samej końcówce pokonał Thomasa de Gendta (Lotto-Soudal) i Juliena Bernarda (Trek-Segafredo).

Mistrz Polski Michał Kwiatkowski (Team Sky) zameldował się na mecie w zasadniczej grupce, wychodząc na pozycję lidera wyścigu.

Czwarty dzień kolarzom startującym w Paryż-Nicea upłynął na szosach regionu administracyjnego Owernia-Rodan-Alpy. Trasa zmierzała na południe, a 212-kilometrowy odcinek był mocno pagórkowaty, na ostatnich 60 kilometrach oferując prawdziwie ardeńską sekwencję. Przed kolarzami wyrastały kolejno Cote de Treves (152,5 km; 3 km, 5,2%), Cote de Condrieu (168,5 km; 1,9 km, 8,5%), Cote du Saint-Michel-Sur-Rhone (183,5 km; 3 km, 6,6%) oraz Cote de Chavanay (201,5 km; 3,1 km, 5%), za którą droga wciąż nieznacznie pięła się do góry.

Akcja dnia zawiązał się krótko po starcie, w składzie Thomas de Gendt (Lotto-Soudal), Christoph Pfingsten (Bora-hansgrohe), Julien Bernard (Trek-Segafredo), Olivier Le Gac (Groupama-FDJ), Mathias Le Turnier (Cofidis), Alessandro De Marchi (CCC Team), Kevin Reza (Vital Concept), Magnus Cort Nielsen (Astana), Giulio Ciccone (Trek-Segafredo), Elie Gesbert (Arkea Samsic), Damien Gaudin (Direct Energie), Eduard Grosu i Evaldas Siskevicus (Delko-Marseille-Provence).

Trzynastka powoli budowała przewagę, która sięgnęła na półmetku blisko 7 minut. Peleton początkowo prowadzili kolarze Team Sky, później pałeczkę przejął Mitchelton-Scott. Na Cote de Condrieu odpadł lider wyścigu Dylan Groenewegen (Jumbo-Visma), stopniała też czołówka i jej przewaga do 2:40.

W ucieczce pozostali De Gendt, De Marchi, Gesbert, Ciccone, Bernard, Le Turnier i Cort Nielsen. Ostatni podjazd rozpoczęli z minutowym zapasem.

De Gendt, De Marchi, Cort Nielsen i Bernard z powodzeniem obronili przewagę. W peletonie zabrakło determinacji, oprócz Micheltona nie było ochotników do zakończenia akcji, a indywidualne próby były skazane na niepowodzenie.

Zwycięzca z czwórki wyłonił się na ostatnim kilometrze. Na lekko idącej w górę szosie z pierwszej pozycji zaatakował Magnus Cort Nielsen, oderwał się i pomimo wysiłków De Gendta samotnie minął linię mety.

Wyniki 4. etapu Paryż-Nicea 2019 (2.WT), Vichy – Pélussin (212 km):

  1 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team            5:03:49
  2 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                     00:07
  3 Giulio Ciccone (Ita) Trek-Segafredo                    00:13
  4 Alessandro De Marchi (Ita) CCC Team                    00:18
  5 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                  00:48
  6 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ
  7 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida
  8 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott
  9 Philippe Gilbert (Bel) Deceuninck-QuickStep
 10 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
 11 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
 12 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
 13 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team
 14 Egan Bernal (Col) Team Sky
 15 Quentin Pacher (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
 16 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 17 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
 18 Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team
 19 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale
 20 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
 21 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 22 Bob Jungels (Lux) Deceuninck-QuickStep
 23 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
 24 Dylan Teuns (Bel) Bahrain-Merida
 25 Cyril Gautier (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
 26 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 27 Felix Großschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
 28 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
 29 Amaro Antunes (Por) CCC Team
 30 Jan Bakelants (Bel) Team Sunweb
 31 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 32 Tejay Van Garderen (USA) EF Education First
 33 George Bennett (NZl) Team Jumbo-Visma
 34 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
 35 Lawson Craddock (USA) EF Education First
 36 Daniel Martinez (Col) EF Education First
 37 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo
 38 Winner Anacona (Col) Movistar Team                     00:56
 39 Sergio Henao (Col) UAE Team Emirates                   01:00
 40 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 41 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                01:07
 42 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                    01:14
 43 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie
 44 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
 45 Ivan Sosa (Col) Team Sky                               01:17
 46 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
 47 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                   01:27
 48 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille                  03:43
 49 Rafael Valls (Spa) Movistar Team
 50 Elie Gesbert (Fra) Arkéa Samsic                        04:32
 51 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                      06:10
 52 Jesper Hansen (Den) Cofidis, Solutions Credits
 53 Laurens ten Dam (Ned) CCC Team
 54 Mike Teunissen (Ned) Team Jumbo-Visma
 55 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis, Solutions Credit     06:25
 56 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo                     06:55
 57 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille
 58 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb
 59 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
 60 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates
 61 Niki Terpstra (Ned) Direct Energie
 62 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida
 63 Jhonatan Narvaez (Col) Team Sky
 64 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 65 Scott Davies (GBr) Dimension Data
 66 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
 67 Patrick Müller (Swi) Vital Concept-B&B Hotel
 68 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin
 69 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida                       08:46
 70 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott
 71 Marc Soler (Spa) Movistar Team                         09:31
 72 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 73 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                         12:24
 74 Laurent Pichon (Fra) Arkéa Samsic
 75 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille
 76 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe
 77 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 78 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
 79 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R La Mondiale
 80 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale
 81 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
 82 Alex Kirsch (Lux) Trek-Segafredo
 83 Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora-Hansgrohe
 84 Niccol? Bonifazio (Ita) Direct Energie
 85 Hector Carretero (Spa) Movistar Team
 86 Victor De La Parte (Spa) CCC Team
 87 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe
 88 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
 89 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team Jumbo-Visma
 90 Amael Moinard (Fra) Arkéa Samsic
 91 Alessandro Fedeli (Ita) Delko Marseille
 92 Pierre Luc Perichon (Fra) Cofidis, Solutions Credi     15:54
 93 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin
 94 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie
 95 Casper Pedersen (Den) Team Sunweb                      18:22
 96 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 97 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 98 Florian Senechal (Fra) Deceuninck-QuickStep
 99 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe
100 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille
101 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates
102 Jurgen Roelandts (Bel) Movistar Team                   20:27
103 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott
104 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
105 Eduard-Michael Grosu (Rom) Delko Marseille
106 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates                22:32
107 Sven Erik Bystr?m (Nor) UAE Team Emirates
108 Anthony Turgis (Fra) Direct Energie
109 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
110 Will Barta (USA) CCC Team
111 Julien Vermote (Bel) Dimension Data
112 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
113 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott
114 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb
115 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
116 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ
117 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe
118 Fabio Sabatini (Ita) Deceuninck-QuickStep
119 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ
120 Tom Scully (NZl) EF Education First
121 Mitchell Docker (Aus) EF Education First
122 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida
123 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo
124 André Greipel (Ger) Arkéa Samsic
125 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal
126 Ramunas Navardauskas (Ltu) Delko Marseille
127 Daniel McLay (GBr) EF Education First
128 Pascal Eenkhoorn (Ned) Team Jumbo-Visma
129 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck-QuickStep
130 Dylan Groenewegen (Ned) Team Jumbo-Visma
131 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) Team Jumbo-Visma
132 Bram Welten (Ned) Arkéa Samsic
133 Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama-FDJ
134 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ
135 Maarten Wynants (Bel) Team Jumbo-Visma
136 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
137 Kevin Reza (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
138 Francisco Ventoso (Spa) CCC Team
139 Arthur Vichot (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
140 Luke Rowe (GBr) Team Sky
141 Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal
142 Lars Bak (Den) Dimension Data
143 Jakub Mareczko (Ita) CCC Team
144 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis, Solutions Credits
145 Tim Declercq (Bel) Deceuninck-QuickStep
146 Iljo Keisse (Bel) Deceuninck-QuickStep
147 Jens Debusschere (Bel) Katusha-Alpecin
148 Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal
149 Kris Boeckmans (Bel) Vital Concept-B&B Hotel

Klasyfikacja generalna po 4. etapie

  1 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                   16:52:27
  2 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team                00:05
  3 Philippe Gilbert (Bel) Deceuninck-QuickStep            00:10
  4 Egan Bernal (Col) Team Sky                             00:11
  5 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                  00:14
  6 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                   00:15
  7 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ                         00:17
  8 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
  9 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale                   00:18
 10 Felix Großschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
 11 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team                       00:19
 12 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 13 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida
 14 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 15 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ
 16 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
 17 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
 18 George Bennett (NZl) Team Jumbo-Visma
 19 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
 20 Bob Jungels (Lux) Deceuninck-QuickStep                 00:29
 21 Dylan Teuns (Bel) Bahrain-Merida                       01:06
 22 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                    01:19
 23 Lawson Craddock (USA) EF Education First               02:06
 24 Tejay Van Garderen (USA) EF Education First            03:01
 25 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                   03:40
 26 Cyril Gautier (Fra) Vital Concept-B&B Hotel            03:48
 27 Mike Teunissen (Ned) Team Jumbo-Visma                  05:41
 28 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo                     06:26
 29 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo                 07:58
 30 Daniel Martinez (Col) EF Education First
 31 Niki Terpstra (Ned) Direct Energie                     08:02
 32 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida                       08:22
 33 Giulio Ciccone (Ita) Trek-Segafredo                    09:01
 34 Winner Anacona (Col) Movistar Team                     09:42
 35 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team              09:44
 36 Scott Davies (GBr) Dimension Data                      10:22
 37 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                      10:42
 38 Amaro Antunes (Por) CCC Team                           11:14
 39 Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team            11:23
 40 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   11:39
 41 Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora-Hansgrohe               11:55
 42 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky                      11:57
 43 Alessandro De Marchi (Ita) CCC Team                    11:58
 44 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                      12:20
 45 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                  12:29
 46 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team               12:40
 47 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                    12:53
 48 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale               13:42
 49 Alex Kirsch (Lux) Trek-Segafredo                       13:51
 50 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille                  14:00
 51 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data              14:05
 52 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                14:29
 53 Rafael Valls (Spa) Movistar Team                       14:34
 54 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale                   14:36
 55 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe                   14:57
 56 Jesper Hansen (Den) Cofidis, Solutions Credits         15:02
 57 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                     15:09
 58 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida                 15:29
 59 Quentin Pacher (Fra) Vital Concept-B&B Hotel           15:36
 60 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott                  15:56
 61 Sergio Henao (Col) UAE Team Emirates                   16:10
 62 Elie Gesbert (Fra) Arkéa Samsic                        16:17
 63 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                       17:23
 64 Patrick Müller (Swi) Vital Concept-B&B Hotel           17:35
 65 Jhonatan Narvaez (Col) Team Sky
 66 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                      17:37
 67 Laurens ten Dam (Ned) CCC Team                         17:49
 68 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team Jumbo-Visma               17:50
 69 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credit     17:53
 70 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                     18:28
 71 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept-B&;B Hotel            18:34
 72 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille                   19:06
 73 Ivan Sosa (Col) Team Sky                               19:34
 74 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis, Solutions Credit     19:47
 75 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin                     20:17
 76 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 77 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                       20:28
 78 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin                     20:54
 79 Marc Soler (Spa) Movistar Team                         21:11
 80 Jurgen Roelandts (Bel) Movistar Team                   21:12
 81 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                21:16
 82 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 83 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille
 84 Laurent Pichon (Fra) Arkéa Samsic                      21:36
 85 Dylan Groenewegen (Ned) Team Jumbo-Visma               21:38
 86 Jan Bakelants (Bel) Team Sunweb                        21:40
 87 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits          21:52
 88 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                    22:03
 89 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ
 90 André Greipel (Ger) Arkéa Samsic
 91 Anthony Turgis (Fra) Direct Energie
 92 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie                   22:18
 93 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal                        22:23
 94 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) Team Jumbo-Visma
 95 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo                      22:40
 96 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                      22:50
 97 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin                 22:59
 98 Niccol? Bonifazio (Ita) Direct Energie
 99 Victor De La Parte (Spa) CCC Team
100 Hector Carretero (Spa) Movistar Team                   23:04
101 Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama-FDJ                 23:19
102 Mitchell Docker (Aus) EF Education First               23:36
103 Casper Pedersen (Den) Team Sunweb                      23:37
104 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ                     23:41
105 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R La Mondiale                24:03
106 Luke Rowe (GBr) Team Sky                               24:24
107 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida                   24:45
108 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                      25:04
109 Amael Moinard (Fra) Arkéa Samsic                       25:46
110 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                    25:59
111 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ
112 Maarten Wynants (Bel) Team Jumbo-Visma                 26:04
113 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille              26:13
114 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie                     26:25
115 Pierre Luc Perichon (Fra) Cofidis, Solutions Credi     26:29
116 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis, Solutions Credits
117 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott                     26:37
118 Florian Senechal (Fra) Deceuninck-QuickStep            27:08
119 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck-QuickStep              28:13
120 Tim Declercq (Bel) Deceuninck-QuickStep                28:15
121 Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal                          28:30
122 Fabio Sabatini (Ita) Deceuninck-QuickStep              28:42
123 Pascal Eenkhoorn (Ned) Team Jumbo-Visma                28:46
124 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates             28:57
125 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
126 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott                      29:19
127 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe               29:38
128 Francisco Ventoso (Spa) CCC Team                       29:42
129 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe               30:02
130 Tom Scully (NZl) EF Education First                    30:18
131 Arthur Vichot (Fra) Vital Concept-B&B Hotel            30:25
132 Kevin Reza (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
133 Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal                         30:52
134 Ramunas Navardauskas (Ltu) Delko Marseille             31:18
135 Jens Debusschere (Bel) Katusha-Alpecin                 31:24
136 Lars Bak (Den) Dimension Data                          31:40
137 Sven Erik Bystr?m (Nor) UAE Team Emirates              31:58
138 Bram Welten (Ned) Arkéa Samsic                         32:49
139 Iljo Keisse (Bel) Deceuninck-QuickStep                 33:00
140 Kris Boeckmans (Bel) Vital Concept-B&B Hotel           33:07
141 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                     34:12
142 Jakub Mareczko (Ita) CCC Team                          34:55
143 Alessandro Fedeli (Ita) Delko Marseille                35:20
144 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates                37:42
145 Will Barta (USA) CCC Team
146 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb                          38:01
147 Eduard-Michael Grosu (Rom) Delko Marseille             38:43
148 Daniel McLay (GBr) EF Education First                  39:14
149 Julien Vermote (Bel) Dimension Data                    45:08

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

  1. Nibali_wam_dowali

    13 marca 2019, 19:37 o 19:37

    Ku Sloncu do Kwiatka kolekcji???

    • znawca teoretyk

      14 marca 2019, 08:56 o 08:56

      Bardzo możliwe - jeśli dzisiaj dobrze pojadą, a etap 7. zostanie odwołany.

  2. ander_her

    13 marca 2019, 21:28 o 21:28

    Gratulacje widać że noga podaje oby tak dalej

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: